• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Persiranje
Persiranje






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-03-10 , 10:02 PM

Sta je za vas persiranje?
Da li smtrate da trebamo svakoj starijoj ili mladjoj ali nepoznatoj osobi da se obracamo sa vi?
Neki to ocikevaju neki se nadju uvredjeni jer se osecaju starije a nekima je to nebitno!










1354
poruka na forumu
453 256



post # 2 | 2012-03-10 , 10:15 PM

Sve je to stvar vaspitanja :)

Mladjoj osobi od sebe nikada ne persiram al zato svakoj starijoj da

jel vaspitanje mi ne dozvoljava da bude drugacije. :)


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 3 | 2012-03-11 , 0:40 AM

persiranje je odraz kulture iz kuce naravno :p uvek persiram starim i nepoznatim mada ovde gde sam persiramo i mladjima nekako su sada svi isti lepo zar ne xaxaxaxax malo je bezveze ali kulturo eveme





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 4 | 2012-03-11 , 8:17 PM

Starijim poznatim, i starijim nepoznatim ljudima uvek persiram.
Pa ako je rec i o nekoj mladjoj osobi, cisto da tu osobu drzim na distanci.
Malo podmuklo ali tako je :)

Takodje, kao i ljudi koji su odgovorili pre mene, smatram da je to stvar kucnog odgoja.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 5 | 2012-03-11 , 9:06 PM

Persiram ljudima koji su stariji od mene(pa bilo to 3,5,20 godina), koje ne poznajem. Ljudima s' kojima sam u stalnom kontaktu(rodbina, kucni prijatelji) ne persiram, jer se poznajemo godinama i oni insistiraju na tome da to ne radim. Ali starijim komsijama iako ih znam mnogo godina uvek persiram, jer sam tako navikla.
Kao sto su svi rekli sve je to stvar kucnog vaspitanja.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 6 | 2012-03-12 , 3:10 PM

Perisrnje je stvar odgoja kao sto neko rece .
U zemlji u kojoj zivim se mora persirati svako ako mu kazem ti pita dali sam ti dao dozvolu da smo na ti
znaci svabo ocekuje sve dok on ne kaze znamo se toliko i toliko predjimo na ti ne prolazi nista sto smetram jako glupo
Ja iskreno nevlim kad mi neko kaze VI osecam se udaljeno starije i strano.
Ali eto i sama kazem VI gospodine gospodjo ta i ta a u sebi se mislim idi be znasgde sedis pored mene godinama i dlaje smo na vi %) %)







  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 7 | 2012-04-25 , 2:56 PM

marija1984, slazem se :)


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 8 | 2012-05-06 , 8:15 PM

slazem se sa Anci u potpunosti a i sa Dusomoja kad mi neko kaze vi digne mi se kosa na glavi,cesto se i ne okrenem na prozivku al sva sreca sijetko mi govore vi jer niko ne vjeruje da imam godina koliko imam :D


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








287
poruka na forumu
36 149



post # 9 | 2012-05-07 , 11:56 PM

Hmm, mene je moja mama učila da nepoznate persiram, bilo da su mlađi ili stariji od mene.. Takođe persiram ljude koje iznimno poštujem, sve dok oni ne kažu da možemo preći na TI.. A bavim se tom vrstom posla gdje zapravo pravila nalažu da persiram, od pacijanata do svojih starijih kolega...

A kada mene neko persira, to mi u jednu ruku laska.. Pogotovo kada je u pitanju starija osoba od mene, jer time pokazuje da sam svojim postupcima zaslužio poštovanje.. No, nije li zapravo svaki čovjek vrijedan toga da mu pokažemo trun poštovanja i kažemo mu VI.. I da, osobe koje persiraju svakoga, ustvari su moralne osobe...


Poruku je menjao/la 1divljak1 - Utorak, 2012-05-08, 0:00 AM


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!





  nnn



15
poruka na forumu
0 13



post # 10 | 2012-05-09 , 3:17 PM

Starijim poznatim, i starijim nepoznatim ljudima uvek persiram. Mladjim osobama jedino ako su po "rangu "
vislji eventualno od mene ili ti prvi put kontaktiram sa tom osobom( mislim na poslu )
Slazem se sa gore navedenim to je kucno vaspitanje.










478
poruka na forumu
107 311



post # 11 | 2012-05-09 , 3:59 PM

Persiram starije i nepoznate.

Quote (1divljak1)
A bavim se tom vrstom posla gdje zapravo pravila nalažu da persiram, od pacijanata do svojih starijih kolega...


Takodjer.


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 12 | 2012-05-10 , 2:17 PM

Stvar vaspitanja da! da
Persiram na poslu, persiram svima koje ne poznajem, persiram starijim, persiram svima za koje smatram da imaju moje postovanje, stoga persiranje za mene je stvar postovanja drugih! :)








95
poruka na forumu
28 222



post # 13 | 2012-05-10 , 6:34 PM

Persiranje je izraz postovanja, pretezno prema starijim osobama, eventualno nadredjenim..

Uvijek persiram takve!


Grešila sam mnogo, ljubili me svici, na zabranjeno voće po mesečini se pela.
Grešiću još više to na mene liči, svoje grehe ne dam- sa njima sam cela!





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 14 | 2012-05-30 , 2:20 PM

Zgrozim se kad mi neki klinac kaze-ej ti... a pri tom me ne poznaje ili me zna iz vidjenja...
ili kad u vrticima vaspitacicama kazu- ti, zovu ih imenom i smatraju ih drugaricama ili kad u skoli nastavniku/ci ili profe. kazu ej ti....
Kuda li ovaj svet ide.... %) %) %) %)








718
poruka na forumu
55 286



post # 15 | 2012-06-01 , 9:13 AM

Quote (Dusomoja)
Sta je za vas persiranje?

persiranje u svrhu profesionalnog udaljavanja mi je ok, a svako drugo persiranje smatram postavljanjem velikog "distanca" izmedju ljudi.


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Persiranje
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]