• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Da li je ovo Budućnost ???
Da li je ovo Budućnost ???






5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 1 | 2013-11-10 , 5:16 PM

Džinovske zmije i konji veličine mačeta naseliće Zemlju?

Naučnici upozoravaju da se masivni reptili i malobrojni sisari mogu uskoro pojaviti na našoj planeti. Veruju da su zajednički faktori koji će omogućiti da ove ogromne životinje prežive: promene u ekosistemu, veliko stanišno područje, obimne količine hrane i klimatske promjene.

Zamislite svijet sa gigantskim zmijama, dugačkim kao autobus, toliko velikim da bi se zaglavile na vratima kad bi ušle u neku kuću. Kornjače velike kao manji automobil koje bi lovile krokodile, dok bi se konji koji pasu, veličine mačke, nalazili na livadama.

Ovako je izgledala Zemlja pre oko 55 miliona godina, prema navodima američkih istraživača koji su ispitivali vezu između veličina životinja, reptila i klimatskih promena. Sada naučnici upozoravaju da se masivni reptili i malobrojni sisari mogu uskoro pojaviti na našoj planeti, nakon globalnog zagrevanja.
Džonatan Bloh, palentolog iz prirodnjačkog istorijskog muzeja na Floridi, prošle nedelje je izjavio da postoji jasna veza između globalnog zagrevanja i neobičnih životinjskih fosila. Doktor Bloh je video dokaze ovih čudnih stvorenja, iz prve ruke.

Prošle godine je pomagao u istraživanju 60 miliona godina stare južno-američke gigantske kornjače, koja je živela na prostorima današnje Kambodže. Dokaz njene veličine je vilica, koja je bila toliko moćna da je jela sve što joj se nađe na putu, uključujući manje kornjače ili čak krokodile.

Ogromna stvorenja su se pojavila 5 miliona godina nakon što su dinosaurusi iščezli, u periodu kada su postojale gigantske verzije raznih reptila. Vrsta zmije Titanoboa, iz tog vremena, bila je duža od autobusa, teža od kola i mogla je da proguta životinju veličine krave.
Zmija koja je pokušala da ubije ženu u filmu “Anakonda” nije bila toliko velika kao ona koju smo pronašli – rekao je doktor Bloh.

Naučnici veruju da su zajednički faktori koji će omogućiti da ove ogromne životinje prežive: promene u ekosistemu, veliko stanišno područje, obimne količine hrane i klimatske promene.

Istovremeno dok će kornjače i zmije da rastu u veličini, sisari će se smanjivati.

Pogledajte snimak:


StA vi mislite o ovom otkricu?
Vjeruje te li u takvo nesto , da nam se moze dogoditi?


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…





  Pegaz



1294
poruka na forumu
1315 7661



post # 2 | 2013-11-10 , 5:17 PM

Nismo ni zasluzili nista bolje :)










543
poruka na forumu
1516 4731



post # 3 | 2013-11-10 , 5:23 PM

:o :o :o :o aaaaaa ?

nzm sve je moguce, i to nije slucajno....jer su ljudi postali toliko iskvareni i nemoguci da je se Bog pokajao sto ih je stvorio, i zeli se rjesiti zla.
Citala sam i ja o ovome, ali opet nzm ne vjerujem...


Mogu ja da sanjam snove sve dok si ti glavna uloga. Da.








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 4 | 2013-11-13 , 4:58 PM

Quote Pegaz ()
Nismo ni zasluzili nista bolje

Tako je
Sve sto je lepo covek je unistio sve.










2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 5 | 2013-11-13 , 5:44 PM

covek je unistio gotovo sve na ovom svetu, zagadio je atmosferu,pobio pola zivotinja, neka kazna nas mora stici.


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 6 | 2013-11-13 , 5:48 PM

jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii napokon pravi horor ala cu da se nauzivam bez tv :D


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!





  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 7 | 2013-11-14 , 0:23 AM

Quote LaMistress ()
jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii napokon pravi horor ala cu da se nauzivam bez tv :D


lol legenda si majke mi hehe


I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








592
poruka na forumu
208 1412



post # 8 | 2013-12-07 , 0:41 AM

Quote strumfeta_mala ()
Naučnici upozoravaju da se masivni reptili i malobrojni sisari mogu uskoro pojaviti na našoj planeti. Veruju da su zajednički faktori koji će omogućiti da ove ogromne životinje prežive: promene u ekosistemu, veliko stanišno područje, obimne količine hrane i klimatske promjene.

Pa moguće je zmije gmazovi i reptili su živeli u doba dinosaurusa, tako da eko sistem im odgovara te se opušteno mogu razviti ponovo. Mi smo počeli petljamo sa energijom i genetikom, recimo genetski uzgajan paradajiz je veći od običnog dosta puta, ne bi me čudilo da ušpricamo nekog bika za meso il krokodila zbog kože i da on naraste 10 puta veći i da počne se razmnožava :D


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Da li je ovo Budućnost ???
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]