RONALDO REKORDER

pregleda: 1127
Dodao/la: badule
datum: 2011-05-21

U poslednjem kolu španske Primere Real je na svom stadionu sa 8:1 pobedio Almeriju, a Krsitijano Ronaldo je sa 40 golova u prvenstvu oborio rekord Zara.

Ronaldo je iza sebe ostavio Telma Zara koji je u sezoni 1950/51. postigao 38 golova za Atletik Bilbaa, i Hugo Sančez je postigao 38 golova u sezoni 1989/90.

Portugalski reprezentativac postigao je svoj 53 golova u ovoj sezoni u svim takmičenjima, a jedanaest u poslednje četiri utakmice.

Posle prvih 45 minuta Real je vodio sa 2:1, ali su se igrači "kraljevskog" kluba raspucali u drugom poluvremnu. Adebajor je postigao tri gola, Kristijano Ronaldo i Benzema po dva i Hoselu jedan. Jedini gol za Almeriju postigao je Uče u 33. minutu.

I Barselona je pobedom završila sezonu u Primeri. Ekipa Pepa Gvardiole je sa 3:1 pobedila Malagu na gostovanju. U meču između Erkulesa i Sportinga iz Hihona nije bilo golova.

Erkules – Sporting Hihon 0:0
Malaga – Barselona 1:3 (1:1)