Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » (Ne)Pismenost
(Ne)Pismenost



  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 1 | 2012-01-08 , 8:44 PM

Da li mislite da ste dovoljno pismeni?
Da li vam smeta nepismenost koja se provlaci kroz nasu svakodnevnicu kako na drustvenim mrezema, tako i na forumima?
Treba li se ponositi time, kad neko napise: nemoze, nesmem, dali, nebih, i imena ljudi malim slovom, i tome slicno?

Licno moje smatranje je to, da bi me bilo sramota da tako pisem, da sam uzaludno skolovana, pa cak vidim da se mnogi potpisuju sa prvo prezime pa ime. Ljudi moji, prvo vam je ime majka dala pa vam se nakacilo prezime.
Na zalost, pismenost ljudi je sve manja a glupost sve veca.


Poruku je menjao/la Leksi - Nedelja, 2012-01-08, 8:46 PM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








348
poruka na forumu
18 69



post # 2 | 2012-01-09 , 9:40 AM

A to za potpisivanje to je bilo u zakonu sluzbenom da se tako potpisuje, sve dok nisu promenili da ide prvo ime pa prezime.

Seti se na primer skolskog dnevnika u periodu 1997. godine i sluzbenih legitimacija....

A sto se tice pismenosti, naravno da ne treba se ponositi ni hvaliti. Ja sam malo opsirniji sto se tice nepismenih ljudi i ne mogu za nekoga da kazem da je nepismen ako ga vidim da je to napisao, kod svakog mogu se nadju greske i ja sam opsirnijih svatanja i razumevanja pa tolerisem na takvim stvarima. Al covek koji pise biografiju ili neki drugi predmet i napravi pravopisnu gresku, tu smatram da je nepismen...


Hvaliti se je znak sirotinje...





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 3 | 2012-01-09 , 10:25 PM

Ja se uzasavam, kad neko ime osobe napise malim slovom, kad neko napise izmedju i i o j (bijo, nosijo, vozijo, kamijon, avijon, idijot), kada ne zna da se da li, je li, pise isto odvojeno. To je osnova. Bez ja smatram da je covek nepismen.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








314
poruka na forumu
33 42



post # 4 | 2012-01-10 , 12:58 PM

Auuuu, izludjuju me gramaticki promasaji :D Svaki put se iznerviram, jer se ja maximalno trudim da ispravno pisem ( govorim ). Posebno me izbaci iz koloseka kada primetim da persona mesa JEL i JER. E onda po****im!





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 5 | 2012-01-10 , 6:43 PM

Quote (Crazy_Princess)
Posebno me izbaci iz koloseka kada primetim da persona mesa JEL i JER. E onda po****im!


a jer si videla koliko to rade xd :p

inace danas je u modi bit nepismen ako ne koristis w i nemo h nisi u "fazonu" kao i jos dosat toga da ne nabrajam a o pravopisu i poznavanju jezika da ne pocinjem :)





  ana71



22
poruka na forumu
1 0



post # 6 | 2012-01-17 , 1:59 AM

Uh, a ono "neznam", "nesmem"... Da poludiš!!!


Mašta može sve








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 7 | 2012-01-17 , 11:16 PM

Evo ja sam vam jedna od onih sto gresi :p
Ja sam nas jezik ucila ovdje u Austri kako se pise i to za vreme ex yu
i sama kad citam kako vi pisete shvatim da ja mnogo gresim potrudim se u jednoj recenici a u drugoj opet zabrljam
ne koristim slovo w :D to znam da ga u nasem jeziku nema mesam kad pisem nekad mleko nekad mljeko :D dali drugi mnogo grese neznam a to za ime i prezime ovdje je uvek tako bilo prvo ime pa prezime a majka mi govorila da su oni pre u skoli pisali prvo prezime.
I tako dragi moji :D ja sam kao cicak ocigledno kupim sve greske u pisanju i zato kad vidite gresku u postu popravite a i ja cu se potruditi da manje gresim :) ;)

I ako imam pravo reci da je nesto greska rekla bi da je i naslov koji se negde pise pogresan jer treba samo prvo veliko slovo da je ili ?


Poruku je menjao/la Dusomoja - Petak, 2012-01-20, 1:37 PM







  Tea



306
poruka na forumu
132 141



post # 8 | 2012-01-20 , 1:53 AM

'Ne želim zvučati droljasto, ali upotrebljavajte me što više. Vaša gramatika.' lol :D


...Ja nisam luzer, o naprotiv, meni je osmeh lajt-motiv.. :))
Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe. Ako znaš prečicu, nema potrebe da se puno lomataš po bespućima. Ne bato... Stigao si čim kreneš. Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu.
U tome je tajna...
U tome je jedini trik... :)))))





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 9 | 2012-01-20 , 10:58 PM

Quote (Tea)
'Ne želim zvučati droljasto, ali upotrebljavajte me što više. Vaša gramatika.'

Sve si rekla. Bravo!

Dusomoja, sve s moze kad se hoce. Nije sramota ne znati, nego ne zeleti znati. :) :*


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 10 | 2012-01-27 , 10:42 AM

Kada pisem puno grijesim. Zalosno je to sto u teoriji znam gramaticka pravila....


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...








45
poruka na forumu
1 1



post # 11 | 2012-01-27 , 6:30 PM

Ja sae trudim i da pisem i da govorim ispravno...





  sweet



370
poruka na forumu
46 164



post # 12 | 2012-02-22 , 5:17 PM

aaaa znate kako koliko god mi grijesili u pravopisu, bilo da je to iz zurbe ili ne paznje, a mozda i ne znanja... :( ipak mi se razumijemo, :D :D :D


<3 Čudna sam čudnima. Luda sam ludima. Dobra sam dobrima. Loša sam lošima. Ionako ne marim, svako vidi ono što ima u sebi. <3








421
poruka na forumu
65 124



post # 13 | 2012-02-22 , 6:24 PM

neznam ali mislim dasam pismen jer da? nemogu da kazem za sebe jel je to glupo. nebih se slozio s vami da je to pogresno pisanje bitno je da razumete sta ocu vi kazem lol
sweet, ne paznja??? Ne znanje??? Uuu brate... lol


Poruku je menjao/la Deluxe - Sreda, 2012-02-22, 6:29 PM





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 14 | 2012-02-22 , 7:38 PM

kuj otvorio ovu temu ovde da mi nabija kompleksi !!! xaxaxaxaxaxa :p :p :p :p koj je izeo detinje kremce





  sweet



370
poruka na forumu
46 164



post # 15 | 2012-02-23 , 0:59 AM

Deluxe, xaxax pa sta hoces da kazes?? a vidis i sam da si previse gresaka napravio dok si nam ovo napisao :p :p


<3 Čudna sam čudnima. Luda sam ludima. Dobra sam dobrima. Loša sam lošima. Ionako ne marim, svako vidi ono što ima u sebi. <3


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » (Ne)Pismenost
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]