• Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Drzavni ili privatni fakultet?
Drzavni ili privatni fakultet?






15
poruka na forumu
0 6



post # 31 | 2013-03-08 , 3:48 AM

Nemam neki stav sto se tice toga. Vidim neko je postavio pitanje: "Kako se u Evropi i Svetu cene nasi fakulteti", mogu reci veoma dobro. Recimo Elektrotehnicki fax u nisu ti je jedan od cenjenijih. On je drzavni, tezak je ali s tom diplomom komotno mozes da odes da radis gde oces. Znam dosta takvih primera gde ljudi sa diplomom ovog faxa rade po Australiji, Austriji, Engleskoj, Francuskoj. Vecina je i doktorirala. Ali to su sve generacije '80, '81 za ove novije ne znam.
Korupcije ima i na drzavnim i na privatnim ali drzavni je, sto se tice finansija, bolji.





  plb



1
poruka na forumu
0 0



post # 32 | 2013-03-25 , 10:28 PM

Nije svaki drzavni isti, a ni privatni. Sve zavisi koliko kvalitetne profesore imaju. Mislim da su, sto se prirodnih i tehnickih nauka tice, bolji drzavni, jer imaju bolji profesorski kadar, i kvalitetne programe. Dok sto se tice drustvenih nauka, tu bih i jednima i drugima dala otprilike iste ocene. Cak na ponekim privatnim fakultetima je bolja i modernija nastava nego na drzavnim.
Vidim takodje da niko ne dotice program po Bolonji. Da li je on kvalitetno unapredio nase visoko skolstvo. Tu sam skeptik, pogotovo ako se uzmu u obzir i doktorske studije. Kada se povuce paralela izmedju nasih fakulteta i fakulteta u inostranstvu, master i doktorskih studija, mislim da nam je jednako jadna situacija i na drzavnim i na privatnim. Zato preporucujem svima, kada zavrsite osnovne studije, konkurisite za neku od stipendija i palite napolje. Ovde kod nas je vazno ciju partijsku knjizicu imate ili vase mame i tate. A to, koju diplomu imate, nije bitno.








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 33 | 2013-04-04 , 3:04 AM

Ne mozes da cenis fakultet po tome sto su privatni ili drzavni :) Cenis ga po profesorima i njihovom kvalitetnom predavanju ;) recimo ja sam na privatnom fakultetu i imam profesora ekonomije koji covek zaista u pravom smislu te reci zna da predaje :) sve ga razumem i prakticno ne moram ni knjigu da otvorim koliko covek lepo objasnjava i logicno i zaradi svaki dinar svoje visoke plate ;) dok recimo na Ekonomskom isti predmet predaje lik koji podrazumeva da su svi zavrsili ekonomske srednje skolei da su upoznati sa tom terminologijom i samo gleda na sat kad ce da uhvati pauzu za cigaru :) i onda cujete kako ljudi se zale kako spavaju uz knjigu od 300 stranica ;)

Licno nisam neki bogatas da imam da platim privatni i borim se da udjem i tamo u neki mini budzet sto daju , ali svidja mi se njihov smisao za organizaciju i posvecenost koju nude studentima :) takodje imaju super programe ucenje stranog jezika,kao i praksi po preduzecima sto mnogo znaci ;) svi kazu da su privatni fakulteti izvikani kao mesto gde mozes da kupis diplomu :) da se ne lazemo danas svuda mozes da kupis diplomu to nije do fakulteta to je do ljudi i njihove pohlepe ;)


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 34 | 2013-04-04 , 3:09 AM

Kome nije mrsko neka pogleda lol :D









2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 35 | 2013-04-04 , 3:41 AM

Admin,

ahahahahahhaahaha :p koji si kralj lol


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️





  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 36 | 2013-04-04 , 9:54 AM

xaxax :D


I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








142
poruka na forumu
234 1993



post # 37 | 2013-04-05 , 8:16 PM

Idem na drzavni ali bih volio da sam upisao privatni... do sad sam mogao 2 zavrsiti.
Ima kod nas jedan vic za privatni fakultet u mom gradu kaze: Vozac autobusa pravi pauzu u tom i tom gradu i obraca se putnicima: "Ovdje odmaramo 15 minuta... mozete da izadjete da zapalite, kupite nesto, pojedete cevape... zavrsite fakultet"


Tol'ko stvari se moze raditi ustima... zasto ih trositi na pricanje?






USK
498
poruka na forumu
171 1445



post # 38 | 2013-04-08 , 11:27 AM

Državni :)








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 39 | 2013-04-11 , 3:48 AM

Quote (LoveDoctor)
Vozac autobusa pravi pauzu u tom i tom gradu i obraca se putnicima: "Ovdje odmaramo 15 minuta... mozete da izadjete da zapalite, kupite nesto, pojedete cevape... zavrsite fakultet"


Daaaa :p i kod nas to kazu :p ali problem je u tome sto administracija i kupljena diploma i uplacene pare za nju ne mozes za 15 min zavrsiti :p treba ti minimum sat vremena lol


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








592
poruka na forumu
208 1412



post # 40 | 2013-04-11 , 1:32 PM

Pa državni jer su malo manje korumpirani. Kad ti dođe neko sa privatnom diplomom treba sprovedeš istragu postoji li fakultet dal je korumpiran koko postoji i slično, ako ne obratiš pažnju uleti neko sa diplomom koja se završava u godinu-dve.








28
poruka na forumu
2 131



post # 41 | 2013-04-11 , 6:51 PM

Državni , jer privatni cim netko reče da ide na privatni fakultet odmah se o toj osobi ne misli kao o sposobnoj i inteligentnoj vec punoj para :)
Mozda u neko drugo vrijeme promijenim mišljenje ali za sada na našem području dosta lošije prolaze oni s diplomom privatnog fakulteta








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 42 | 2013-04-12 , 0:45 AM

Quote (Razer255)
Državni , jer privatni cim netko reče da ide na privatni fakultet odmah se o toj osobi ne misli kao o sposobnoj i inteligentnoj vec punoj para Mozda u neko drugo vrijeme promijenim mišljenje ali za sada na našem području dosta lošije prolaze oni s diplomom privatnog fakulteta


Pametno ! ali ne mora da znaci evo ja sam na privatnom ali trudim se da dokazem svoju pamet s obzirom da nisam bogata ;) Sve zavisi od coveka ;)


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️





  Boj@n



18
poruka na forumu
3 34



post # 43 | 2014-03-28 , 9:55 PM

Misljenja sam da bi sve privatne fakultete trebalo ukinuti jer je vecina njih leglo korupcije koja se postepeno siri i preti da zarazi svako drustvo.








712
poruka na forumu
219 844



post # 44 | 2014-03-29 , 11:49 AM

kod mene vamo ko upise privatni završava ga 100% ipak mislim da je državni fakultet kvalitetniji...


Kada idem tvojim putem meni stvarno nije jasno sta oduzima mi snagu kad te zelim zvati
glasno tvoji koraci mi imaju tragove jasne ja sam posesivna zver iz samo meni znane basne nisam
tvoja sena ni andjeo cuvar ni deo tvojih misli niti deo toga bar uvek se krio,pored tebe bio
znala da postojim nisi dok sam na te mislio okreni se,vidi oko sebe dok ja cu znaj biti znaj iza tebe...


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Drzavni ili privatni fakultet?
  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]