Liga prvaka: Real ubjedljiv protiv Basela, Borussia savladala Arsenal

pregleda: 878
Dodao/la: Lovepuzzles
datum: 2014-09-17

Na stadionima širom Evrope večeras su odigrani mečevi prvog kola grupne faze Lige prvaka u grupama A, B, C i D. Jedan od najzanimljivijih duela igrao se na Westfalenu, gdje je Borussia Dortmund sa 2:0 pobijedila engleski Arsenal, dok je branilac naslova Real Madrid bio ubjedljiv protiv Basela sa 5:1.

Olympiacos savladao španski Atletico

Olympiacos je sa 3-2 savladao prošlogodišnje finaliste ovog takmičenja Atletica iz Madrida. Golom Masuakua domaći dolaze u 13. minuti do prednosti, koju u 31. minuti udvostručava Affelay. Za goste je u 38. minuti glavom pogodio hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić. Potom novu prednost od dva gola razlike domaćima donosi Mitroglou u 73. minuti. Griezmann u 86. smanjuje za konačnih 3-2.

Italijanski prvak Juventus dočekao je švedski Malmö, a rezultat na poluvremenu bio je 0-0. U drugom dijelu Juventus je nastavio sa opasnim napadima, što je rezultiralo pogocima Argentinca Carlosa Téveza u 59. i 90. minuti.

Real Madrid deklasirao Basel

Favorit u Grupi B i branilac prošlogodišnjeg naslova Real Madrid, kao što se i očekivalo, nije imao puno problema sa švicarskim Baselom. Već su na poluvremenu Madriđani imali ogromnu prednost od 4-1. U drugom poluvremenu Španci su postigli još jedan gol za konačnih 5-1.
U drugoj utakmici ove grupe Liverpool je savladao bugarski Ludogorets. Englezi su do vodstva došli u 82. minuti golom Balotellija, da bi u prvoj minuti nadoknade izjednačio Dani Abalo. Ipak, engleski tim do pobjede je došao u posljednjim trenucima susreta pogotkom Stevena Gerrarda iz jedanaesterca.

Zenit u gostima bolji od Benfice

U Grupi C ruski Zenit je na gostovanju u Portugalu savladao Benficu sa 2-0. Gostima je posao značajno olakšao golman Benfice Artur, koji je zbog faula kao posljednji igrač zaradio direktan crveni karton u 18. minuti. Strijelci su bili Hulk i Witsel.

U drugoj utakmici ove grupe francuski Monaco savladao je Leverkusen minimalnim rezultatom. Za njemački tim nastupio je i bh. internacionalac Emir Spahić.

Borussia nadigrala Arsenal

Njemačka Borussia je u Dortmundu, u okviru Grupe D, dočekala engleski Arsenal. Nijemci su bili nadmoćni. Konstantno su napadali na gol Wojciecha Szczęsnya, koji je dobrim odbranama uspijevao da sačuva svoju mrežu. Međutim, u posljednjoj minuti prvog dijela Immobile svom timu donosi prednost, pa Dortmund na pauzu odlazi sa golom viška. Odmah na početku drugog poluvremena domaći povećavaju svoju prednost golom Aubameyanga, što se ispostavio i kao konačan rezultat.

Također u Grupi D, turski Galatasaray i belgijski Anderlecht remizirali su 1-1.

Liga prvaka, prvo kolo:

Grupa A
Olympiacos - Atlético Madrid (2-1) 3-2 (Masuaku 13., Affelay 31., Mitroglou 73. - Mandžukić 38., Griezmann 86.)
Juventus - Malmö (0-0) 2-0 (Tévez 59., 90.)

Grupa B
Liverpool - Ludogorets (0-0) 2-1 (Balotelli 82., Gerrard 90+3 penal - Dani Abalo 90+1)
Real Madrid - Basel (4-1) 5-1 (Suchy 14. autogol, Bale 30., Ronaldo 31., Rodriguez 37., Benzema 79. - Gonzalez 38.)