• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Istorija (pitajte i odgovarajte)
Istorija






235
poruka na forumu
101 568



post # 1 | 2011-05-07 , 6:17 AM

ja evo prvi....
Kad je bila Kosovska bitka ..tj Kosovski boj?








249
poruka na forumu
75 51



post # 2 | 2011-05-10 , 0:40 AM

1389


...resiv da ti pisam pesna,ali nemam rima,toa je dokaz deka si neinspirativna,prazna i nikakva,gnusna rgja i gnida.....

Mogu svemu da se oduprem,izuzev iskusenju :)
Nije bitna duzina stapica,vec magija u njemu!
Dva je drustvo,tri je orgija...








235
poruka na forumu
101 568



post # 3 | 2011-05-10 , 8:20 PM

Pa postavi ti neko pitanje,bre komsho.... biggrin





  tajna



99
poruka na forumu
16 44



post # 4 | 2011-05-29 , 9:56 PM

Badule, ja cu umesto komshe smile
Kada je prema legendi osnovan grad Rim ? .. biggrin








235
poruka na forumu
101 568



post # 5 | 2011-06-01 , 9:54 AM

Romulus ga je osnovao 753 godine pre Hrista

Koji predsednik Amerike je zasluzan za bombardovanje Srbije?


Poruku je menjao/la badule - Sreda, 2011-06-01, 9:54 AM





  Dejan



222
poruka na forumu
3 11



post # 6 | 2011-06-13 , 7:18 PM

Quote (Press Online)
Bler: Ja sam glavni krivac za NATO bombardovanje Srbije!
Bivši britanski premijer Toni Bler priznao je u svojim memoarima da je najodgovorniji za NATO bombardovanje Srbije! Bler priznaje da je njegovo insistiranje na vojnom rešenju stavilo pod veliki pritisak odlične odnose koje je imao sa tadašnjim predsednikom SAD Bilom Klintonom

Bivši britanski premijer tvrdi da je odigrao ključnu ulogu u agresiji na Srbiju i da je bio u manjini kada se zalagao za vojno rešenje kosovske krize. Bler piše i da ga je Klinton kritikovao zato što su se u američkoj štampi u to vreme pojavljivali tekstovi da britanski premijer vrši pritisak na SAD da pristanu na slanje kopnenih trupa na Kosovo ukoliko vazdušni napadi ne budu dali rezultate, ali da je naposletku ipak pristao i na kopnene trupe.
Bivši premijer Britanije navodi i da je u prvom trenutku njegov glavni motiv za traženje vojnog rešenja za Kosovo bio „bes zbog onoga što se tada dešavalo na Kosovu".
- Kosovo me je naučilo nizu lekcija, o vlasti, o vođstvu i o sebi, i sada, kad čitam materijale iz tog vremena i razmišljam o tome, divim se kako se situacija razvijala. Kosovo je definisalo moje viđenje spoljnih i vojnih intervencija uopšte - piše Bler, i dodaje da niko ne može da kaže da su problemi Balkana rešeni, ali da ovaj prostor, koji je više od veka bio sinonim za nestabilnost, barem ima šansu za bolju budućnost.

to nzm pa sam prekopiro biggrin


Kako se zvao prvi Srpski KRALJ


Poruku je menjao/la jasambudala - Ponedeljak, 2011-06-13, 7:18 PM





  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 7 | 2011-11-13 , 3:11 PM

Stefan je postao prvi srpski kralj, i zato Prvovenčani, a Srbija prvi put kraljevina

Kad je bila bitka na Misaru i koliko je trajala? biggrin


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.








93
poruka na forumu
6 17



post # 8 | 2011-11-27 , 7:37 PM

od 13 do 15 avgusta 1806 godine !
Ko je bio Kornelije Tacit ??










209
poruka na forumu
23 90



post # 9 | 2011-12-08 , 6:41 PM

nasao sam na Vikepadiji

''O Tacitu (ime se u njegovo doba izgovaralo „Takitus“ i znači doslovno „Šutljivi“) postoje samo rijetka svjedočanstva od njega samoga ili njegovih suvremenika, prije svega Plinija Mlađeg. Potjecao je iz viteškog staleža; njegov otac bio je prokurator u provinciji Gallia Belgica. Njegova obitelj vjerojatno je potjecala iz jedne od rimskih provincija, možda iz Cisalpinske Galije ili Narbonske Galije. Tacit se pripremao za državnu službu, sam navodi da su mu učitelji bili M. Aper i Julije Sekund. Karijeru je počeo kao govornik na sudu (danas bismo rekli odvjetnik), godine 77. oženio je kćer konzula Agricole. U doba cara Vespazijana postao je senatorom, godine 88. bio je pretor. U doba cara Trajana (98. - 117.) radio je na svojim djelima, između112. i 116. bio je prokonzul provincije Azije (na području današnje Turske). Točan datum njegove smrti nije poznat, umro je oko godine 117''

Koje Godine Su Turci Zakoracili Na Balkan ?


Ljubav je smisao zivota rece mi covek dok cigaru mota








335
poruka na forumu
29 72



post # 10 | 2012-03-23 , 2:10 AM

Nemam pojma, zaista... Videcu sad na Google, pa cu napisati kako bih i ja i drugi koji ne znaju saznali. :) Ne nadjoh na Google-u, pa bih zamolio nekog ko zna da nam da odgovor. :)

Kako se zove ostrvo na koje je proteran Napoleon Bonaparta?


Poruku je menjao/la Bobby88 - Petak, 2012-03-23, 2:11 AM


I may be bad, but I'm perfectly good at it! :)
P.S. Ja sam samo mali zbir onoga sto mi se pre dogodilo.








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 11 | 2012-03-23 , 2:21 AM

Napoleon Bonaparta je proteran na ostrvo Elbu pored Italije. :)

Kad su i na koji nacin Grci osvojili Troju? :)


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








335
poruka na forumu
29 72



post # 12 | 2012-03-23 , 2:57 AM

Ne znam tacno godinu osvajanja, ali znam da su Grci uspeli da pokore Troju tek nakon desetogodisnjeg rata. Inace, pokorili su Troju tako sto su konstruisali ogromnog drvenog konja, kojeg su ostavili pred kapijama Troje i simulirali povlacenje. Trojanci misleci da su Grci ovo ucinili sa svrhom da im Posejdon blagoslovi putovanje, "uveli" su konja unutar svojih zidina i surprise! Grci su iskocili iz tog velikog konja. :)

Kako se zvalo prvo fonetsko pismo?


I may be bad, but I'm perfectly good at it! :)
P.S. Ja sam samo mali zbir onoga sto mi se pre dogodilo.





  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 13 | 2012-04-25 , 2:53 PM

Feničansko pismo je bilo prvo važnije fonetsko pismo. :)

Koje godine je bio Prvi Svetski Rat ,kolko je trajao,ko ga je vodio,gde se vodio i kad je zavrsio?


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.








95
poruka na forumu
28 222



post # 14 | 2012-05-10 , 11:02 PM

-Od 1914. do 1918.

-Prvi svjetski rat vodila su dva velika saveza. Sile Antante u početku su činile Ujedinjeno Kraljevstvo, Rusko Carstvo i Francuska te njihovi teritoriji i protektorati. Brojne druge države pridružile su se silama Antante, od kojih su najvažnije bile Kraljevina Italija, koja se pridružila u travnju 1915., i Sjedinjene Američke Države, koje su u rat stupile u travnju 1917. Središnje sile činili su Njemačko Carstvo i Austro-Ugarska. Osmansko Carstvo pridružilo se Središnjim silama u listopadu 1914., a godinu dana poslije to je napravila i Kraljevina Bugarska. Do završetka rata od europskih zemalja samo su Nizozemska, Švicarska, Španjolska i skandinavske zemlje ostale službeno neutralne, iako su mnoge pružale financijsku i materijalnu pomoć jednoj strani u ratu.

Added (2012-05-10, 10:02 PM)
---------------------------------------------
Majski prevrat, sljedece pitanje!



Grešila sam mnogo, ljubili me svici, na zabranjeno voće po mesečini se pela.
Grešiću još više to na mene liči, svoje grehe ne dam- sa njima sam cela!








308
poruka na forumu
349 1445



post # 15 | 2013-06-18 , 2:38 AM

to je bio državni udar koji se desio 1903. Tad su bili ubijeni kralja obrenovic i njegova zena. Nakon toga je na vlast dosla dinastija Karađorđević.

Ko je bila Erzebet (elizabet) Bathory?


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Istorija (pitajte i odgovarajte)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]