Barcelona rutinski: Tri gola u mreži Deportivo Alavesa

pregleda: 694
Dodao/la: Pegaz
datum: 2012-10-31

U jučerasnjem susretu Kupa kralja Deportivo Alaves je ugostio vodeću ekipu španskog šampionata, Barcelonu.
Katalonci su u ovaj susret ušli sa izmijenjenim sastavom, a Tito Vilanova priliku je dao nekim igračima koju nemaju značajniju minutažu u domaćem prvenstvu i Ligi prvaka.

I pored toga, Barcelona je uspjela da dominira tokom većeg dijela susreta te je na kraju i slavila sa 0:3. Katalonci su prijetili tokom čitavog prvog poluvremena uglavnom preko Davida Ville, koji je u 40. minuti i postigao gol za vodstvo svoje ekipe. Asistenciju kod pogotka upisao je Andres Iniesta.

To je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugoj dionici susreta, nije se dugo čekalo na novi pogodak. Akteri su isti kao i kod prvog gola, ali su uloge drugačije. Villa je dodao do Inieste koji je prelijepim udarcem loptu smjestio u mrežu golmana domaće ekipe.

Konačnih 0:3 djelo je Cesca Fabregasa koji je pogodak postigao u 88. minuti susreta.