• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Teške riječi !?
Teške riječi !?






287
poruka na forumu
36 149



post # 1 | 2012-05-29 , 10:27 PM

" Čovjek je vlasnik svojih riječi dok ih ne izgovori.. Kada ih izgovori, onda postaje njihov rob !"

Koliko je zapravo istine u ovom citatu ?

Jeste li do sada rekli nešto zbog čega se i dan danas kajete ?

Mislite li da je kajanje dovoljno da se pređe preko onog izrečenog ?


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 2 | 2012-05-30 , 2:07 PM

Rec moze da ubije!!!!!!!!!!!

Pazim kako, sta, kome saopstavam da ne bih povredila one koje volim ali zato sam nemilosrdna prema onima koji nemaju postovanja prema meni i umem da budem ....hm .... strasna... da izreknem takve grozote ... nedaj zivote nikome da mi tako padne saka... a bilo ih je!!!!!!!!
Zbog takvih se ne kajem!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 3 | 2012-05-30 , 2:16 PM

Nista me ne moze povrediti kao REC. Neverovatno, ali istinito. I tesko zaboravljam kad me neko uvredi, kad mi uputi teske reci.

Jer ja prva imam samokontrolu kada sa nekim pricam, ponekad bi svasta rekla, al opet kontrolisem se, jer ne zelim da kazem nesto sto ne mislim, ne zelim da povredim svoje drage ljude.

Ranije sam pazila i kad pricam sa nebitnim bezobraznim i iskvarenim ljudima, ali sada ne, sada svakom po zasluzi.

Covek jednostavno mora da nauci, da nisi svi ljudi dobri, da nisu svi fer, da postoji mnogo onih koji lazu, petljaju, samo cekaju da ti zabodu noz u ledja, e takve treba drzati na distanci. I postaviti ih na svoje mesto!


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 4 | 2012-06-02 , 11:59 PM

Jedan pametan covek je rekao: Ubi me prejaka rec.
Mislim da je to odgovor na tvoja pitanja.

A moje licno smatranje je to, da svaki covek mora da bude mentalno jak, jer ako neko ko ga ne voli oseti da je psihicki slab, ubice ga u pojam pojmova.

Mnogi pokvareni ljudi, necu ih nazivati grdnijim recima, jer nije dolicno mene, umeju da namerno povrede osobu recima, jer joj ne moze napakostiti drugacije. A to su zle osobe, i gade mi se. Ma gadi mi se celo njihovo postojanje.

Jedino sto u zivotu svom zalim je to sto bratu nisam uspela reci Volim te, pre nego sto je ubijen.
Za druge reci nikad se ne kajem, jer smatram da sve sto kazem je istina, a istina je da istina boli, ali kakavi bi ljudi bili da ih ne mogu podneti? Ja podnosim sve, pa i one najgrdnije.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 5 | 2013-04-09 , 10:04 PM

Rekla sam svome tati nesto sto nisam trebala hmm
Mnogo mi je zao ali da ju povucem i kazem izvini nema sanse ponos veci
To sto sam mu rekla stima samo je problem sto sam ja to izgovorila
To mi se urezalo u mene i uvek na pameti ali kao sto kaze autor tebe rob smo svoih reci.










2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 6 | 2013-04-11 , 3:08 AM

Quote (Morena)
Covek jednostavno mora da nauci, da nisi svi ljudi dobri, da nisu svi fer, da postoji mnogo onih koji lazu, petljaju, samo cekaju da ti zabodu noz u ledja, e takve treba drzati na distanci. I postaviti ih na svoje mesto!


Skroz podrzavam Ancy :) Rekla sam suvise reci nepromisljeno koje bih volela da povucem , ali je kasno za to .. mozda su mi te osobe oprostile ali znam da nisu zaboravile... Isto kao sto ni ja nisam zaboravila drugima , makoliko sam im oprostila.


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








592
poruka na forumu
208 1412



post # 7 | 2013-04-11 , 1:38 PM

Odavno sam oguglo na reči, danas više cenim dela od njih. Svi znaju pričaju i rečima se dobacuju postalo je neka igra spretnosti ko će koga povredi osvoji il nadmudri al kad neko nešto uradi to niko nemože promeni dobro ili loše. Svako danas priča loše ubićute, prebiću te, ostaviću te, voliim te al tek kad to učini uvidi i sam da su dela jača od reči kao i posledice istih. O bilo čemu čovek može pričati al dal je sposoban nešto ostvariti, e to je razlika ko nebo i zemlja.


Poruku je menjao/la Alice-In-Chain - Cetvrtak, 2013-04-11, 1:50 PM








36
poruka na forumu
0 10



post # 8 | 2013-04-11 , 1:49 PM

Pošto sam relativno mlada,nisam do sada rekla nešto zbog čega se kajem.

Ali iskreno,sumnjam da bih se zbog nečega kajala.
Uvijek sam iskrena i ne skrivam svoje mišljenje ili emocije. Kažem ono što želim i smatram da ne griješim. :)








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 9 | 2013-05-25 , 10:46 AM

Zaista sam neko ko podnese mnogo ali znate ono
Najvise zabole reci onih koje najvise volimo...

Upravo to Pale su teske reci sve u jednoj recenici receno sto je meni pojasnilo i dokazalo koliko ja zaista znacim toj osobi
Tako hladne a tako veliko delovanje imaju i sama sam se iznenadila.










379
poruka na forumu
207 1209



post # 10 | 2013-05-26 , 4:31 AM

kad se jednom izgovore nema povratka ni oprosta


Mnogo toga me je lomilo, ali sta me nije slomilo ojacalo me je i opametilo.








40
poruka na forumu
6 60



post # 11 | 2013-05-26 , 11:21 AM

Reci nekad mogu da povrede mnogo vise nego sto bi dela ikad mogla. Pazim sta govorim, ali isto tako verujem da izrecena rec moze da se povuce, jer covek cesto u afektu i naletu adrenalina i besa kaze i ono sto ne misli samo da bi povredio nekoga. I sama znam da kazem nekad ono sto zaista ne mislim i ocekujem od drugih da znaju da prihvate moje izvinjenje, bas kao sto i ja prihvatim njihovo. Niko nije savrsen. Svi smo ljudska bica i svi gresimo, ali treba da znamo i da oprostimo.


"Ali ipak uz mene se moze, mada je neobicno, sa mnom je opasno hteti, ja nikad ne odustajem."








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 12 | 2013-06-27 , 0:43 AM

Rijeci bole... nekada vise nego udarac...
jer udariti rijecima... uh... to ostaje za cijeli zivot....
pobornik sam toga da nekada neke rijeci treba ostaviti da "vise" u zraku, ako i jedna i druga strana znaju istinu....
ne moras bas svaki put biti "hrabar" i izgovoriti ih...
jer BOLE...


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 13 | 2013-08-27 , 7:32 PM

Quote (Anna_Anna)
Nista me ne moze povrediti kao REC. Neverovatno, ali istinito. I tesko zaboravljam kad me neko uvredi, kad mi uputi teske reci.

bravo :D

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri
govori prije nego što nešto sazna, odgovara prije negoli nešto
shvati, odluči prije negoli nešto provjeri, kudi prije nego se u nešto
uvjeri.


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








782
poruka na forumu
47 137



post # 14 | 2013-08-27 , 7:45 PM

Ljudi se razbacuju recima kao da su nebitne i kao da ih ima napretek. Ja se zabrinem samo kad mi reci nestane. A da sam rekla teske reci, jesam...da su bile recene meni, jesu...i bojim se reci...malo sta moze da te povredi kao teska rec osobe do koje ti je stalo, ali i obraduje...


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."








4
poruka na forumu
0 0



post # 15 | 2013-08-28 , 3:43 PM

Uh najteze su one 100 kg. :D


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Teške riječi !?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]