• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Teoloska skola
Teoloska skola






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2013-03-12 , 4:40 PM

Da li je to skola koju pohadjaju samo oni koji zele postati Popovi,Svecenici ili je to skola koja se pohadja
jer poslije nje mozemo biti jos nesto?

Naprimjer sta to?
Sta vi mislite o tim skolama i osobama koje pohadjaju tu skolu?
Da li u nju mogu ici i zene i muskarci?










592
poruka na forumu
208 1412



post # 2 | 2013-03-20 , 11:44 AM

Quote (Dusomoja)
Da li je to skola koju pohadjaju samo oni koji zele postati Popovi,Svecenici ili je to skola koja se pohadja
jer poslije nje mozemo biti jos nesto?

Pa uglavnom to prvo navedeno, dobra je to šljaka zadušnice, saranice svadbice itd i pokupiš parice, nemoraš radit puno radno vreme možeš se malo zezat i sa časnim sestrama :D
Dal možemo biti još nešto pa neznam neverujem možemo malo bolje razumeti religiju naše običaje imat malo više znanja u nekim oblastima i to je sve....mada možda grešim ja sam rođen i rasto u vreme druga tita te je to dok sam odrastao crkva bog i slično bilo zabranjeno ili na golom otoku odobreno lol








782
poruka na forumu
47 137



post # 3 | 2013-03-20 , 12:31 PM

Teolosku skolu pohadjas kad zelis postati svestenik...a sta ces raditi posle zavisi do kojeg nivoa dodjes, tj. da li ces na fakultet ili ne. Onda, ako zelis da imas svoju parohiju, odnosno, da radis kao svestenik, moras da se ozenis, sto implicira da zene ne mogu pohadjati tu skolu.
Inace, teologija vazi za jednu od najtezih skola.
Ali, zato, kad zavrsis, mozes u ime Boga da varas narod i zaradjujes na njihovim mukama ili njihovoj veri koliko god hoces, kao sto i rade popovi danas. Rekla bih, cast izuzecima, ali ne znam nijednog postenog.


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Teoloska skola
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]