Barcelona "petardom" nastavila potjeru za Realom, Messi srušio još jedan rekord

pregleda: 988
Dodao/la: Lovepuzzles
datum: 2015-02-16

Ubjedljivim trijumfom rezultatom 5:0 nad Levanteom na domaćem terenu Barcelona je nastavila potjeru za liderom na tabeli Primere, Realom iz Madrida.

Katalonci su u vodstvo došli već u 17. minuti kada je na centaršut Messiija odlično reagovao Neymar koji je lobovao gostujućeg golmana za 1:0. Bila je to ukupno 106. asistencija Lea Messija u španskoj Primeri kojom je Argentinac postao zvanično najbolji asistent lige svih vremena, prestigavši dosadašnjeg rekordera Luisa Figa.

Sedam minuta prije kraja prvog poluvremena Bartra je ukrao loptu gostujućim igračima, potom odigrao kvalitetan zadnji pas za Messija koji je iskosa sa desne strane pogodio za 2:0.

U 59. minuti bilo je već 3:0. Uigranu akciju u gol je pretvorio Messi nakon dodavanja Pedra.

U 65. minuti Messi je iz jedanaesterca kompletirao hat trick za 4:0, da bi nešto kasnije posao završio Luis Suareuz koji je pogodio za konačnih 5:0.

Barcelona je nakon 23 kola na bod zaostatka od lidera Reala, dok je Levante na 19. mjestu sa 19 bodova.

U drugom meču igranom danas Valencia je minimalnim rezultatom porazila Getafe. Pobjedonosni gol postigao je Negredo iz penala.