Ocenite članak: 0
pregleda: 371
Dodao/la: Pegaz
datum: 2012-11-08

Svoje utakmice u prvom kolu Eurocupa odigralo je još deset klubova. Košarkaši Crvene Zvezde slavili su ubjedljivu pobjedu.

Zielona Gora - Unics 67:74

Rusi su u poljsku došli sa samo jednim ciljem, a to je da odnesu puni plijen nazad u Kazan. Domaćin je držao priključak u prvoj četvrtini, početkom utakmice Poljaci su i vodili. U nastavku Unics je zaigrao bolje i na poluvrijeme otišao sa prednošću 42:35.

U natavku susreta domaćin nije uspio da ugrozi ekipu iz Kazana. U posljednju četvrtinu Unics ulazi sa deset poena viška. Zielona Gora je u zadnjoj četvrtini smanjila prednost gostiju, ali više od toga nisu mogli. Konačni rezultat bio je 74:67 za Unics. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Kaimakoglu sa 19 postignutih poena. Kod domaćina Walter Hodge je postigao 16, dok je Hosley dodao 13 poena.

Crvena Zvezda - Orleans 93:73

Crvena Zvezda otvorila je svoju evropsku sezonu utakmicom protiv francuskog Orleansa u okviru Eurocupa. Domaćin je već na startu pokazao da ga u ovom susretu interesuje isključivo pobjeda. Već nakon prvih deset minuta Zvezda je vodila 21:13. Narasla je prednost domaćina u drugoj četvrtini i na plus 12, ali je Orleans uspio smanjiti do poluvremena, bilo je 43:37.

Zvezda u nastavku ulazi još odlučnije u susret i nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu uduplava svoju prednost. Do kraja Zvezda je razliku u poenima samo povećala i pobjedila rezultatom 93:73. Najefikasniji u redovima Beograđana bio je Mike Scott sa 22 poena. Boris Savović, potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine postigao je 18 poena. Jedan skok nedostajao mu je za double-double učinak. Kod gostiju Caleb Green je bio najefikasniji sa 17 poena.

Artland Dragons - VEF Riga 72:82

Njemačka ekipa dočekala je večeras latvijsku VEF Rigu na svom parketu. Domaćin nije otvorio dobro svoju sezonu u Evropi. Već nakon prve četvrtine gosti su imali plus osam. U nastavku Artland je uspio smanjiti prednost, pa je nakon dvadeset minuta igre Riga vodila 37:32.

Nastavak su gosti otvorili na isti način kao i početak utakmice. Ali ovaj put nisu dozvolili domaćinu da ugrozi njihovu prednost. Riga je slavila pobjedu rezultatom 82:72. Najefikasniji u gostujućoj ekipi bili su Kavaliauskas i Bertans sa 18 postignutih poena. Kod gostiju iz Ulma istako se Anthony King sa 16 poena.

Trefl Sopot - Galatasaray 65:94

Poljaci su u prvom kolu imali možda i najjačeg protivnika. U goste je stigao Galatasaray, jedan od favorita za naslov. Galatasaray je ušao furiozno u susret i zaledio domaćina na osam poena nakon prvih deset minuta. Tim iz Istanbula imao je 15 poena viška. U nastavku prvog poluvremena domaćin se vraća i na samo dvije minute prije kraja prilazi na minus pet. Međutim Galata novom serijom na odmor odlazi sa prednošću 47:36.

U durgom poluvremenu tim iz Istanbula, samo je povećao prednost i na kraju zasluženo slavio rezultatom 94:65. Najviše poena u domaćoj ekipi postigao je Filip Dylewicz, 14. Kod gostiju, pojačanje iz Barcelone, Bonafice Ndong je postigao 14, dok je Arslan Ender dodao 13 poena.

Cholet - Ulm 71:93

Drugi od tri francuska kluba, koliko ih igra večeras na svom parketu je ugostio njemački Ratiopharm Ulm. Domaćin je doživio katastruofu u susretu sa Ulmom. Gosti su već nakon prve četvrtine vodili 11 poena, razlike, a reultat na poluvremenu bio je 51:36.

U nastavku ništa novo, prednost gostiju nastavlja da raste, pa je u jednom trenutku Ulm vodio i 30 razlike. Konačni rezultat bio je 93:71. U ekipi Choleta najbolji je bio Terrel Everett sa 14 poena. Odličan susret imao je Ray Allan koji je Francuzima utrpao 25 poena, uz šest skokova.

Samo registrovani korisnici mogu upisivati komentare.