• Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Internet- ovisnot ili potreba ? (Šta Vi mislite?)
Internet- ovisnot ili potreba ?






287
poruka na forumu
36 149



post # 1 | 2012-05-09 , 0:42 AM

Da li je po vama internet samo ovisnot ili zapravo neophodna stvar u današnje vrijeme..

Koliko nas dnevno provede sate na društvenim mrežama, bez da se sjeti otvoriti Google i naći nešto što ga zanima?

Koliko nas više ne piše svoje radove, već iste skida sa interneta ?

Koliki dio djetinjstva djeca propuštaju provodeći sate na internetu ?

Koliko je dobrih a koliko loših stvari donio internet ?


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 2 | 2012-05-09 , 0:47 AM

meni je vec ovisnosnost, jer sam 15 god na netu, i po 20h sam bio nekad, jer sam to i radio, iako sam sada "smanjio" na 13-14h. Inace za ono sto djeca propustaju, to mnogo, jer danasni deca ne znaju sta su one igre kad smo mi bili mali oni ne znaju da ih igraju...ili ih je sramota, a u "nase" vreme, to nije bilo tako ... sad oni samo farmvile, poker i takvi neki igrice na fejsu.
Btw za ono posledno meni je donelo i to i to...ali vise lepsih, jer sam upoznao i licno mozda preko 500 ljudi sa kojima danas super zivim i mogu uvjek da s njima i popijem kavu ... a bilo je i vise nego to ... :) ali i losih trenutcima...znaci od sve po nesto je bilo :)










95
poruka na forumu
28 222



post # 3 | 2012-05-10 , 9:47 PM

Ne znam kako bi moj zivot sad izgledao bez google-a... Znam! Samo bih dosta vremena trosila na traganje koje tu zavrsim za... par minuta...

Sto se tice ovisnosti.... bila sam, a onda sam ugasila FB, MSN i SKYPE... Na ove forume ne znam kkao sam nabasala, ali za sad je ok... Kad vidim da sam pretjerala, uskraticu sebi i to!


Grešila sam mnogo, ljubili me svici, na zabranjeno voće po mesečini se pela.
Grešiću još više to na mene liči, svoje grehe ne dam- sa njima sam cela!





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 4 | 2012-05-11 , 3:25 AM

Blago tebi Mallena kad mozes tako lako da se odrices..daj kazi kako ti to uspeva, daj meni lek, bicu ti zahvalan celi zivot :)










95
poruka na forumu
28 222



post # 5 | 2012-05-11 , 12:49 PM

Najgori osjecaj u zivotu je kad se zgadis sam sebi!

To sam, nazalost osjetila jedan dan kad me je kicma zabolila od sjedenja za kompom, a oko mene je bio haos u kuci, kosa masna, nokti iskrzanog laka, tri kafe odbijene (kao nemam vremena),.... a bar da sam nesto radila ili se sa nekim dopisivala za neku potrebu... samo bezveze!

Meni je upalilo to, ne znam kakva si ti osoba i sta te moze natjerati!


Grešila sam mnogo, ljubili me svici, na zabranjeno voće po mesečini se pela.
Grešiću još više to na mene liči, svoje grehe ne dam- sa njima sam cela!








478
poruka na forumu
107 311



post # 6 | 2012-05-11 , 3:43 PM

Nikad nisam bila ovisna o internetu, bar mislim jer nikad nisam odbila "kavu" zbog interneta ili da nisam obavila sve sto sam trebala taj dan napraviti.Dobro, jesam u pocetku malo pretjerivala.
Internet bi trebao sluziti nasim zivotima, a ne obrnuto.
Na netu provedem dnevno oko 3 sata, nekad vise ovisi sto radim.
Internet mi sluzi za informiranje o onom sto me zanima, pogledam koji film,procitam "novine", preko njega sam nasla posao,clan sam na 2 foruma ukljucujuci ovaj. Prvi je vezan uz moju struku, a ovaj je za zabavu.
Slazem se da danasnja djeca provode previse sati za kompjuterom, oni ne znaju sto je djetinjstvo,misici im atrofirani, kraljeznice deformirane i sl. No isto tako smatram da su za to krivi roditelji koji ne kontroliraju sto im djeca rade, opce poznato je da kad nema macke misevi kolo vode, ali to je druga tema...


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








50
poruka na forumu
39 167



post # 7 | 2012-05-22 , 10:31 PM

Ja sam zavisna :(








437
poruka na forumu
65 203



post # 8 | 2012-05-23 , 0:07 AM

Quote (fizica)
Nikad nisam bila ovisna o internetu, bar mislim jer nikad nisam odbila "kavu" zbog interneta ili da nisam obavila sve sto sam trebala taj dan napraviti.Dobro, jesam u pocetku malo pretjerivala.
Internet bi trebao sluziti nasim zivotima, a ne obrnuto.
Na netu provedem dnevno oko 3 sata, nekad vise ovisi sto radim.
Internet mi sluzi za informiranje o onom sto me zanima, pogledam koji film,procitam "novine", preko njega sam nasla posao,clan sam na 2 foruma ukljucujuci ovaj. Prvi je vezan uz moju struku, a ovaj je za zabavu.
Slazem se da danasnja djeca provode previse sati za kompjuterom, oni ne znaju sto je djetinjstvo,misici im atrofirani, kraljeznice deformirane i sl. No isto tako smatram da su za to krivi roditelji koji ne kontroliraju sto im djeca rade, opce poznato je da kad nema macke misevi kolo vode, ali to je druga tema...

Neznam stvarno nekad preteram a nekad mi se smuci <_<
Quote (mala_plava_1991)
Ja sam zavisna
Zavisna ili Ovisna zbunjen xd





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 9 | 2012-05-23 , 9:35 AM

Quote (andela)
Zavisna ili Ovisna

Svejedno je, zavisi sa kojeg si pdrucja balkana.. i jedno i drugo je pravilno samo u razlicitim drzavama. ;)
ovisna, zavisna sam bila, sad nisam, volja, um,autosugestija - moze sve... ! ;) :D





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 10 | 2012-05-23 , 4:20 PM

U svojoj porodici vazim za jednu od aktivnijih, da ne kazem hiperaktivnu osobu.
Jer moj dan ne pocinje u 12h, nego 6 sati pre, tu je odlazak na posao.
A cesto znam ustati i u pet, i odem na jutarnje dzogiranje, kako bi mogla da podnesem
sve sta mi je zacrtano taj dan. .
Muz i ja imali smo fb, ali smo ugasili, a nedavno smo ugasili i skype, jer nemamo potrebe za time.
Volim forume i tu sam redovna. Nekada vise nekada manje, ali nisam od onih koji 24h mogu da borave.
Mozda i mogu, ali sve zavisi od mene same.

Sto se tice nekih korisnih informacija net je neminovan. Ali nisu mi jasni roditelji koji svojoj deci utrpaju
net, tacnije igrice, kako bi dete se necim zanimalo, a to sto kasnije to dete ne zna u osmom ili devetom razredu
tecno da cita, to nikom nista. Bitno da je dete bilo mirno.
Smatram da je deci net postala svakodnevnica, a pre to nije tako bilo.
Roditelji nisu svesni koliko im dete zatupljuje na netu, jer nema normalnu komunikaciju, nema dijaloga, ne izlaze, ne druze se, i postaju antisocijni slucajevi, skloni agresivnoscu i depresiji.
Mnogi ce reci vremena se menjanju, e pa dragi moji, ja ne smatram tako. Vremena su ista, a ljudi se menjaju.
Dakle, sve je do coveka.

Sto se tice nekih radova koje sam pisala, ili koje i dan danas pisem, lakse mi je otkucati u Wordu i resila sam veliki deo posla.
Ali nije mi tesko otici i do gradske biblioteke, ili do nekih ustanova ako mi je literatura potrebna.
Nisam lenja osoba, i volim da sam aktivna.

Internet je dobar, samo u granicama normale.
Covek je stvoren da nesto stvara i bude u pokretu. A ne da sedi i da mu tako zivot prolazi.
Pozitivno kod interneta je to sto omogucava ljudima da se cuju putem Skype, tj rodbina koja zzhvaljujuci ratu zivi na dve strane sveta, ili za neke poslove koje se moraju obaviti brzo.
Ali i da se odmori, jer meni biti na forumu je odmor.
Licno sam ovde upoznala kvalitetne osobe, koji su u svakom pogledu vredni svake sekunde koju im posvetim.
Ali sto rece moja Bobbie, suditi guzici se moze! I sto pre to bolje.


Poruku je menjao/la Leksi - Sreda, 2012-05-23, 4:22 PM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








718
poruka na forumu
55 286



post # 11 | 2012-06-01 , 9:22 AM

kao i mnoge dobre stvari i internet su razni poceli da zloupotrebljavaju, tako da je od veoma dobre zamisli i krajnje prakticne pojave postao "droga modernog doba"


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








56
poruka na forumu
2 6



post # 12 | 2012-06-06 , 2:18 AM

internet mi je posao tako da mi je trenutno nujno zlo ali nikad se ne odrecem drustvu zbog njega nego se prilagodim drustvu prije interneta ko neki ustaju u 6 ujutro pa ide na posao tako ja idem na internet na posao





  $teX



318
poruka na forumu
9 13



post # 13 | 2012-06-12 , 8:00 PM

Po meni neophodna stvar u današnje vrijeme :)





  Atina



0
poruka na forumu
16 145



post # 14 | 2012-06-28 , 1:00 PM

Quote (1divljak1)
Koliko nas više ne piše svoje radove, već iste skida sa interneta ? Koliki dio djetinjstva djeca propuštaju provodeći sate na internetu ? Koliko je dobrih a koliko loših stvari donio internet ?

pa mnogi sad skidaju radove sa neta bar 80%, deca mnogo propustaju,samo sede za komp. igraju igrice,umesto da se druze sa drugom decom i igraju, pa dobro je sto sve sto te zanima mozes naci na netu, a lose sto se deca upetljaju sa pogresnim osobama...........


Duboko veruj u ono sto zelis i zapamti izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli!
U zivotu pozeli samo jedno-da nikada ne volis izgubljeno i izgubis voljeno!








1600
poruka na forumu
60 489



post # 15 | 2012-06-28 , 1:02 PM

U pocetku kada sam ga dobio bio sam zavisan. Sad mi je potreba. :D


I never got to say "I Love You" as much as I wanted to. :)


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Internet- ovisnot ili potreba ? (Šta Vi mislite?)
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]