Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Najlepsi citati. (..iz knjiga, misli poznatih mislilaca...)
Najlepsi citati.



  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 1 | 2012-01-20 , 10:49 PM

"Kad ptica prestane voljeti drugu pticu,ona joj ne kaže; "Odleti sada hiljadu milja daleko da ne bi gledala ravnodušnost kako se gomila u mojim zjenicama...!"
(Vesna Parun)

"Patnja zadaje bol samo zato što je se bojiš. Ona te proganja zato što bježiš od nje. Ne moraš bježati, ne moraš je se bojati. Moraš voljeti...
Dakle, voli patnju. Nemoj joj se odupirati, nemoj bježati od nje. Okusi kako je ona u dubini slatka, predaj joj se i nemoj je primati s mržnjom. Tvoja mržnja je to što ti nanosi bol i ništa drugo. Patnja nije patnja, smrt nije smrt, ako ih ti ne učiniš time...
(Herman Hesse)

Na kraju zivota necemo se secati reci nasih neprijatelja,vec cutanja nasih prijatelja!
(Martin Luter King)


Poruku je menjao/la Leksi - Petak, 2012-01-20, 10:50 PM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 2 | 2012-01-23 , 0:21 AM

Nikada ne mrzite ljude koji govore lose o vama, iako vas ne poznaju...
...Bas naprotiv, zalite ih! Takvim ljudima zivoti su prazni, mracni, puni
kompleksa... Budite ponosni na to sto ste bas VI odabrani kao glavna
tema, onima cija je glava prazna, i koji pricaju o vama, tek da bi
imali... sta reci !!! :)

Ne trudi se da uhvatiš leptira. Ako želi da se igra s tobom, sam će sletiti na tvoju ruku. Tako je isto i sa ljudima. Ne trči za njima, ako te žele sami će doći.


Poruku je menjao/la Dusomoja - Ponedeljak, 2012-01-23, 0:56 AM







  Tea



306
poruka na forumu
132 141



post # 3 | 2012-01-25 , 4:08 PM

"Zivot nije ravan i jednostavan hodnik po kojem neometano i slobodno putujemo, već je to labirint pun prolaza , među kojima izgubljeni i zbunjeni moramo naći svoj put, svako toliko gubeći se u pustim ulicama .
Ali uvijek, ako vjerujemo u sebe , otvore nam se neka vrata.
Možda ne baš ona na koja smo sami pomislili, već ona koja će se na koncu pokazati kao prava..."

"Lagati originalno je skoro bolje nego ponavljati tudje istine. U prvom slučaju ti si čovek, a u drugom samo papagaj."

"Svijet = malo flora + malo fauna + mnogo klauna." :D


...Ja nisam luzer, o naprotiv, meni je osmeh lajt-motiv.. :))
Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe. Ako znaš prečicu, nema potrebe da se puno lomataš po bespućima. Ne bato... Stigao si čim kreneš. Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu.
U tome je tajna...
U tome je jedini trik... :)))))





  dija



28
poruka na forumu
6 35



post # 4 | 2012-01-31 , 3:37 PM

Volite se kada niste zajedno, to je prava ljubav! Ko umije da se voli samo kada je zajedno taj ne pravi pitanje s kim je... - Dusko Radovic








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 5 | 2012-02-07 , 1:04 AM

Evo jedan za ove zimske i snezne dane :)

Zima. Jutro. Snijeg. Ali i najhladnije vrijeme izgubi svoju snagu kad pogledaš u osmjeh voljenih i dragih osoba !! :))

"Dobri ljudi ti daruju sreću, loši iskustvo, a zli lekciju.."

Veruj, ali nauči da svako ne zaslužuje tvoju dobrotu. Budi iskren, ali ne dozvoli da svako to i vidi. Greši, ali ne kao oni koji zabadaju nož u ledja. Voli, samo znaj da nije svako dostojan tvoje ljubavi. I praštaj, svima koji su te razočarali i povredili, nadajući se da će i oni oprostiti - sami sebi ...

" Pojavit ce se neko vrijedan cijele knjige, a ne samo stranice tvog zivota "

Meša Selimović
"Dobar čovek vidi dobrotu u svakome,a loš vidi u svemu zlo.
Nemoj svoj duševni mir narušavati tako što ćes razmišljati o nedostacima drugih.
Ako te neko povreedi, pređi preko toga.I budi kao ruža koja daje miris svima,
a ne samo dobrima ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga saseče."

"Samo zato što jednom nisi uspeo ne znači da nećeš uspjeti nikada.
Pokušavaj, drži se i uvek, uvek, uvek veruj u sebe.
Ako ti sam ne veruješ, ko će?"
Marilyn Monroe

Added (2012-02-06, 11:04 PM)
---------------------------------------------
Ne dozvoli da tuđi duh ovlada tobom. Budi svoj, uvek slobodni elektron koji se kreće, radi i misli. Onda će tvoja glava uvek biti tvoja, a tvoj pogled samo tvoj. Ne možeš nikad tuđim očima videti ono što vidiš svojim, i ne može tuđe srce osetiti ljubav onako kako to može tvoje. (S. Pavlović)

Oprostite neprijateljima, ali nikad nemojte zaboraviti njihova imena.
John Fitzgerald Kennedy !

Lupi šakom o sto,reci sebi ja mogu ja hoću ja želim biti i ostati ja.
Budi sretan i nađi radost u najmanjoj sitnici jer ovaj dan je samo jedan nema istog,proživi ga što ljepše i veselije znaš,pokaži drugima koliko ti je stalo i koliko ljubavi nosiš u sebi i svome srcu.Budi sretan...živi i voli...ne dozvoli nikome da ti pokvari predivan osmeh s lica...Ljubav i razumijevanje je jedino blago ovoga svijeta !! ♥






  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 6 | 2012-02-07 , 8:29 PM

Morate raditi samo one stvari koje prosjecni ljudi ne razumiju, jer jedino su to dobre stvari. – Endi Vorhol

Po pravilu ljudski jezik postaje sve nježniji, ukoliko su mu običaji svirepiji. - Borislav Pekić

Ako želiš da letiš, moraš da se oslobodiš sranja koje te vuče dolje. – Toni Morison

A zavoljeti sebe istinski, znači ne voljeti samo sebe. - Jevgenij Jevtušenko

Samo onda istinski volimo kad više nemamo potrebe da to kažemo. - Engleska poslovica


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 7 | 2012-02-07 , 8:34 PM

Ne postoje lezbejke! Postoje samo zene koje jos nisu srele mene !!!
Bolje pet do dvanaest nego ni jednu posle jedan.
Est belum belis belare puelis.








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 8 | 2012-02-09 , 7:39 PM

Kada čekate nekoga nekoliko minuta, to je iz potrebe...Ako ga čekate nekoliko sati, to je iz poverenja...Ali, ako ga čekate iako znate da možda neće nikada doći, e, to je onda ljubav..










2137
poruka na forumu
904 4467



post # 9 | 2012-02-13 , 7:16 PM

Posle nekog vremena naucis da ljubav ne znaci oslanjanje,a drustvo ne znaci bezbednost,i pocnes da ucis da poljupci nisu ugovori i da pokloni nisu obecanja.I pocnes da prihvatas poraze podignute glave i otvorenih ociju,smireno kao odrasli ,a ne ocajno kao dete.I naucis da gradis svoje puteve u sadasnjosti jer je tlo sutrasnjice suvise nesigurno za planiranje.Posle nekog vremena naucis da sunceva svetlost moze da opece,ako je ima previse.Zato sadi svoju bastu i ukrasavaj dusu umesto sto cekas da ti neko drugi donese cvece.I naucices da zaista mozes da izdrzis...da zaista imas snage,i da zaista vredis...


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 10 | 2012-02-14 , 5:20 PM

Ako nađeš onu koja će te voljeti kao ja,poželjeti ću vam sreću... Ali, džabe, ljubavi... ne rađam se ja dva puta... shvatit ćeš. ;)










2137
poruka na forumu
904 4467



post # 11 | 2012-03-17 , 7:12 PM

"..Nije nas zadatak u tome da se priblizimo jedno drugom, kao sto se ne sastaju ni sunce i mesec, ni more i kopno. Nas dvoje smo prijatelju dragi, sunce i mesec, mi smo more i kopno. Nas cilj nije da se slijemo jedno s drugim vec da saznamo jedno od drugoga i da jedan o drugom naucimo, da vidimo i postujemo ono sto taj drugi jeste: nasa suprotnost i dopuna....."

"Da,hodam podignute glave,
ali to ne znaci da sam umisljena...
Jednostavno imam takav karakter...
Istina,ne zelim sa svakim na kafu,
ne zato sto ih smatram manje vrednim od sebe...
Jednostavno imam pravo na to da mi se neko dopadne ili ne...
Da,ponekad pricam o tudjim manama,
ali to ne znaci da sam zla i da volim ogovarati...
Jednostavno osoba sam kao i svako drugi,
i ne mogu da precutim nepravdu...
Da,znam i pogresiti,
ali to ne znaci da sam glupa...
Na kraju krajeva gresiti je ljudski...
Da,mogu se i izviniti kada shvatim da sam pogresila,
to nikako ne smatram kao slabost...
Jer poniznost leci a oholost ubija...
Da,znam i oprostiti,
ali,ne,nisam slaba prema toj osobi...
Samo mislim da svako zasluzuje drugu sansu...
Da,uzvratim ponekad na nepravdu,
to ne znaci da sam osvetoljubiva...
Samo ne dozvoljavam da me gaze...
Da,saslusat cu i pozitivnu i negativnu kritiku kao i savete,
ali ipak cu uraditi onako kako ja mislim da treba...
I,ne, nisam zbog toga tvrdoglava...
Jednostavno sam osoba koja ima svoje JA...!!!"

Added (2012-03-17, 5:12 PM)
---------------------------------------------
Vrlo često je dovoljno samo biti pored nekoga. Nije potreban dodir. Čak ni razgovor. Dovoljan je samo osećaj koji prolazi između vas dvoje. Vi znate da niste sami. - Marilyn Monroe



♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 12 | 2012-03-18 , 10:38 PM

Nije bogat onaj ko puno ima nego onaj ko puno daje :)







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 13 | 2012-03-20 , 5:40 PM

I kada vas gađaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koračajte, istrpite svaku nedaću i uspeh je neminovan. Onda ćete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas će veličati, govoreći da su oni zaslužni za vaš uspeh. Oprostite i sažalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.
- Slaviša Pavlović -
:)
Ako ljudi ispolje suviše hrabrosti na ovom svetu, društvo ih mora gušiti da bi ih slomilo – i tako ih, naravno, ubija. Društvo slama svakoga, ali posle toga mnogi postaju jaki baš na onim slomljenim mestima. A one koje ne može da slomi, njih ubija. Društvo podjednako ubija i dobre, i plemenite, i hrabre. Ako ne spadate... među njih, možete biti sigurni da će i vas ubiti, samo bez neke naročite žurbe.
- Hemingvej -
:)
Svi znaju da vole, jer su se rodili s tim darom. Neki to rade prirodno dobro, ali većina treba da ponovi gradivo, da se ponovo seti kako se voli, i svi – bez izuzetka – imaju potrebu da gore u vatri svojih proživljenih emocija, da ožive neke radosti i boli, uspone i padove, sve dok ne postignu onu nit vodilju koja stoji iza svakog novog susreta; da tamo postoji jedna nit i, dakle, tela uče jezik duše, i to se zove seks.
- Koeljo -



Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








14
poruka na forumu
1 12



post # 14 | 2012-03-31 , 1:58 AM

Mašta me je upropastila. Uvek sam ljude zamišljao boljima nego što jesu.
— Đorđe Balašević

Samoća je ponekad najbolji prijatelj. Ne postavlja pitanja, a često daje odgovore.

…Masku stavljam samo kad je maskenbal, ne nosim je svakodnevno pred ljudima.
— F. M. Dostojevski, Dvojnik

Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i jos čudnije, kako nam često baš to malo nedostaje.
— Ivo Andrić

“Na dobrom smo putu. Još samo da krenemo…”





  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 15 | 2012-04-25 , 2:40 PM

"Gvožđe je tvrđe od kamena, kamen je tvrđi od drveta, drvo je tvrđe od vazduha. A ono što ne može da se opipa i čuje, tvrđe je od svega na svetu. A šta je to? To je duša u čoveka." - Lav Tolstoj


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Najlepsi citati. (..iz knjiga, misli poznatih mislilaca...)
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]