• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Ko su ljudi koji nas obrazuju????
Ko su ljudi koji nas obrazuju????






3268
poruka na forumu
448 1828



post # 1 | 2012-10-01 , 11:32 AM

Po Sarajevu kruži priča kako je profesorica jezika u jednoj Gimnaziji povela učenike na predstavu, ali nije znala gdje je Narodno pozorište. Ova anegdota (istinita ili ne) otvara jedno od najaktuelnijih pitanja u društvu - ko obrazuje našu djecu, kakav je kvalitet nastavničkog kadra, ko provjerava znanje profesora?


Fajlovi: 8503822.png (55.2 Kb)

Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 2 | 2012-10-01 , 7:12 PM

Rekla bih da su velika misterija.
Neki su obrazovani a neki nisu.
Lično, pošto studiram, ne mogu da idem na predavanja, gde se raspreda o svemu ali ne o onom što treba.
Ne mogu da podnesem da dodjem na predavanje iz bilo čega a on mi priča, da li će sutra padati kiša i šta
su rekli na vestima, ko je uhapšen to mi je irelevantno u životu.

Imam milion primera ali ne želim da trošim vreme na njih. Odmah se iznerviram!


Poruku je menjao/la Leksi - Ponedeljak, 2012-10-01, 7:13 PM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








76
poruka na forumu
20 66



post # 3 | 2012-10-01 , 7:51 PM

Quote (devils_angel)
ko obrazuje našu djecu, kakav je kvalitet nastavničkog kadra, ko provjerava znanje profesora?


Kada smo vec kod BiH, ne znam kako je u Federaciji, ali u RS predaju oni koji su predavali pre rata sto ce reci ljudi koji bi trebali u penziju i vecina ih je otisla, i predaju oni koji su clanovi stranaka... Ako nisi clan stranke mozes biti najbolji pedagog to ti nista ne znaci, ako nemas neki vezu (u 90% slucajeva je stranacka pripadnost - logicno je da prvo idu porodicne veze, ali i tu je usla stranacka podeljenost pa se nekada upitam da li je neko promljen preko veze zato sto mu je direktor rodbina ili zato sto je u istoj stranci sa direktorom...).
Naravno, nisu svi ti ljudi losi. Ima tu dobrih predavaca, ali i ti dobri su morali da traze veze i veoma cesto su morali da se uclanjuju kojekude...
Sto se tice Srbije ono sto sam licno iskusio isto su potrebne veze, ali, bar u vecim mestima, nije toliko bitno da li si clan stranke. Nastavnici kadar. Ima ga svakakvog.

Meni je mnogo zanimljiviji sistem rada. Ono sto mi je za oko zapalo u vezi sa visokim obrazovanjem je da jedan broj profesora misli da podize rejting fakulteta tako sto terorise studente, a ima i onih koji nisu bas raspolozeni da drze korak sa otkricima iz svoje oblasti. I ovo je samo jedan deo profesora. Ima tu i dorbih ljudi. Desilo mi se jednom da sam odustao od ispita i da je profesor preko jednog kolege trazio da me nadju i da dodjem na ispit da vidimo gde je problem i sto sam odustao. Da li on moze da mi pomogne... Kao sto rekoh ima ih svakakvih.








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 4 | 2012-10-02 , 1:13 PM

Quote (пингвин)
Kada smo vec kod BiH, ne znam kako je u Federaciji, ali u RS predaju oni koji su predavali pre rata sto ce reci ljudi koji bi trebali u penziju i vecina ih je otisla, i predaju oni koji su clanovi stranaka...

u Federaciji isto... a mislim i da je tako na cijelom ovom ex-Yu teritoriju... jer samo mito i korupcija vladaju u svim sferama, pa tako i u obrazovanju i skolstvu.


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








32
poruka na forumu
173 995



post # 5 | 2012-10-02 , 7:15 PM

Vrlo je moguce da je zena dosla iz manjeg mjesta da predaje u Sarajevu, sto je, po meni, opravdano - jer onda to nije stvar njenog obrazovanja. :) Jednostavno joj treba, kao i svima nama, vremena da se prilagodi novoj sredini. zvizdi








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 6 | 2012-10-03 , 1:46 AM

Quote (пингвин)
Kada smo vec kod BiH, ne znam kako je u Federaciji, ali u RS predaju oni koji su predavali pre rata sto ce reci ljudi koji bi trebali u penziju i vecina ih je otisla, i predaju oni koji su clanovi stranaka... Ako nisi clan stranke mozes biti najbolji pedagog to ti nista ne znaci, ako nemas neki vezu (u 90% slucajeva je stranacka pripadnost - logicno je da prvo idu porodicne veze, ali i tu je usla stranacka podeljenost pa se nekada upitam da li je neko promljen preko veze zato sto mu je direktor rodbina ili zato sto je u istoj stranci sa direktorom...).
Naravno, nisu svi ti ljudi losi. Ima tu dobrih predavaca, ali i ti dobri su morali da traze veze i veoma cesto su morali da se uclanjuju kojekude...


ovo potpisujem


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








199
poruka na forumu
16 83



post # 7 | 2012-11-23 , 11:48 PM

Kao prvo, vecina nastavnika po meni je nepismeno. Imam u skoli jednu nastavnicu, predaje istoriju, a 80% ucenika u skoli zna istoriju bolje od nje. Ona tvrdi da je Abraham Linkoln prvi crni americki predsednik, da I sv. rat trajao do 1920 itd...Postoji tu jos mnogo stosta, i to ne samo kod te jedne nastavnice, vec 95% nastavnika ne zna osnovne stvari o predmetu koji predaje. A da ne govorim o tome kako pisu i pricaju... Svi pisu "nezna", "nemoze", "jeli"... Nekoliko njih su nam na casu,kroz pricu, i to sasvim slucajno priznali da su svoj posao dobili preko veze. To sve govori. Mozes sa osnovnom da predajes ako imas vezu. Tako da po meni, oni koji nas obrazuju trebalo bi malo da se obrazuju. da


Победа свака за нас је радост, сваки нас пораз пече и боли, даћемо живот, дали смо младост, за све се навија, Партизан се воли!

П♥A♥P♥T♥И♥3♥A♥H








278
poruka na forumu
43 244



post # 8 | 2015-05-09 , 10:21 AM

TheVampireGirl, jadna deca s takvim profesorskim kadrom.
Kad sam ja išla u školu,takvi propusti se profesorima nisu dešavali...

Bila sam prisutna kada je dete pitalo učiteljicu "koliko jedno celo ima četvrtina" na to je dotična odgovorila,
"sačekaj malo,ne mogu odmah da odgovorim",xexexexe,valjda je morala prvo da progoogla lol
Toliko sam se smejala da je učiteljici bilo neprijatno što je ispala glupa,xexexexe
Defitivno nema kvalitetnih profesora ni učitelja


Ako želite da budete nešto posebno-budite ono što jeste!








232
poruka na forumu
1329 2114



post # 9 | 2015-06-19 , 6:12 AM

Nazalost neobrazovani kadrovi su nus pojava korupcije,onih familijarnih veza,kupovina diploma i slicno ... Skoro sam imao priliku da upoznam nastavnicu maternjeg jezika (srpskog,crnogorskog bla bla) kojoj je vokabular na bas "visokom" nivou,i kada je cujem kako prica,kako npr kuca poruke,bez zareza,sa neznam i slicnim glupostima,i naravno nezaboravno W zbog kojeg se Vuk izvrce u grobu al dobro... Sjutra ako slucajno cujem da ce predavati nekom mom,menjamo nastavnika,skolu sta vec,nema sto drugo ...


"A ja, ja sam sve ono sto nikad ne biste ni predpostavili.
I nisam, ama bas nista od onog sto bi se moglo reci o meni na prvi pogled"

Acta non Verba





  Muhy

Federacija Bosne i Hercegovine, USK
485
poruka na forumu
410 2331



post # 10 | 2015-12-31 , 1:30 PM

Kod nas u obrazovnim institucijama je uveliko upetljana politika, što nije ni malo dobro. Mito i korupcija na današnjim univerzitetima sa prostora bivše SFRJ. Profesore koji primaju mito treba najstrožije kazniti, u najmanju ruku uhapsiti da


.....








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 11 | 2016-02-25 , 10:19 AM

Mene obrazuje tj drzi mi predavanja Dr.Primarius unutrasnje medicine :)




Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Ko su ljudi koji nas obrazuju????
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]