Page 1 of 11
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Omiljeni pisci i njihova dela?
Omiljeni pisci i njihova dela?

206
poruka na forumu
17 310

post # 1 | 2014-04-23 , 3:46 PM

Ne znam odakle da pocnem, ima dosta dobrih, navescu par.
John Green- po meni jedan od boljih tinejdz pisaca. ( U potrazi za Aljaskom )
Dostojevski, o njemu ne treba nista da se kaze, cim cujete Dostojevski sve vam je jasno. ( Zlocin i kazna )
Pauolo Koeljo, zaista ga gotivim, dosta skrivenih poruka i saveta iza njegovih knjiga, treba ga razumeti. ( Alhemicar, Dnevnik jednog carobnjaka, 11 minuta itd. )
Stiven Presfild - legenda bre, najbolji istorijski romani, licno moj omiljeni zanr. ( Ognjena Kapija i Aleksandar- Vrline rata ) i za kraj Haled Hoseini- bas ga gotivim, divan stil pisanja, posveti i po par godina jednoj knjzi. ( Hiljade cudesnih sunaca, Lovac na zmajeve, A planine odjeknuse )
Huh, umalo da zaboravim legendarnog Bukovskog ( Bludni sin ) hehe
Od mene dosta, mozda malo i previse da stid

Poruku je menjao/la Stefan^^ - Sreda, 2014-04-23, 3:47 PM

317
poruka na forumu
43 244

post # 2 | 2014-07-27 , 9:55 PM

Gradimir Stojković--"Hajduk u Beogradu" i "Hajduk s druge strane"

Ako želite da budete nešto posebno-budite ono što jeste!

Virginia
78
poruka na forumu
68 510

post # 3 | 2015-12-09 , 2:53 AM

Pitanje izgleda tako prosto, a trebalo mi je mnogo godina i preko hiljadu knjiga da, napokon, pre tri godine konacno napravim 4 kategorije:

Omiljeni domaci pisac - Radoje Domanovic.

Omiljeni domaci pesnik - Vladislav Petkovic Dis.

Omiljeni strani pisac(i) - Najteza odluka i nemoguce je izabrati jednog, pa cu reci: F. Scott Fitzgerald, Charles Dickens, Oscar Wilde, Franz Kafka, Honoré de Balzac, Victor Hugo i, NARAVNO, J.K.Rowling.

Omiljeni strani pesnik(ci) - Opet ih imam vise, ali kao broj jedan je uvek Edgar Allan Poe, a tu su i Sylvia Plath, William Butler i Dante Alighieri (i jos par njih, da ne pisem sad sve).

:)

"I was born too late,
into a world that doesn't care.."

"Nikad ne mozes biti previse doteran niti previse obrazovan." O.Wilde

She didn't need anyone or anything to complete her. She was already whole, all by herself.

Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Omiljeni pisci i njihova dela?
Page 1 of 11
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]