• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Omiljeni pisci i njihova dela?
Omiljeni pisci i njihova dela?






196
poruka na forumu
17 310



post # 1 | 2014-04-23 , 4:46 PM

Ne znam odakle da pocnem, ima dosta dobrih, navescu par.
John Green- po meni jedan od boljih tinejdz pisaca. ( U potrazi za Aljaskom )
Dostojevski, o njemu ne treba nista da se kaze, cim cujete Dostojevski sve vam je jasno. ( Zlocin i kazna )
Pauolo Koeljo, zaista ga gotivim, dosta skrivenih poruka i saveta iza njegovih knjiga, treba ga razumeti. ( Alhemicar, Dnevnik jednog carobnjaka, 11 minuta itd. )
Stiven Presfild - legenda bre, najbolji istorijski romani, licno moj omiljeni zanr. ( Ognjena Kapija i Aleksandar- Vrline rata ) i za kraj Haled Hoseini- bas ga gotivim, divan stil pisanja, posveti i po par godina jednoj knjzi. ( Hiljade cudesnih sunaca, Lovac na zmajeve, A planine odjeknuse )
Huh, umalo da zaboravim legendarnog Bukovskog ( Bludni sin ) hehe
Od mene dosta, mozda malo i previse da stid


Poruku je menjao/la Stefan^^ - Sreda, 2014-04-23, 4:47 PM










278
poruka na forumu
43 244



post # 2 | 2014-07-27 , 10:55 PM

Gradimir Stojković--"Hajduk u Beogradu" i "Hajduk s druge strane"


Ako želite da budete nešto posebno-budite ono što jeste!






Virginia
76
poruka na forumu
82 614



post # 3 | 2015-12-09 , 3:53 AM

Pitanje izgleda tako prosto, a trebalo mi je mnogo godina i preko hiljadu knjiga da, napokon, pre tri godine konacno napravim 4 kategorije:

Omiljeni domaci pisac - Radoje Domanovic.

Omiljeni domaci pesnik - Vladislav Petkovic Dis.

Omiljeni strani pisac(i) - Najteza odluka i nemoguce je izabrati jednog, pa cu reci: F. Scott Fitzgerald, Charles Dickens, Oscar Wilde, Franz Kafka, Honoré de Balzac, Victor Hugo i, NARAVNO, J.K.Rowling.

Omiljeni strani pesnik(ci) - Opet ih imam vise, ali kao broj jedan je uvek Edgar Allan Poe, a tu su i Sylvia Plath, William Butler i Dante Alighieri (i jos par njih, da ne pisem sad sve).

:)


"Nobody exists on purpose.
Nobody belongs anywhere.
Everybody's gonna die."


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Omiljeni pisci i njihova dela?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]