• Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Katastrofa na Balkanu
Katastrofa na Balkanu






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2014-05-16 , 11:38 AM

Sve se cinilo da ce kisa stati ali nazalost ona ne staje :(
Iz dana u dan se voda siri poplave odnose ljudima domove pa se pitam zaista jutros gledajuci prenos
zasto bas nasu zemlju opet zar nije dosta pretrpljela kad kazem nasu zemlju mislim na celokupnu ex yu.

Sta vi kazete na sve to na ova desavanja i ponovnu bedu i sirotinju?
Meni zaista fale reci da bi bilo sta vise rekla rasplakao me jedan snimak iako u pocetku se cini bzv snimato ali zato pred kraj
sta voda uradi.
http://www.haber.ba/vijesti....eo.html

Sve su meni ovo nepoznate mesta ali nije narod koji prica istim jezikom kao i ja :(










5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 2 | 2014-05-16 , 1:04 PM

eH Dusomoja, zalosno jeste ... Hvala Bogu pa ima ljudi koji opet zele da pomogne ...
vidi se neko dobro u ljudima ...

Iz minute u minutu se uvijek vrti na vijestima kako je spasen neko negdje :)
Ja se nadam da ce uskor sve ovo da prestane ...jer stavrno je pretejralo :)

My WebPage
mnogo tuzno :)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








172
poruka na forumu
79 708



post # 3 | 2014-05-16 , 4:23 PM

Jbg.... Ovo je strasno... Uopste nisam znala da je toliko ozbiljno.....


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 4 | 2014-05-16 , 8:16 PM

Quote LAstrumfi ()
eH Dusomoja, zalosno jeste ... Hvala Bogu pa ima ljudi koji opet zele da pomogne ...
vidi se neko dobro u ljudima ...

To si u pravu ali ni to stanje ne menja nazalost voda ne staje :(
Celi dan slusam radio cak i austrijanci javljaju i spremaju se za pomoc ali kad sam videla Doboj setila sam se smjesnog tj Nikse
i zaista se nadam da su dobro i on i njegova fam.jer je Doboj poslije Maglaja najgore stradao.
I ne samo smjesni verujem ima mnogo osoba koje strahuju ili su vec u katastrofi od srca im zelim da ostanu
pribrani a za dalje sve ce doci na svoje . Mada ja to kazem lako ali kako ja mojoj mami da objasnem da se smiri i sabere kad
place vec ceo dan ali kuca ce se nadoknaditi hvala Bogu nije barem dole.

Tesko je prici gradovima da bi im se pomoglo to je zalosno koliko malih bebica koje trebaju mleko ili vodu ufff .zalosno

Centar Doboja










2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 5 | 2014-05-17 , 4:51 PM

da kao da nismo u dovoljnim problemima nego nam jos ovo treba strasno sta se sve izdesavalo i koliko je ljudi ostalo bez svojih domova ne u bukvalnom smislu mada neki i tako da

za vecinu srbije najgore je proslo dok za sabac i o brenovac najgore dolazi sutra se ocekuje najvisi nivo vode na savi koji je vec sada najvisi od kad se meri vodostaj u istoriji znaci vec nekih 100 i nesto godina..... postavljen je rekord i i dalje voda raste ostaje da se nadamo da glavni nasipi nece popustiti jer ako oni popuste u obrenovcu ce biti vode do treceg sprata %)

vidim i da je u bosni haos doboj je poplavljen ali se voda povlaci pa se nadam da ce to biti ok :)

a tek kad se sve to povuce sledi rasciscavanje i sanacija sve u svemu strasno :)
nadam se da ce to proci bez velikih ljudskih zrtava bar ljudi da se spasu jer sve se drugo da obnoviti


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 6 | 2014-05-17 , 7:38 PM

"Nije mi sine zao zemljista, niti kuce... Zao mi sine, sto nemam vise vremena da gradim nesta novo, a gdje prozivjeti ovo sto mi je ostalo."

:( Nemam reci samo suze u ocima majkemi










172
poruka na forumu
79 708



post # 7 | 2014-05-17 , 10:03 PM

Pa , jeste da su ljudi izgubili sve.. Ali ja mislim da kada se sve ovo zavrsi da ce ljudi biti bolji, i da ce shvatiti neke stvari, da nece biti kao pre, da ce ceniti sve.... Jedino ih ovo moze promenitit :/// Zao mi je svih koji su poginuli, Neka pocivaju u miru...


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 8 | 2014-05-17 , 11:34 PM

GothicWolf, To si u pravu samo eto ocigledno opet strefilo sve one sto nisu zasluzili onu bedu i sirotinju sto se i poslije rata kos nisu oporavili .
Ali kao sto kazes mozda nam bude ovo svima opomena .

Videla sam koliko je voda unistila i gras Sabac uzasno i zalosno zaista .
Neznam kako je kod vas ali ovdje u Austri su velike organizacije za pomoc BiH , Srbija ,Hr
Mislim i onaj ko nikad nije covek bio postao je ako je icucemu sudelovao oko pomoci.







  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 9 | 2014-05-18 , 3:18 PM

Quote Dusomoja ()
Videla sam koliko je voda unistila i gras Sabac uzasno i zalosno zaista .


Nije samo Sabac u pitanju, tu su Obrenovac, Paracin, Mitrovica, Svilajnac, Krupanj i jos neka mesta....mada i Doboj, Banjaluka su u losem stanju isto...

Ovo sto se desilo zaista je katastrofa..u nekim mestima se voda povlaci ali pojavila se klizista u Krupnju sravnjeno oko 200 kuca, ima dosta mrtvih na zalost ali mediji nece da kazu da se ne bi stvarala jos veca panika...a pored ljudi stradale su i zivotinje....:(

Ono sto je covek stvarao dugo godina, unisteno je za jedan dan...zadesila nas ja najveca moguca katastrofa jer se protiv prirode ne moze....

Evakuacija i dalje traje u nekim mestima, mada kazu vlasti da se boje sta ih ceka kada se voda skroz povuce....

Sve u svemu jedna velika katastrofa i tuga, i trebace dosta vremena i da se Srbija i Bosna oporave od ovoga....

Quote Dusomoja ()
Neznam kako je kod vas ali ovdje u Austri su velike organizacije za pomoc BiH , Srbija ,Hr


Pomoc stize sa svih strana, a i kod nas se prikuplja pomoc za potopljena podrucja..Sada su svi ljudi ujedinjeni kao nikad do sad....

Kada gledam preko tv-a sta se desava suze mi krenu na oci, a mogu tek da zamislm kako je svim tim ljudima :/


Poruku je menjao/la Dea92 - Nedelja, 2014-05-18, 3:20 PM


I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 10 | 2014-05-18 , 3:36 PM

Ovo je TUGA.
Za ovo ne postoje reci...
Valjda ce Bog pogledati nas narod...i skratiti im muke..
Pomozite ljudi, ko koliko moze...nematerijalno, materijalno...


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








232
poruka na forumu
1329 2114



post # 11 | 2014-05-18 , 4:37 PM

Ovo je katastrofa,i svi moramo pomoci na ovaj ili onaj nacin... Svim ljudima u BiH,Srbiji je potrebna pomoc,i svako ko je u mogucnosti na bilo koji nacin da,da svoj doprinos treba to da uradi ... :(

Boze pomozi da i ovo prodje,pomozi narodima !


"A ja, ja sam sve ono sto nikad ne biste ni predpostavili.
I nisam, ama bas nista od onog sto bi se moglo reci o meni na prvi pogled"

Acta non Verba








592
poruka na forumu
208 1412



post # 12 | 2014-05-18 , 9:03 PM

Ja sam bio kod komšija malo pomoga uz reku koja se izlila, posle u susednom gradu. Lično kuću mi nije poplavilo ko 2006-te al ima kome jeste i treba pomoći da Ovo jeste velika poplava al i svuda širom planete sve je više i jače u vezi elementarnih nepogoda. Nemislim da nam bog kriv za sve već da sami sebi uskačemo u stomak, jer nepoštujemo zemlju na kojoj živimo :) Neznam po nekoj logici zemljina kora nam omogućava atmosveru vreme, i mesto na kojem stanujemo. Zadnjih par stotina godina pravimo gluposti, neznam koko izvlačimo il smo izvukli nafte, gvožđa, uglja, gasa, zlata bakra i svega što se izvući može te između terčne lave i površine nema ništa što bi zemlju razlikovalo od meke prašine. Topografija se menja i izmičemo sebi čvrsto tlo ispod nogu, negovoreći koko narod voli kuću uz reku, plažu a ne kolibu u planini (osim za zimovanje i na par dana) :D Gledo sam u americi pojavu zvanu crna smrt (tako je nazvali). Posekli zilion hektara šume da bi uravnjali njive i mesta za proizvodnju, potom im nastali vetrovi i oluje ko u sahari te imali migraciju stanovništva sad u ovom dobu na tim mestima imaju pustinje i tornada :D


Poruku je menjao/la Heaven - Nedelja, 2014-05-18, 9:05 PM








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 13 | 2014-05-18 , 9:51 PM

Pa zar moze jos gore danas u Hr GUNJA-SLAVONIJA
lele

Obrenovac Sr










2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 14 | 2014-05-18 , 10:00 PM

Najtuznije od svega toga je sto ne pricaju broj zrtvi, da ne dizu paniku u svetu... Ali kako ima ljudskih zrtvi tako ima i zivotinjskih zrtvi :( Kada se bujice smire, padne nivo reka i vode i osusi zemljiste i sve i kad krenu lesevi na sve strane to ce sve biti uzaaas ! Zao mi je sto pricam ovo ovako gadno, no realna sam ... Kad prodje talas poplava i nesreca, ostace nam talas bolesti i zaraza sto od mrtvih zivotinja sto od ljudskih ostataka ...

Treba pomoci svakom koliko je to moguce naravno i biti ujedinjeni u najtezim trenucima ...


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








92
poruka na forumu
694 1165



post # 15 | 2014-05-18 , 10:27 PM

Obrenovac tuga i samo tuga :(



Poruku je menjao/la lamans - Nedelja, 2014-05-18, 10:27 PM


Neke stvari ti jednostano promene zivot , promene sve , Al' ja gledam da ostanem isti , na kraju dana ono sto osecam , je jedino sto stvarno imam , Nije lako , al' znas da sam tu i kad nisam i da ces me vidjeti , makar samo kad zatvoris oci


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Katastrofa na Balkanu
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]