Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Najlepsi citati. (..iz knjiga, misli poznatih mislilaca...)
Najlepsi citati.






5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 91 | 2014-01-27 , 10:19 PM

"Jedino čega smo oboje bili zaista svjesni je činjenica da u trenucima kada se nismo čuli, oboje smo osjećali neku užasnu prazninu i ogroman nedostatak nečega. Da, bili smo kao jedna ličnost u dva različita tijela. Oboje smo shvatili da samo zajedno činimo onu pravu i idealnu cjelinu. Sve je bez toga postalo nekako otkinuto, odsječeno, nedovršeno.."

"Kad zaćutim, okrenem se i odem.
To ne znači da si ti pobijedio.
To znači da više nisi vrijedan mog vremena." Bukowski.

"Čudne su te emocije. Otkriješ kutak u sebi za koji nisi niti znao da postoji i još shvatiš da je tamo netko danima, mjesecima, godinama spavao, a nije plaćao stanarinu..."


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…





  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 92 | 2014-02-03 , 0:21 AM

"Ako ti je nešto još uvijek u mislima, još uvijek je vrijedno rizika."


I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








278
poruka na forumu
526 2505



post # 93 | 2014-02-08 , 3:20 AM

Pa i nije neki najlepši citat, nije ni knjiga baš neka kojom se treba hvaliti da si je pročitao...ali evo nečega što mi je privuklo pažnju :p

"Slatkorečivi, ponizni, pričaju mi da sam jedina i najlepša. Eto, sa mnogim ženama su bili, al' samo ja imam TO NEŠTO. Znam da lažu, ali svaka žena voli da veruje u svoju posebnost. A muškarci obilato koriste to naše, žensko, praznoverje. Nema veze, volim da me lažu jer se ja dobro osećam. I strašno bih se naljutila na muškarca koji me ne laže, jer znači da se ni ne trudi oko mene, nije mu ni stalo. Zar ne?"


"Dream big," they say. "Shoot for the stars." Then they lock us away for twelve years and tell us where to sit, when to pee, what to think. Then we turn 18 and even though we've never had an original thought, we have to make the most important decision of our lives. And if you don't have the money and you don't really have the grades, a lot of the decision gets made for you.





  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 94 | 2014-02-12 , 12:34 PM

Znaš da je gotovo onda kada ti i najlepše reči zvuče kao besmisao, a one obične ne umeš da pronađeš. Posle previše ćutanja jedino još zagrljaji vrede, za sve ostalo je prekasno. Glupavo mi nedostaješ baš onda kada nemam vremena za to.
I.K.

“I možda sam luda.
Zaluđena osećajem koji očekivala nisam.
Ali sam sretna.
I nema bolje duge od one u tvojim očima.
I nema bolje mene od one pored tebe.”

Stalo mi je do tebe. Mnogo. Najviše. Nema stvari koju ne bih uradila da ti to i pokažem. Veruj mi. Činiš me sretnom. I neću te lako pustiti.

I sad shvatam, ne treba bežati od ljubavi. Voleti je divno; ali voleti tako da ne izgubiš slobodu, ne izgubiš svoju i ne ukradeš tuđu.

Added (2014-02-12, 10:34 AM)
---------------------------------------------
Mislim tuđe misli
Kradem svoje vreme
Provlačim ga
između oblaka, snova,
Daljine i snega..
Kada poželim
Da ti nedostajem
Odsanjam pesmu
Zatvorim oči
i na kaldrmi zamislim
Cvet beli.
Kada te nema
Jer tako hoću
Zaledim osmeh
U sebi kažem ime
Udahnem duboko
i pomislim:
Tako mi nedostaješ.



I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 95 | 2014-02-25 , 11:29 PM

sva je mudrost sveta u recima cekati i nadati se....


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








1676
poruka na forumu
2385 4623



post # 96 | 2014-02-28 , 1:48 AM

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, vec da sada ne zna gdje prestaje ona ,a pocinje on.....

"Šta je to s nama i sa životom, u kakve se to konce splićemo, u šta upadamo svojom voljom u šta nevoljom, šta od nas zavisi, i šta možemo sa sobom. Nisam vješt razmišljanju, više volim život nego misao o njemu, ali kako god sam prevrtao, ispada da nam se većina stvari dešava mimo nas, bez naše odluke. Slučajnost odlučuje o mome životnom putu i o mojoj sudbini, i najčešće bivam doveden pred gotov čin, upadam u jedan od mogućih tokova, u drugi će me ubaciti samo druga slučajnost. Ne vjerujem da mi je unaprijed zapisan put kojim ću proći, jer ne vjerujem u neki naročit red ovoga svijeta. Ne odlučujemo, već se zatičemo. Strmoglavljeni smo u igru, punu nebrojenih izmjena, jednog određenog trenutka, kad nas samo ta prilika čeka, jedina koja nas može sačekati, u toku mješanja. Ne možes je zaobići, ni odbiti. Tvoja je, kao voda u koju padneš. Pa plivaš, ili potoneš."

Ko voli, tih je. Odzvanja samo prazna posuda..

Added (2014-02-27, 11:48 PM)
---------------------------------------------
Izrazi svoju bol rečju! Bol koja ne govori, guši puno srce dok ne pukne.

Najiskrenije su one suze koje lijemo sami nad sobom.

Budala misli da je mudar, mudar čovek zna da je budala.

„Najjači od svih ratnika su ova dva – vreme i strpljenje.“

De duobus malis minimum-Od dva zla treba birati ono manje.






  Pegy



51
poruka na forumu
9 65



post # 97 | 2014-02-28 , 11:04 AM



Nisi moj život, ali si jedina sa kojom želim da ga proživim. Nisi moj svijet, ali si ono najbolje u njemu.








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 98 | 2014-02-28 , 6:27 PM





Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








196
poruka na forumu
17 310



post # 99 | 2014-03-06 , 7:28 PM

,, Ah, kakvog li užasa, poći istim putem kao i ostali svet. '' - Charles Bukowski :D


Poruku je menjao/la Stefan^^ - Cetvrtak, 2014-03-06, 7:29 PM










640
poruka na forumu
67 157



post # 100 | 2014-03-17 , 2:31 AM

“You never do things the easy way, do you?" she said.
"There's an easy way?" I asked.”
― Patrick Rothfuss, The Wise Man's Fear

Prema jednoj legendi postoji ptica koja pjeva samo jednom u svom životu, ljepše
nego bilo koji drugi stvor na ovoj Zemlji. Od trenutka kad napusti gnijezdo ta ptica
traži trnovito drvo, i nema mira dok ga ne nađe. Uvuče se među njegove divlje
isprepletene grane i, pjevajući, nabode svoje tijelo na najduži, najoštriji trn. Dok
umire, njen bol prerasta u pjesmu daleko ljepšu od pjesme slavuja ili ševe. Cijena te
predivne pjesme je život, ali čitav svijet zastaje da sluša, a Bog na nebu se osmjehuje.
Jer ono najbolje što postoji može se dobiti samo po cijenu velike boli... ili bar tako
kaže legenda.
Colleen McCullough


Poruku je menjao/la Kratos - Ponedeljak, 2014-03-17, 2:32 AM










278
poruka na forumu
526 2505



post # 101 | 2014-03-18 , 0:38 AM

Čovek je, pored uma, obdaren i srcem, osećanjem i voljom kao snagom koja može da ostvari ono što um i srce nađu da treba. A osim toga, obdaren je još i slobodom. Čovek može onako kako Bog hoće a može i suprotno. Jer, što kaže naš filozof Koža Knežević, „čovek je biće kome može i Bog da se obraduje, a od koga može i đavo da se postidi“. Vidite koliki je to ogroman razmak! Gde ćemo se naći, zavisi od nas.
-Patrijarh Pavle


"Dream big," they say. "Shoot for the stars." Then they lock us away for twelve years and tell us where to sit, when to pee, what to think. Then we turn 18 and even though we've never had an original thought, we have to make the most important decision of our lives. And if you don't have the money and you don't really have the grades, a lot of the decision gets made for you.





  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 102 | 2014-03-19 , 1:53 AM

"Mi smo ti negde između prijateljstva i ljubavi. Nikada nije bilo ničeg, ali oduvek je nešto među nama. Ni prijatelji, ni ljubavnici. Ništa, a opet - nešto. Valjda je to želja, ko će ga znati."
Meša Selimović


I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








1676
poruka na forumu
2385 4623



post # 103 | 2014-03-20 , 1:03 PM

"U životu, dragi moj prijatelju, nije reč o tome da osvojite što je moguće veći broj žena, jer je to samo spoljašnji uspeh. Reč je, pre svega, o tome da negujete sopstvene visoke zahteve, jer se u njima ogleda mera vaše lične vrednosti. Zapamtite, dragi prijatelju, da pravi ribar vraća sitne ribice u vodu!"
xaxxaxxxa bas tako :)

Added (2014-03-20, 1:21 AM)
---------------------------------------------
"Zadrhtala bi na zvuk njegovih koraka, ali je u njegovoj prisutnosti taj nemir popuštao i za sobom ostavljao tek neizmjerno divljenje, koje se na kraju pretvaralo u tugu."

"Mrzim način na koji razgovaraš sa mnom, i kako si slažeš frizuru. Mrzim tvoje cipele, i način na koji mi čitaš misli. Mrzim što si uvijek u pravu. Mrzim kad me tjeraš na smijeh, isto kao i na plač. Mrzim što te nema kraj mene, i činjenicu da me nisi nazvao. No najviše mrzim to što te ne mrzim. Nikako, ni trunčicu, baš ni malo."
:D

Added (2014-03-20, 11:03 AM)
---------------------------------------------
"Ljubav nije navika, obveza ili dug, Nije ono čemu nas uče romantične pjesme; ljubav jest. Bez definicije. Voli i ne postavlja puno pitanja. Samo voli."

Za svakog muškarca postoji baš njegova fatalna žena, koja možda i nije njegova, ali je nemir njegov, njegov blagoslov ili prokletstvo. Neke veze su nevidljive, ali neraskidive.

Postoje ljudi koji nam uđu u naš život, i zatim brzo odu.
Postoje zatim ljudi koji čine da nam duša zapleše. Oni nam otvaraju oči tihim šapatom svoje mudrosti.
A postoje i ljudi zbog kojih poželimo hodati po nebu. Oni ostavljaju trajan trag na našim srcima, i zbog njih više nikada nećemo biti isti.









10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 104 | 2014-03-20 , 1:52 PM











5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 105 | 2014-03-20 , 7:31 PM



Jesi ti normalna?
-Kako za koga…


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Najlepsi citati. (..iz knjiga, misli poznatih mislilaca...)
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]