• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Evolucija
Evolucija






314
poruka na forumu
15 192



post # 1 | 2013-02-28 , 1:19 PM

Da li vi smatrate da smo dostigli neki maximalni levil preko kojeg ne možemo ići dalje?
Ljudi su izmislili vatru što je bilo od velikog značaja za naše čovječanstvo, izmislili mnoge stvari koje su direktno imale uticaja na našu budućnost , pa i uznapredovali tehnologiju koja, po meni, unazađuje čovjeka.
Šta se u zadnje vrijeme korisno dogodilo?
Da li smo mi sami zaustavili neki tok razvijanja čovjekovih sposobnosti?
Razviće tehnologije nas je totalno zaglupilo jer uz pomoć nje mi smo u stanju da odradimo dosta toga,a da se uopšte ne trudimo razmišljati svojom glavom.
Lamarcova teorija evolucije "U skladu s novim navikama i potrebama jedni se organi više upotrebljavaju i jače razvijaju; obratno, neupotrebljavanje organa dovodi do njihova slabljenja i iščezavanja u potomaka. "

Da li se Vi uopšte slažete sa mnom ili smatrate da je sve to dio neke evolucije?
Ja vjerujem da ćemo mi opet za neko vrijeme svi biti majmuni.







  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 2 | 2013-02-28 , 1:52 PM

Licno mislim da covek nije nista evolucijski napredniji nego sto je bio pre recimo 3000 godina...

Sve sto si navela je napredak okoline i tehnologije, samim tim mi se od rodjenja prilagodjavamo istom sto ne znaci da smo kao vrsta napredovali...

Jos uvek smo pohlepni, ratoborni, zavidni, arogantni itd kao sto smo bili hiljadama godina, samo sto sada to radimo pod nekim drugim izgovorima...

Sad da li smo sposobni za evoluciju kao "vrsta" je suvise opsirno da bi se odgovorilo sa da ili ne, licno mislim da jesmo al ne samostalno, vec da ukoliko dodje do neke evolucije u nekom drugom pravcu koji god bio bice prisilna ( po sistemu prilagodite se uslovima ili vas nema ) sad da li rukom coveka ili prirode je druga stvar...








314
poruka na forumu
15 192



post # 3 | 2013-02-28 , 2:11 PM

Quote (Admin)
Sve sto si navela je napredak okoline i tehnologije, samim tim mi se od rodjenja prilagodjavamo istom sto ne zaci da smo kao vrsta napredovali...


Da li nas sama ta okolina i tehnologija unazađuje kao društvo? Neki tvrde da čovjek koristi samo 3%-10% svog mozga, ko je krivac za to? Možda se ne znam baš najbolje izraziti ali okolina je jedan od bitnih faktora koja utiče na razvoj samog čovjeka kao pojedinca. Da li bi čovjek više uznapredovao da ne postoje neke stvari koje je sam izumio?







  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 4 | 2013-02-28 , 3:07 PM

Quote (Iustitia1989)
Da li nas sama ta okolina i tehnologija unazađuje kao društvo? Neki tvrde da čovjek koristi samo 3%-10% svog mozga, ko je krivac za to?


Koliko steti toliko i koristi, danas smo recimo postali mnogo materijalni i otudjeni od drugih ljudi, razvili opasnija oruzija zbog tehnologije al u isto vreme zbog te tehnologije vise niko nece da umre od obicne gripe, medicina je napredovala mnogo, i razna druga dostignuca koja nam koriste mnogo a sve to zavisi od tehnologije itd ovo samo jedan primer...

Sto se mozga tice pa koliko je poznato covek trenutno fizicki ne moze da se razvije dalje to jeste da koristi vise a sumnjam zbog tehnologije ako nista zbog nje se uci mnogo vise nego ikada pre i stvaraju uslovi da se taj postotak poveca nekada...








314
poruka na forumu
15 192



post # 5 | 2013-02-28 , 5:13 PM

Quote (Admin)
Sto se mozga tice pa koliko je poznato covek trenutno fizicki ne moze da se razvije dalje to jeste da koristi vise a sumnjam zbog tehnologije ako nista zbog nje se uci mnogo vise nego ikada pre i stvaraju uslovi da se taj postotak poveca nekada...


Možda,ali sramotno je da danas djeca ne znaju tablicu množenja jer koriste stalno digitrone.
Čovjek stvori oružje i na kraju ga upotrijebi na drugim ljudima, koliko moraš biti glup za tog?
Medicina je uznapredovala,ali isto tako se zlouptrebljava.
Ali dobro, svi mi imamo različite poglede na svijet.










314
poruka na forumu
15 192



post # 6 | 2013-03-08 , 2:11 AM

Quote (TheShining)
Daleko smo od toga da smo dostigli svoj "maksimalni level", tj. daleko smo od toga da smo se maksimalno razvili u svakom pogledu. Sto se tice ljudskog mozga kao najvažnijeg organa koji je sposoban da pohrani neograničen broj informacija, mislim da ce ljudi sa napretkom tehnologije otkriti nove stvari koje ce nas učiniti pametnijim pa makar to bilo i "vještačkim" putem. Medicina se strahovito razvija i mislim da će se dosta toga vrtiti u budućnosti oko iste.Vjerovatno će se otkriti i lijekovi protiv raznih bolesti koji su nama trenutno nepoznati.Ne bih se iznenadio da se otkriju i načini za produžavanje života itd. Nažalost nećemo biti tu da vidimo kako će se stvari odvijati, ali ako bude čovječanstva za 5,10 ili 15 hiljada godina smatram da ce biti puno savrseniji u svakom pogledu od današnjeg čovjeka. Tehnologija ce svakako tome doprinjeti, ali isto tako to može biti i mač sa dvije oštrice.


"Razvit" ćemo se u robote? :D
E, medicina je uznapredovala i čvrsto vjerujem da postoje lijekovi i za najteže bolesti ali da se šuti o tome :)
Jebi ga, amerikanci su glupi ljudi ali funkcionišu.










74
poruka na forumu
2 24



post # 7 | 2013-03-08 , 2:31 AM

Pročitao sam skoro u jednom članku da je ljudska vrsta dostigla svoj maksimalni stepen inteligencije i naučnici smatraju da će se vremenom taj koeficijent smanjivati. Takođe su napravili uporedbu između današnjih generacija i starih Grka, te su zaključili da kada bi bilo moguće stare Grke oživjeti u ovom dobu, bili bi mnogo inteligentniji od nas.








314
poruka na forumu
15 192



post # 8 | 2013-03-08 , 2:34 AM

Quote (d3xt3r)
Pročitao sam skoro u jednom članku da je ljudska vrsta dostigla svoj maksimalni stepen inteligencije i naučnici smatraju da će se vremenom taj koeficijent smanjivati. Takođe su napravili uporedbu između današnjih generacija i starih Grka, te su zaključili da kada bi bilo moguće stare Grke oživjeti u ovom dobu, bili bi mnogo inteligentniji od nas.


Bravo :) Nisam to nigdje pročitala ali jasno je iz mojih postova da se itekako slažem s tim.










15
poruka na forumu
0 6



post # 9 | 2013-03-08 , 3:57 AM

Ja pod "dostizanje maksimalnog levela" smatram da se ovlada svemu i svacemu i da se razume bukvalno sve. Mi to jos uvek nemamo. Recimo, ako krene neko svemirko telo na Zemlju, gotovi smo. Ne mozemo nista. Jos nismo shvatili Svemir, nismo shvatili neka psihicka stanja kod coveka, nismo shvatili jos mnogo toga tako da je moje misljenje da smo po toj naucnoj evoluciji na sredini.

Generalno, mi ne evouliramo, mi stojimo u mestu.

Delim misljenje sa vama na nas tehnologija samo zaglupljuje. Recimo, ja sam bio veoma pronicljiv i inteligentan decko, decko koji kapira veoma brzo i lako i, sto je najbolje, razume to sto kapira.
Danas, ne umem dve recenice da sastavim a da ne lupim nesto. Ne umem da izrazim svoja osecanja, svoja razmisljanja i pogled na svet.
Veoma se kajem sto sam uopste i kupio komp (davne 2002) i sto sam uveo Internet (ne tako davne 2009).








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 10 | 2014-02-28 , 6:31 PM

Quote Iustitia1989 ()
Možda,ali sramotno je da danas djeca ne znaju tablicu množenja jer koriste stalno digitrone.
Čovjek stvori oružje i na kraju ga upotrijebi na drugim ljudima, koliko moraš biti glup za tog?
Medicina je uznapredovala,ali isto tako se zlouptrebljava.
Ali dobro, svi mi imamo različite poglede na svijet.


slazem se sa ovom izjavom ... koliko god da svijet napreduje umjesto da pomaze covjeku on to iskoristava protiv njega ..
zasto ... radi "novca" da bude bogatiji...
ne bitno sto ljudi tamo umiru, sto su gladni i sto toliko ljudi siromasno ... :)
Cemu sve nauke ako se nekoristi u neko dobro ?


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








379
poruka na forumu
207 1209



post # 11 | 2014-03-27 , 3:38 PM

Quote Iustitia1989 ()
Razviće tehnologije nas je totalno zaglupilo jer uz pomoć nje mi smo u stanju da odradimo dosta toga,a da se uopšte ne trudimo razmišljati svojom glavom.
Lamarcova teorija evolucije "U skladu s novim navikama i potrebama jedni se organi više upotrebljavaju i jače razvijaju; obratno, neupotrebljavanje organa dovodi do njihova slabljenja i iščezavanja u potomaka. "

Da li se Vi uopšte slažete sa mnom ili smatrate da je sve to dio neke evolucije?
Ja vjerujem da ćemo mi opet za neko vrijeme svi biti majmuni.

Sto vise tehnologija napreduje sve vise ce ljudi biti nepotrebni i nece vise biti razloga da se covek razvija mozak ili telo.


Mnogo toga me je lomilo, ali sta me nije slomilo ojacalo me je i opametilo.








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 12 | 2014-03-27 , 10:59 PM

Ovako po meni nismo jos dostigli maksimum nasih sposobnosti primeri su sve bolji i bolji rezultati u sportovima i nova otkrica i teorije koje svakog dana iznose razni naucnici :D
Takodje slazem se da su ljudi izmislili gomilu stvari koja nam je pomogla da nas danas ima 7 milijardi na planeti pre 150 god taj broj je bio oko 600 miliona e sad da li smo se tako zaglupili pa i jesmo i nismo po meni problem je sto je sav taj razvoj doprineo unistavanju planete i jos 50 ak godina pa cemo videti velike posledice toga :)
e sad da li je to zaustavilo nasu evoluciju pa treba se prvo setiti da i pored iskopavanja kostiju 100 000 dinosaurusa i slicno nismo nasli nijedan prelazni oblik zivota tako da evolucija malo i otpada zar ne to je i sam darvin uvideo jos kada je stvarao svoju teoriju da
jedina promena koju je covek doziveo u zadnjih 3500 godina je da je telom mnogo visi i krupniji kao rezultat bolje ishrane i raznih vitamina i uopste bolje nege koja je sada moguca da


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








100
poruka na forumu
108 243



post # 13 | 2014-05-04 , 2:31 AM

Evolucija najveca laz covjecanstva .. :)


Tražeći ono što mi treba, a što ni sam ne znam tačno šta je, išao sam od čoveka do čoveka, i video sam da svi zajedno imaju manje nego što imam ja koji ništa nemam, i da sam kod svakoga ostavio ponešto od onoga što nemam i što tražim.

Ivo Andrić

Kako je čudan i glup insan. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 14 | 2014-06-18 , 3:50 PM

teorija evolucije je oborena jer jednostavno nema prelaznih oblika :)
mozete putem dnk utvrditi da su na primer kitovi veoma slicni nilskim konjima sto i jeste dokazano ...... ali nema prelaznog oblika nikada nijedan nije pronadjen .....nesto izmedju ptica i sisara na primer ......jednostavno cini se da su se sve vrste pojavile nekako bez prelaza ......znaci evolucija ne pije vodu :)


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








61
poruka na forumu
78 435



post # 15 | 2014-06-20 , 0:31 AM

vega777, odakle ti te informacije? to nije tacno


Never compromise. Not even in the face of Armageddon.

Every fairy tale needs a good old fashioned villain.


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Evolucija
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]