• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Nemaju novca za ekskurziju
Nemaju novca za ekskurziju






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2014-01-22 , 10:34 AM

Svaki drugi đak nema novca za ekskurziju

Kragujevac - Polovina kragujevačkih srednjoškolaca, njih oko tri hiljade, neće putovati ove godine na ekskurziju jer roditelji nemaju novca da plate troškove putovanja. Od ekskurzije su odustali učenici nižih razreda Tehničke, Ekonomske, Trgovinske škole, pa čak i gimnazijalci.


Šteta je što sva deca ne mogu da odu na ekskurziju. Pravila organizovanja đačkih ekskurzija su jasna i one imaju prvenstveno obrazovni i vaspitni cilj. Ne možemo da budemo zadovoljni samo administrativnom konstatacijom "nije se javilo dovoljno učenika i ekskurzija se odlaže". Potrebno je postaviti pitanje - šta uraditi da sva deca idu. Danas ima dovoljno mogućnosti da škole kroz akcije obezbede sredstva za đake slabijeg imovnog stanja i omoguće svima da vide sveta.

Ovo je samo jedan primer od mnogih gde se trebamo zapitati koliko je danas zaista tesko skolovati vlastito dete a plus te eskurzije,i da li je moguce da se ovakvi problemi nekako rese.
Smatram da bi bas te velike organizacije trebale da mogu naci resenje i za takvu decu cii roditelji nisu u mogucnosti!










2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 2 | 2014-01-22 , 11:52 AM

Dusomoja, ovo je na zalost istina,ali koga zabole jel moje dete ide na ekskurziju...i ti sto idu su vecina verovatno zaduzena do guse,ma kakve organizacije,kakvo sta,nismo mi u austriji...


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








712
poruka na forumu
219 844



post # 3 | 2014-01-22 , 12:25 PM

ja nisam ni isao na svoju msm citav moj razred nije :)


Kada idem tvojim putem meni stvarno nije jasno sta oduzima mi snagu kad te zelim zvati
glasno tvoji koraci mi imaju tragove jasne ja sam posesivna zver iz samo meni znane basne nisam
tvoja sena ni andjeo cuvar ni deo tvojih misli niti deo toga bar uvek se krio,pored tebe bio
znala da postojim nisi dok sam na te mislio okreni se,vidi oko sebe dok ja cu znaj biti znaj iza tebe...








58
poruka na forumu
7 39



post # 4 | 2014-01-26 , 1:19 AM

Quote
Ovo je samo jedan primer od mnogih gde se trebamo zapitati koliko je danas zaista tesko skolovati vlastito dete


Ekskurzije nisu obavezne, a deo obrazovanja su sasvim slučajno.

Što se mene tiče, sve ekskurzije u Srbiji su kao turistička atrakcija užasno dosadne. U Srbiji možeš videti koju tursku tvrđavu i manastir. U proseku 4 manastira po ekskurziji.

Kad pređeš treći manastir, moliš se bogu da stanete kod bandere i blenete u nju.

Quote
Smatram da bi bas te velike organizacije trebale da mogu naci resenje i za takvu decu cii roditelji nisu u mogucnosti!


Imaš ti i decu koja su gladna, a ne samo ovu jadnu što ne mogu da ekskurziju. :(


Мислим да сам видео муњамикса!








592
poruka na forumu
208 1412



post # 5 | 2014-01-29 , 12:20 PM

Quote Dusomoja ()
Potrebno je postaviti pitanje - šta uraditi da sva deca idu.

Vratiti to kao deo školske aktivnosti koje pokriva budžet. Ukinuti veroispovest i tim novcem obezbediti eskurzije do manastira i crkava. Što da mi neko priča u učionici o bogu i manastiru, kad je odlazak u crkvu besplatan a tim novcem može se platiti i odlazak do manastira da ga vidiš i čuješ na licu mesta sve šta ti treba. Ja kad sam išo u osnovnu školu ekskurzija je bila besplatna il novac za to trebo možda u vrednosti od pakla cigareta de se plaćalo osiguranje đaka i ništa više. Eskurzije današnje nisu obrazovnog karaktera jer se pustilo da škole pojedinačno ga organizuju. Došlo se u situaciju da se bira neko letovalište jeftinije u grčkoj mesto da se ode u Atinu l negde de će se učiti istorija na licu mesta kao :D
Normalno je da nemaju se pare za eskurziju, sami smo tu i mi krivi, umesto preko škole da šaljemo decu da se obrazuju mi želimo ih poslati u grčku na letovanje kazna Sada mesto da ih kao roditelji odvedemo do popa da ih uči religiji besplatno želimo plaćati nastavnika da im o tome priča i o nekom manastiru koga dete nikad neće videti zbunjen
Budimo realni od škole tražimo da nam obezbedi letovanje za sve a to nepostoji ni na jednoj zemlji na svetu :D


Poruku je menjao/la Heaven - Sreda, 2014-01-29, 12:24 PM


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Nemaju novca za ekskurziju
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]