Lyon protutnjao Velodromom

pregleda: 790
Dodao/la: Pegaz
datum: 2012-11-29

U zaostalom susretu sedmog kola francuske Ligue 1, Lyon je protutnjao Velodromom, gdje je sa visokih 4:1 savladao domaći Marseille.Lavovi su poveli nakon samo tri minute igre. Golman Marseilla Steve Mandanda skrivio je penal, kojeg je u gol pretvorio Gomis.

Lyon je poveo sa 2:0 drugim golom Gomisa u 34. minuti. Nakon dobrog ubacivanja sa lijeve strane, Gomis koristi veliku grešku Diaware i zakucava loptu u mrežu.

Gosti sa Gerlanda nastavili su golijadu i u drugom dijelu. Već u 48. minuti bilo je 3:0, kada je Lacazette sjajno uposlio Malbranqua, koji još boljim volejom postiže treći gol za Lyon.

Sjajnu partiju večeras na Velodromeu svojim trećim golom u 74. minuti zaokružio je Gomis za 4:0. Konačan rezultat 1:4 postavio je u 77. minuti utješnim golom za domaće Loic Remy.