Page 1 of 11
Forum » Tehnicki deo » Internet » Piraterija?
Piraterija?

Gale

1103
poruka na forumu
489 2507

post # 1 | 2013-10-13 , 4:55 PM

Nadam se da svi znate šta je piraterija. Zanima me šta uopšteno mislite o tome?

Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.

why so serious?
386
poruka na forumu
148 1771

post # 2 | 2013-10-13 , 9:23 PM

Quote G@le ()
Nadam se da svi znate šta je piraterija. Zanima me šta uopšteno mislite o tome?

Sve najbolje :D hahah xd

Gale

1103
poruka na forumu
489 2507

post # 3 | 2013-10-14 , 12:29 PM

Quote stefboy889 ()
Sve najbolje

Mislis dobro je dok ''prolazi'' ovako? Zivela piraterija... :D

Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.

Muhy

543
poruka na forumu
402 2236

post # 4 | 2013-12-08 , 2:08 PM

Odlicna je piraterija :D ;)

"Je veux juste que tu sache que tu es la plus belle chose qui me soit arrivée dans la vie" ..

3476
poruka na forumu
2591 5271

post # 5 | 2013-12-08 , 2:39 PM

jeeeee za pirateriju donekle naravno.

FORTIS FORTUNA ADIUVAT

10
poruka na forumu
0 0

post # 6 | 2013-12-08 , 4:37 PM

Sve najbolje! :D Pogledajte ovo ima veze sa piraterijom http://www.youtube.com/watch?v=N8Xg_C2YmG0

LukaSRB

5
poruka na forumu
1 0

post # 7 | 2014-02-03 , 7:31 PM

Dakle, piraterija nije dozvoljena. Ali tu na forumima postoji problem, piraterija i stavljanje linkova prema piratskom materijalu nije isto. Kod nas je problem što su moderatori na forumima uglavnom poluobučeni ameteri koji nemaju nikakve veze sa pravnom regulativom u tom pogledu, niti sa informacionim tehnologijama. Kako im kaže gazda oni tako rade a to sa zakonom nema veze.
U inostranstvu je malko drugačije, kod nas postoji poslovica koja kaže: hoće da bude veći katolik od pape, veći legalista i zastupnik neoliberalnog kapitalizma od najliberalnijeg dela zapadnog sveta. Ukratko izigravaju internet inkviziciju, tako se i ponašaju. Tako da moderator vam može skinuti link a da pri tom njemu lično ne smeta što njegov računar pokreće piratski oS i što ima brdo softvera koji nije platio. On jednostavno mentalno ne može da dobaci do te tačke, čast izuzecima.
Ja lično mislim da piraterija nije kada čovek odgleda film za 0 dinara sa neta ali jeste piraterija kada pomenuti film proda nekom drugom za novac. To je suština. Inače pravi ljubitelji filmova prvo odgledaju film na netu a ako im se svidi kupe taj isti film u Blu Ray tehnologiji i uživaju u punom smislu te reči. Tako da gledanje online filmova pospešuje prodaju originala.

Poruku je menjao/la banacanin - Ponedeljak, 2014-02-03, 7:35 PM

639
poruka na forumu
207 1389

post # 8 | 2014-02-06 , 3:01 AM

Pa piraterija je produkt interneta. Tu je stradala prvo muzička industrija a razvojem polako se to dešava i filmskoj. Nekad su muzičari zarađivali prodajom albuma al sad glavni prihod im je turneja i karte. Slično je sa filmom nekad si moro u bioskop da platiš kartu il kupiš dvd. Net se tako razvija muziku il film možeš okaćiš na net bez kazne u većini planete. Pošto funkcija upload šljaka bez neke frke a flasnici sajtova dobijaju samo zabrane i opomene bez sankcija po realni život nema tu leka klopa

Poruku je menjao/la Heaven - Cetvrtak, 2014-02-06, 3:01 AM

2785
poruka na forumu
1585 7512

post # 9 | 2014-02-06 , 10:52 AM

neka je bog joj dao :D

НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!

167
poruka na forumu
108 243

post # 10 | 2014-05-04 , 2:15 AM

Vazda za ,da nije nje pihh haous :D

Tražeći ono što mi treba, a što ni sam ne znam tačno šta je, išao sam od čoveka do čoveka, i video sam da svi zajedno imaju manje nego što imam ja koji ništa nemam, i da sam kod svakoga ostavio ponešto od onoga što nemam i što tražim.

Ivo Andrić

Kako je čudan i glup insan. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.

25
poruka na forumu
0 0

post # 11 | 2014-07-03 , 1:36 PM

navikli smo na taj zapadni standard pa smo u mogucnosti najnovije filmove gledati besplatno inace da moramo placati ili cekati da bude na TVu trebalo bi nam jedno 10 godina :)

Wooo - hooooo!
197
poruka na forumu
10 113

post # 12 | 2016-06-06 , 2:29 PM

Quote Gale ()
Zanima me šta uopšteno mislite o tome?

Mislim da se to nikada nece iskoreniti,sve dok je interneta.

540
poruka na forumu
17 554

post # 13 | 2016-11-15 , 9:30 PM

Pa šta bi' smo da je nema :D

"The path of the righteous man is beset on all sides by the
inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in
the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of
darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost
children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious
anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know
my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee."

Forum » Tehnicki deo » Internet » Piraterija?
Page 1 of 11
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]