LŠ (kvalifikacije): Anderleht i Maribor već u plej-ofu, Lane strelac i "paker"

pregleda: 715
Dodao/la: cika_kristijan
datum: 2012-08-02

Širom Evrope u sredu uveče odigrane su preostale utakmice trećeg kola kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona. Najubedljiviju pobedu ostvario je belgijski prvak Anderleht, koji je u Briselu deklasirao litvanski Ekranas rezultatom 5:0 i time "zacementirao" poziciju u poslednjoj rundi doigravanja pred ulazak u elitno takmičenje.

Anderleht je već u drugom minutu, kada je mrežu gostiju sa Baltika pogodio De Suter, najavio prijatno veče svojim navijačima. Do odlaska na poluvreme bilo je već 3:0, a u strelce su se upisali Kanu i Mbokani, koji je asistirao kod drugog gola. Isti igrač je u nastavku novim golom najavio katastrofu gostiju posle asistencije Milana Jovanovića sa kojim je svojevremeno savršeno sarađivao i u Standardu, da bi u smiraj utakmice srpski internacionalac petim golom zapečatio sudbinu Ekranasa.

Sa obe noge u plej-ofu posle prvog meča je i Maribor. Slovenački šampion je na "Ljudskom vrtu" nadigrao najveće iznenađenje treće runde, Dudelanž, rezultatom 4:1. Gosti su u drugom minutu nadoknade postigli počasni gol, koji ih najverovatnije neće spasiti od eliminacije.

Sjajan rezultat pred revanš ostvario je i švedski Helsinborg, koji je pomalo i neočekivano u gostima pobedio poljski Slaks - 3:0, pa će duel u Skandinaviji za sedam dana po svemu sudeći predstavljati formalnost.

Izveštaje sa ostalih utakmica odigranih danas pogledajte OVDE.