• Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Istorija (Da li Vas i privatno zanima istorija? Koja epoha najviše?)
Istorija






196
poruka na forumu
17 310



post # 16 | 2015-05-19 , 11:55 PM

Eh, vec sam dao odgovor na ovuu temu. Alii sad sam se bas posvetio istrazivajuu Srbije za vreme II svetskog rata. Specijalizacija, zlocini sirom Balkana. Posebno oni od NDH, istrazivanje logora, otkrivanje pravih brojki ubijenih, zatocenih i takoo. Vecina nije tacna zbog ,, Bratsva i jedinstva '' itc... :D










105
poruka na forumu
25 644



post # 17 | 2018-11-09 , 2:02 PM

Bez proslosti - nema ni buducnosti..

Generalno ovde ljudi poznaju bolje proslost drugog naroda nego sopstvenog ...
A imamo sa cim da se dicimo.

https://www.youtube.com/watch?v=lotU66F7dMc

Vecna slava Junacima..








13
poruka na forumu
0 0



post # 18 | 2018-11-09 , 9:29 PM

Zanima me sve do drugog svetskog rata.








417
poruka na forumu
137 1408



post # 19 | 2018-11-10 , 10:24 AM

Veoma me zanima period i vreme WWII /Drugog Svetskog Rata/ - dokumentarce sa ovom temom jednostavno "gutam" ,kao i svaki film iz tog vremenskog perioda ... !!!





  Vita



555
poruka na forumu
76 586



post # 20 | 2019-03-07 , 1:38 PM

Netko reče da je povijest učiteljica života, a meni se ponekad čini da stalno živimo zatočeni u prošlosti i da mnogo toga ipak nismo naučili. Neke se pogreške stalno ponavljaju.
Općenito volim čitati knjige, onako za razbribrigu, pa onda naiđem na neki povijesni podatak koji me zaintrigira i nemam mira dok ga ne istražim pa kad ga istražim, onda moram i sve ostalo vezano uz tu zemlju. Tako su me dosad ponajviše zainteresirale povijesti Kine, Japana, Rusije, Armenije, Turske, Španjolske, Britanije te pojedini dijelovi francuske, talijanske, brazilske i kubanske povijesti.


Rekla sam ti lijepo, hvataj drugi let.
Ja sam samo magla, svoj svijet.
Ja sam noć bez snova, jezik ljubavi...
Malo svoja, ne zamjeri.








121
poruka na forumu
479 4165



post # 21 | 2021-04-21 , 10:59 PM

Uvek sam volela istoriju, prvo istoriju Balkanskih i Slovenskih naroda, zatim Sumersku, Egipatsku, Grčku, Kinesku i Rimsku.


"Nije znanje znanje znati, već je znanje znanje dati" Jovan Jovanović Zmaj


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Istorija (Da li Vas i privatno zanima istorija? Koja epoha najviše?)
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]