Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Najlepsi citati. (..iz knjiga, misli poznatih mislilaca...)
Najlepsi citati.






287
poruka na forumu
36 149



post # 16 | 2012-05-08 , 11:43 PM

" Znaš srećo, davno je to bilo, ali ja još uvijek molim Boga za tebe. Molim Ga da te čuva, pazi na tebe, jer znaš i sama da ja to ne mogu. Molim Ga da ti noću pošalje Anđela bijelih krila, da ti bdije pored kreveta i tjera košmare. Molim Ga da ti pošalje onog koga sanjaš, da ti ispuni snove, da te drži za ruku dok mu sinove budeš rađala.. Molim Ga da ti pokloni savršen život koji nas dvoje nismo mogli imati !" ( Azem Kurtić)

Znam da nisam poznat, niti veliki mislilac, ali ovo je jedan od mojih citata :D


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!








95
poruka na forumu
28 222



post # 17 | 2012-05-10 , 6:37 PM

MOMO KAPOR:

„Čovek može da nađe koliko god hoće prijatelja sa kojima će da priča, ali malo je onih sa kojim će da ćuti.“
„Usamljenost nije u tome što smo sami, nego u tome što ne postoji ništa za čim čeznemo.“
„Mnogima bi se dopao da se nisi trudio dopasti se svima.“
„Nikada nemamo dovoljno vremena za one koji nas vole, već samo za one koje mi volimo.“
„Zvezde padaju i danju, samo to mnogi nisu u stanju da vide.“
„Ipak nisam pobeđen sve dok ne priznam poraz, a ja ga još ne priznajem.“
„Čovek može da kaže da mu život nije promašen ako može bar jednu jedinu stvar da uradi bolje od drugih.“
‎“Danas svako ima mobilni telefon, ali mnogi nemaju kome da telefoniraju. Nikada sastaviti sva dobra!“
„Menjam buduće blagostanje za nekadašnju nadu.“
„Svi oni, koji traže nešto važno, nešto dragoceno, nešto što su davno izgubili, koračaju na isti način. Poznaćete ih po tome što ih na ulici ništa drugo ne zanima : samo gledaju ispred sebe, samo gledaju i traže, traže…“
„Ljubav… Ona je teška kao bolest i kada čovek ima sreće da je preživi, zauvek mu ostanu ožiljci koji probadaju u određeno vreme; pri pomenu nekog imena, u nekom bledom predvečerju, uz muziku koju smo nekada zajedno slušali, čak i pri letimičnom pogledu na ulični sat pod kojim smo se sastajali.“
„A šta je to – ljubav? Kad gledaš u zvezde bez razloga i kad podeliš žvaku i kad pokloniš cvet i ustupiš ljuljašku u parkiću kada je na tebe red da se ljuljaš! Kad onome koga voliš daš jedan griz i kad podeliš sa njim gumu za brisanje na dvoje i kad mu das jedan liz! Kad nacrtaš srce i unutra upišeš vasa dva imena. Ako to nije ljubav, ja onda, stvarno ne znam šta je!“
Postoje beznačajna, siva, prljava i sumorna mesta, za koja nas nekim čudnim slučajem veže ljubav.Nalazimo bezbroj misterija u kakvoj trafici, osećamo strašnu tajnu iza odškrinutog prozora na periferijskoj straćari, a neki nasip pokraj želetničke pruge, zarastao u korov, postaje nam očajnički cilj kome se omađijano vraćamo čitavog života.Kakvo je to prokletstvo?
S druge strane, postoje gradovi čuveni zbog svoje lepote, ali nam ne znače baš ništa, jer ih nikad nije ozarila naša ljubav, neki tajni smisao.Koračamo kroz njih zevajući od dosade. Krivica nije do tih gradova – ona je u nama. Zbog toga, najpametniji ljudi i ne putuju. Sede na trgu na kom su se rodili, i čekaju da svet dođe do njih.“
„Traži se jedna polovna nedelja,bez vesti o nesrećama i ratovima! Traže se prijatelji, makar dotrajali, svi oni iščezli, raseljeni, izgubljeni, poženjeni, traže se svi oni što su nas raznosili komad po komad, deo po deo: delove našeg vremena, naše ljubavi, traže se da vrate ljubav!“
„Tražimo neke slične ptice, ali njih nema u našoj prosečnoj građanskoj sredini. Ipak, osećamo da negde postoje neka divna, pametna stvorenja koja će jedne večeri sleteti u naš mali pakao i izbaviti nas bede i poniženja.“
„Ako išta pogodi Beograd, pogodiće ga to što više neće moći da priča sa svetom! U ovom gradu, naime, gotovo da nema porodice koja nema nekog od bližnjih u inostranstvu. I ne postoji grad na planeti gde se više priča preko telefona! Naravno, više zovemo mi, nego naši nas! Naši u belom svetu su se već navikli da štede novac, impulse i osećanja. Prezaduženi preko guše, s neplaćenim kirijama i telefonskim računima, kada nas uhvati sentimentalno raspoloženje zovemo koga stignemo u Americi, Australiji ili Francuskoj.“
„Čoveku se obično dešava ono čega se najviše plaši. Jer, to ne postoji nigde, osim u njegovoj glavi. Onda izađe iz glave, uobliči se, izazove sudbinu i dođe. I to je dobro. Inače bi se čitava stvar pretvorila u rutinu. A navika, šta je? Neka vrsta smrti.“
„Nije li umetnost zaista pokušaj odgađanja smrti ili način da se stekne neuzvraćena ljubav? Zbog čega bismo, inače, pisali, crtali, gravirali, ako ne da ostavimo neki trag o svom bednom, kratkotrajnom postojanju na ovoj planeti – jedan skroman trag među mnoštvom drugih tragova, koji se dopunjuju i govore o stalnom ljudskom pokušaju da se nadigra i nadživi prolaznost i zaborav.“
„Počinjemo da se bavimo umetnošću, osećajući da nešto nije u redu sa nama. Očigledno, razlikujemo se od drugih i to nas muči. Stranci smo među svojima još od malih nogu. Rasejani smo, roditelji nas kinje, nespretni smo, zbunjeni i stidljivi, bledi i unezvereni, izbegavamo masovne svečanosti, povučeni smo, mnogo čitamo i još puno više -mislimo.“


Grešila sam mnogo, ljubili me svici, na zabranjeno voće po mesečini se pela.
Grešiću još više to na mene liči, svoje grehe ne dam- sa njima sam cela!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 18 | 2012-06-03 , 10:35 PM

Život je- jedan, jedinstven i neponovljiv , pokušajmo ga shvatiti kao priliku koju nam je Bog dao za ljubav, pokušajmo ga shvatiti kao misiju u kojoj je naša zadaća drugima pokazati koliko nam znače, pokušajmo ga shvatiti kao dužnost koja nam određuje drugima pomagati, pokušajmo ga shvatiti kao potrebu da nekoga učinimo sretnim... ...jer nema većeg zadovoljstva u životu od spoznaje da smo upravo mi ti koji uspijevamo ljude učiniti sretnima. Ako nekoga učinimo sretnim, mi ćemo također biti sretni. Ako nekome pomognemo da uspije u nečemu, mi ćemo također biti uspješni. Ako nekome na bilo koji način uljepšamo život, naš će život također biti ljepši... ...ni sami ne znamo koliko... Stoga pokušajmo slušati svoje srce...Budimo oni koji su zaslužni za tuđu sreću, a onda i oni koji zbog toga zaslužuju biti sretni... Sutra možda ne postoji... ...iskoristimo svaki trenutak života kako najbolje znamo i možemo – proživimo ga kao da je posljednji....Nije teško – samo treba pokušati. Život je prilika – zašto da ju ne iskoristimo?
Puno je razloga za to da budemo sretni, puno je motiva koji nas potiču da budemo uspješni, puno lijepih stvari, trenutaka, ljudi i događaja čeka na nas – uzmimo ih, prihvatimo ih, zaslužimo ih...Život je samo jedan – učinimo ga boljim...Učinimo život onakvim kakvog smo dostojni...

Added (2012-06-03, 9:35 PM)
---------------------------------------------
Svatko svoje breme nosi i uzalud je pricati da ce neko tvoje ponijeti.... Tvoja bol nikoga nece zaboljeti onoliko koliko je zaboljela tebe, bez obzira cijih ruku jelo bila....Crpite snagu iz svoje boli. Mozda trenutno ne razumijemo neke stvari, ali odgovori ce stici u svoje vrijeme.....ja vjerujem



♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 19 | 2012-06-03 , 10:39 PM

"Kad ptica prestane voljeti drugu pticu,ona joj ne kaže; "Odleti sada hiljadu milja daleko da nebi gledala ravnodušnost kako se gomila u mojim zjenicama...!"

Jer ptica nije troma kao čovjek; daljina je za nju lepršanje slatke svjetlosti koja raspiruje ljubav.

Ne kaže joj; "Sad se sakrij hiljadu stopa duboko ispod zemlje,da ne čujež kako pjevam u predvečerje nježnu uspavanku drugoj dragani koja leži sa kljunom u mome krilu...!"

Jer ptica nije površna kao čovjek; ona zna da se otkucaji srca pod zemljom propinju još snažnije, i umjesto umirujućih zvukova uspavanke cijela bi šuma morala slušati tutnjavu podzemlja koju je izbacio bol...

Zato ptica kad prestane voljeti drugu pticu,ona ostane pokraj nje da tu umre u samoci.

...A čovjek kad prestane voljeti drugog čovjeka, od stida i pomutnje ne zna što bi,i bježeći sve dalje od njega, ugnijezdi u svom srcu njegovu tugu.... "

Vesna Parun







  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 20 | 2012-06-06 , 2:07 PM

"Biti čovek, rođen bez svog znanja i bez svoje volje, bačen u okean postojanja. Morati plivati. Postojati. Nositi identitet. Izdržati atmosferski pritisak svega oko sebe, sve sudare, nepredvidljive i nepredviđene postupke svoje i tuđe, koji ponajčešće nisu po meri naših snaga. A povrh svega, treba još izdržati svoju misao o svemu tome. Ukratko: biti čovek. "

Ivo Andric; O prici i pricanju








1641
poruka na forumu
171 425



post # 21 | 2012-06-18 , 11:10 PM



Herman Hese








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 22 | 2012-07-09 , 11:50 AM

I kada vas gađaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite.
Sledite svoj cilj, polako koračajte, istrpite svaku nedaću i uspeh je neminovan.
Onda ćete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima.
Ovog puta, vas će veličati, govoreći da su oni zaslužni za vaš uspeh.
Oprostite i sažalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.
:) :)







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 23 | 2012-07-13 , 4:48 PM

• Mi više težimo ka tome da izbegnemo bol, nego da susretnemo radost.
• Dobre odnose najbrže postižemo ako se pravimo da ih već imamo.
• Reči bude osećaje, reči nas umiruju ili teraju u očaj, reči su najjače sredstvo uticaja na ljude.
• Nikad nismo tako nezaštićeni nego kada volimo.
• U zaljubljenima živi neki zaslepljeni egoista.
• Voleti i raditi srodne su sposobnosti koje su znak pune zrelosti.
• Muškarac je srećan sa bilo kojom ženom dok je ne zavoli.
• Znanje nije iluzija. Ali je iluzija verovati da ono što nam znanje ne može dati – možemo pronaći negde drugde.
• Odrastao je onaj čovek koji može ujediniti tri stvari: ljubav, posao i uživanje.

Sigmund Frojd


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 24 | 2012-08-08 , 9:22 PM

Ne želim obrisati svoju prošlost, jer je baš ta prošlost napravila od mene to što sam danas.

Nisam birala onog koji je lijep za cijeli svijet, izbarala sam onog koji čini moj svijet lijepim.

Imala je nešto u sebi.. Nešto što me sa svakim viđenjem tjeralo da je još više zavolim.

Ako si fokusiran na ono što je prošlo, nikada nećeš moći da vidiš ono što se upravo dešava.

[color=purple]Razlog zbog kojeg je ljudima teško da budu sretni je taj što uvijek vide prošlost bolju nego što je bila, a sadašnjost goru nego što jest.[/color]

Kroz život ne gubiš prijatelje, samo učiš ko su pravi.

Budi zahvalan, u bilo kojoj situaciji da se nalaziš. Jer, sreća nikada ne dolazi onima koji ne cijene ono što već imaju.

Sebična sam, nestrpljiva i pomalo nesigurna. Griješim, izvan kontrole sam i ponekad me je teško podnijeti. Ali, ako me ne možeš podnijeti u najgorem izdanju, onda me, dovraga, sigurno ne zaslužuješ ni u najboljem..

Ako ženi pružiš ljubav i sigurnost koju traži, budi spreman da dobiješ duplo više od nje.

Jaka sam, jer sam svjesna svojih slabosti. Živa sam, jer sam borac. I smijem se, jer vrlo dobro poznajem tugu.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 25 | 2012-08-14 , 11:15 AM

• Voljeli smo se zauvijek tih nekoliko dana. Sada se poznajemo manje od ljudi koji se nikada nisu upoznali. Neke savršeno nezapočete stvari treba to i da ostanu.

• Svaka žena želi muškarca koji može imati svaku ženu. Ali da taj isti muškarac želi imati samo jednu. Baš nju.

• Ako te neko već odavno čeka, ne znači to da on nema ništa drugo da radi. To znači da ništa drugo nije važnije od tebe.

• Najljepša žena je ona koja se nikada ne upoređuje sa drugima, jer ono što druge imaju, ne čine je nesigurnom.

• Možda, kada bi prestao da se žališ na samo jednu sekundu, shvatio bi da postoje ljudi koji su u mnogo goroj situaciji od tebe.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








478
poruka na forumu
107 311



post # 26 | 2012-08-14 , 4:06 PM

Nisu najljepsi ali... :D

"Covjeka cete najbolje upoznati ako ga promatrate kako se ponasa kad se nesto dijeli besplatno."

"Mnogi postignu ono sto su htjeli, a izgube sebe."

"Mladost je sretno doba u kome covjek pocinje vjerovati u sebe, a jos nije prestao vjerovati drugima."

"U zemlji mrznje najvise mrze onoga tko ne umije da mrzi"

I.A.


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 27 | 2012-08-15 , 12:33 PM

◘ Svi smo mi rođeni ludi; neki čak i ostanu takvi.

◘ Moje greške su moj život.

◘ Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.

◘ Ako me ti ne voliš – ja neću biti voljen; ali ako ja tebe ne volim – ja ne znam kako se voli.


Semjuel Beket


Poruku je menjao/la Leksi - Sreda, 2012-08-15, 12:33 PM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








308
poruka na forumu
349 1445



post # 28 | 2012-08-15 , 1:49 PM

Pokusavalo, islo se na to, da se izgradi neko novo drustvo sa odredjenimi moralnimi normama.
koje su propagirane u to vreme medjutim , oni koji su propagirali te norme, nisu stali sa svojim primerom iza toga sto su propagirali

Vidimo se u ćitulji


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 29 | 2012-08-16 , 12:55 PM

"U tome je bila sva moja ljubav prema životu: tiha žudnja za onim što će mi možda izmaknuti, gorčina prikrivena zanosom."

"Razabrao sam bolje nego igde zadah smrti i nečovečnosti. Da, ta punoća bez suza, taj mir bez radosti koji me ispunjavao, sve je to proizlazilo samo iz vrlo jasne svesti o onom što me inače nije često zaokupljalo: o odricanju i ravnodušnosti. Kao što se čovek koji je na samrti i koji to zna, ne zanima za sudbinu žene, osim u romanima, on shvata da je čoveku svojstveno da bude sebičan, to jest, očajan."

Alber Kami


• Privlačna je samo ženidba iz ljubavi; oženiti se devojkom samo zato što je ona simpatična isto je što i kupiti na pijaci nepotrebnu stvar samo zato što je lepa. U bračnom životu najvažnija spona je ljubav, polna privlačnost, jedno telo…sve drugo nesigurno je i dosadno ma kako smo pametno proračunali. Dakle, nije reč o simpatičnoj devojci, nego o voljenoj.

• Ni ljubav, ni prijateljstvo, ni poštovanje ne mogu toliko da zbliže ljude koliko zajednička mržnja.

Anton Pavlovič Čehov


Poruku je menjao/la Leksi - Cetvrtak, 2012-08-16, 12:57 PM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








478
poruka na forumu
107 311



post # 30 | 2012-08-19 , 0:23 AM

Leeloo: "Everything you create, you use to destroy."
Korben Dallas: "Yeah, we call it human nature."

The Fifth Element.

"Svi mi zivimo u zatvoru samo sto neki vide resetke a neki ne."
Netko tamo.


Poruku je menjao/la Fizica - Nedelja, 2012-08-19, 0:28 AM


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Najlepsi citati. (..iz knjiga, misli poznatih mislilaca...)
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]