• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Treba li klonirati izumrle životinjske vrste? (Tasmanijski tigar, ptica dodo, mamut, vunasti nosorog.....)
Treba li klonirati izumrle životinjske vrste?



  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 1 | 2013-04-28 , 3:39 AM



Ja podržavam taj poduhvat, tako da je moj odgovor da.
Šta vi mislite? :)


Fajlovi: 5799778.jpg (32.6 Kb)


Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








399
poruka na forumu
155 997



post # 2 | 2013-04-30 , 1:11 PM

Meni je ova slika previše jeziva. Mislim da preterujemo sa igranjem sa prirodom i da ne treba da glumimo Bogove, tako da glasam za ne. I umesto ove akcije više bih podržala onu da sačuvamo životinjske vrste koje su ugrožene...


Koliko me je ko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kada ima ko da sve i ponese..








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2013-04-30 , 10:58 PM

Quote (New-World)
Treba li klonirati izumrle životinjske vrste?

Hmm rekla bi Da neznam tocno sta je na slici izgleda kao Mamut nap bilo bi dobro da ta zivotinja bude klonirana
Mada app kad sko kod kloniranja za 10-15 g ce tako biti i s covekom
Naucnici se pripremaju na kloniranje coveka znaci mogu da sastave sto zele i preko pupcane vrpce otkriju koliko ce da zivi koje bolesti ce da ima itd tog se ja plasim a zivotinje bi trebalo mada ne i dinos :D







  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 4 | 2013-04-30 , 11:22 PM

Quote Dusomoja
neznam tocno sta je na slici

Mladunce mamuta... ;)

Quote Dusomoja
zivotinje bi trebalo mada ne i dinos

Mogu i dinosaursi, ali samo neki biljojedi, a ne mesozderi poput T-rex.....
Mada ni T-rex ne bi bio lose resenje, evo nekih primera.... :D

1. Svi se zale na prenaseljenost nase planete, sta je resenje?:D T-rexic

2. Kako u svetu resiti goruci problem prenatrpanosti u zatvorima i jos proci ekonmicnije?:D T-rexic je resenje, eutanazija (ubistvo iz samilosti ili milosrdja) je za T-rexa maciji kasalj. Zasto bacati pare na elektricnu stolicu i smrtonosnu injekciju, kada je ekonomicnije dostaviti osudjenog do T-rexa i ne platiti nista (naravno samo transport osudenjog je trosak) :D andjeo



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








58
poruka na forumu
58 483



post # 5 | 2013-05-02 , 2:42 PM

zivotinje koje su izumrele prirodnom smrcu ne treba klonirati ali zivotinje koje su izumrle covekovom krivicom da....








4
poruka na forumu
2 28



post # 6 | 2013-05-10 , 10:53 AM

Ne nikako! Ni u kom slučaju ne treba zadirati u prirodnu selekciju. Sve što je protuprirodno ne može izaći na dobro. Neko kažu da treba klonirati samo one životinje koje su izumrle ljudskom krivnjom. Potpuno se slažem. Svakodnevno se uništava na milijune staništa raznih životinjskih (i biljnih) vrsta i užasava me pomisao na posljedice u ne tako dalekoj budućnosti.
nedavno sam se naježila gledajući jednu emisiju o pčelama, gdje je rečeno: "kada bi pčele izumrle za četiri bi godine počela izumirati ljudska vrsta" Čuvati ono što imamo to je jedini način!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 7 | 2013-05-12 , 4:41 AM

Nisam za kloniranje!


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








1203
poruka na forumu
58 815



post # 8 | 2013-05-26 , 7:00 PM

Sto da ne :D





  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 9 | 2013-06-28 , 6:54 PM

Quote (kazanova84)
zivotinje koje su izumrele prirodnom smrcu ne treba klonirati

Ja ne bih generalizovao, treba dati i njima "second chance". :D



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








1203
poruka na forumu
58 815



post # 10 | 2013-06-28 , 7:12 PM

Quote (G@le)
"second chance"

Treba definitivno...kad bi uspeli da kloniramo mamuta to bi bilo fenomenalno... :D








640
poruka na forumu
67 157



post # 11 | 2013-06-28 , 9:36 PM

Quote (Kajolani)
Meni je ova slika previše jeziva. Mislim da preterujemo sa igranjem sa prirodom i da ne treba da glumimo Bogove, tako da glasam za ne. I umesto ove akcije više bih podržala onu da sačuvamo životinjske vrste koje su ugrožene...

Apsolutno!
Klonirajte ljudsku dobrotu i sve ostale vrijedne osobine koje čovjek posjeduje i primjenite je na one koji su zaboravili kojoj vrsti pripadaju i one koji su se hijerarhijski uzdigli iznad prirode da bi na kraju uživali u mutualnoj simbiozi. (obraćam se nekome :D )










172
poruka na forumu
79 708



post # 12 | 2013-06-28 , 11:29 PM

Sve što ne treba raditi ljudima ne treba ni zivotinjama!!!!!!!!! NE podrzavam -.-


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 13 | 2014-07-06 , 3:03 AM

pa tesko pitanje bilo bi interesantno da ih vidimo kako se setaju ponovo ali morale bi biti izolovane
ne bi se smele pustati u prirodu jer bi dovele do disbalansa da :D


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 14 | 2014-07-07 , 5:30 PM

ne one koje su prirodno izmurle,treba da bude prirodna ravnoteza onakava kakva je

ali npr delfine koje japanci tako ''slatko'' tamane i ostalje zivotinje,i insekte koje smo unistili svakako,kad vec imamo tu mogucnost,mada bi ja pre odlucila unistit one koji ih unistavaju,pa da se oni prirodno namnoze


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








18
poruka na forumu
0 0



post # 15 | 2014-07-07 , 6:03 PM

ja bi rekao DA jer sve te zivatnje su izumrle zbog covjeka svijet bi bio ljepši da te vrste postaje npr dodo je izmruo u 15 stoljecu kada je na njihov otok dosli portuglaci jer su damace zivotnje unistavali jaja dodoa

Added (2014-07-07, 5:03 PM)
---------------------------------------------
li npr delfine koje japanci tako ''slatko'' tamane i ostalje zivotinje,i insekte koje smo unistili svakako,kad vec upravu si japanci jedu i morske pse oni su gori od zivotnja



Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Treba li klonirati izumrle životinjske vrste? (Tasmanijski tigar, ptica dodo, mamut, vunasti nosorog.....)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]