• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Da li ste licemerna osoba?
Da li ste licemerna osoba?



  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 1 | 2012-06-02 , 11:55 PM

To je jedina stvar koju mrzim vise i od lazi.
Recu svoje smatranje o tome. Smatram da su to ljudi koju su lazno ljubazni, koji ce uraditi sve
kako bi dosli do informacija ili nasli nacin da povrede nekoga. Smatram da je to najniza vrednost jednog coveka.
Danas smo dobri, a sutra nismo. To je njihova politika. A od te politike mi se gadi.
Imala sam na moju zalost prilike da ih upoznam. Mozda cak i ovde. :)
Elem, licemerje nije samo u politici nego i u stvarnom realnom zivotu.

Sta mislite sta je licemerje?
Smatrate li da je to u redu?
Da li licemerje moze u neku ruku da bude i korisno i da li je to opravdano i zasto?


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 2 | 2012-06-03 , 12:11 PM

Najgora ljudska osobina.

Za mene su licemerni oni ljudi koji su previse prijatni, ljubazni ne bi li izvukli neku korist. Recimo da bi ga definisala kao koristoljublje. Prisutno i u reali i u virtuelnom svetu.

Kada se osoba predstavlja da je nesto sto zapravo nije, pa vi gradite sliku o njoj kako je ona dobra, a ona ustvari namazana svim mogucim bojama. Zasto to ljudi rade, nije mi jasno. Kakvu korist mogu imati sto ce dati sliku o sebi koja je lazna, na kraju krajeva sve dodje na videlo, pa i ta lazna ljubaznost. Mozda jednostavno zele da bar u nekom trenutku svog zivota budu ono sto bi zeleli da budu, a u reali to nisu i daleko su od toga.

Neki poslovi zahtevaju da se smeskate i budete ljubazni i kada vam nije do toga, kada je u sklopu posla da budete ljubazni, onda je to po meni opravdano. Sve dok nismo licemerni prema prijateljima, porodici, dragim ljudima...


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 3 | 2012-06-03 , 3:09 PM

Anchy88, ja se ljudima smeskam svakodnevno na poslu, a najradije bih plakala u tim momentima, ali moram,.
Ali i to mi brzo dosadi, pa onda budem namrgodjena, makar ne pravim laznu sliku sebe. A opet, ruzno videti zenu koja je namrgodjena i pri tome radi na takvom mestu.
Nisam vise pametna.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 4 | 2012-06-03 , 9:51 PM

Ovo je drugi put u mom zivotu da cujem za ovu rec a sad mi i jasno sta ona znaci

Da na ovu temu mogla bi napisati roman iz svog zivota ali sta da se radi svet nemozemo promeniti
mozemo sebe tj promeniti svoje misljenje i paziti sta kome kazemo i skim posla imamo.

Da li java ili Virtualni svet malte ne isto je po pitanju Licemerni,mada sam bas ovdje na netu to vise osetila nego u javi
nazalost osoba sam koju je lako nadmudriti ispitati osoba koja se poveri i na kraju pati
A zasto?
Iz razloga sto mi je zao svakoga sto u svakom vidim samo dobro,cak i u onima od kojih me drugi opominjali ja sam verovala i njima
Na kraju sam shvatila da verujem u pogresno a da li sam naucila to ce vreme pokazati
Ne kazem ja sam perfeckt ili sta jer svi mi imamo svoje mane pa i ja naravno ali jako se razocaram jako jako
Po neznam koji put se pitam ZASTO?
Neznam odgovor niti cu kad znati pokusacu se ograditi to mi savetovala jedna divna osoba :*
Pokusacu paziti sta kome kazem i kome verujem mozda ce to licemerno nestati necu dozivljavati te ljude.

Nikad nisam bila s nekim ili pricala s nekim da sam bila licemerna ako jesam i neko me tako doziveo izvinjavam se
ali koliko se secam i znam ja nemam potrebu za tim niti mi treba sve to je samo laz i nista vise .
S kim sam dobra danas bicu uvek,koga volim sad volecu uvek to je moj stav i nema dalje










1641
poruka na forumu
171 425



post # 5 | 2012-06-07 , 7:25 PM

Ne cini drugima ono sto ne zelis da drugi cine tebi ,savest nekom radi nekom ne.








123
poruka na forumu
299 1417



post # 6 | 2012-06-07 , 7:56 PM

Licemerje je jako losa ljudska osobina, u zivotu se naravno uvek treba voditi onim kakvi su ljudi prema tebi takav i ti budi prema njima....
Nazalost losih ljudi ima i uvek ce ih biti, jedino sto mi mozemo jeste da se potrudimo da budemo u vecini :D


Život je ono što nam se događa dok pravimo druge planove....








478
poruka na forumu
107 311



post # 7 | 2012-06-07 , 10:53 PM

Nisam licemjerna osoba no zivim zivot u kojem je vecina osoba takva, na zalost.
I ovdje na netu sam srela neke takve, no blesava sam malo pa ih kasnije prokuzim, mozda i nisam blesava vec samo imam "kasno paljenje".
Licimjerje je svakako korisno onima koji to jesu, tu nema dileme.
Smatram da je to u redu onima koji to jesu, meni nije, ali o tom po tom, raznih nas ima. Ma to je cudo jedno! I kad pomislim da me nista vise ne moze iznenaditi, hop, ipak moze.
Ma svaka im cast!


Poruku je menjao/la fizica - Petak, 2012-06-08, 3:47 PM


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 8 | 2012-06-08 , 1:18 AM

Quote (fizica)
I ovdje sam srela neke takve,

Slazem se...Ali sve izadje na videlo kad tad.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 9 | 2013-05-25 , 10:49 AM

Aaaaa u vako necemu s ene pronalazim niti oni koji me znaju mogu reci kontra jer sam neko ko pita ako me sta zanima ako dobijem odgovor ok ako ne nikom nista ali se nikome ne ulizujem radi bilo cega.
Ima takvih naravno svi smo mi drugaciji ali netrebamo kukati na njih ako im dozvolimo da nas istriksaju :)










1203
poruka na forumu
58 815



post # 10 | 2013-05-25 , 10:54 AM

Nisam licemerna osoba :)








49
poruka na forumu
12 134



post # 11 | 2013-06-30 , 4:32 PM

Nisam takva osoba,i ne smatram da je to u redu..Vise volim da je neko prema meni iskren,pa po cenu da me to povredi..Nego da mi glumi laznog prijatelja,a cim okrenem ledja samo trazi reci da me povredi..Nazalost,sve vise i vise je ljudi koji su takvi..Koji na taj nacin izvlace opstu korist,izvlace sve moguce dobro iz tebe,a posle nestanu i ti ostanes sam..Tako da...Prema mom misljenju,bolje da imam 3 prava prijatelja ( ukljucujuci i one virtuelne,najmilije),nego da imam 1001 laznog koji zove samo kad mu nesto treba! :)


Dzepna Venera!








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 12 | 2014-06-03 , 9:32 PM

Quote Anna_Anna ()
Najgora ljudska osobina.

Za mene su licemerni oni ljudi koji su previse prijatni, ljubazni ne bi li izvukli neku korist. Recimo da bi ga definisala kao koristoljublje. Prisutno i u reali i u virtuelnom sve

gj
Quote Leksi ()
Smatrate li da je to u redu?
Da li licemerje moze u neku ruku da bude i korisno i da li je to opravdano i zasto?

Mislim da to nije uredu ... ne volim takve osobe..koji se tako ponasaju i onda pokazu svoje pravo lice, u biti kakvi su.

Ne znam da li moze da bude ikad opravdano, ne mogu da navedem i jedan prm. da mogu reci da je to uredu .


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 13 | 2014-06-16 , 6:46 PM

licemerne su otprilike osobe koje se prave da su nesto sto nisu da bi te na kraju zavrnuli i dosli do nekih svojih rezultata........a u stanju su da se pretvaraju samo tako da bi postigli sta zele .........obicno se prave velikim dobricama i pricaju najlepse stvari u lice a kad te zeznu ponasaju se kao da nista nije bilo

treba ih izbegavati naravno u sirokom luku


Poruku je menjao/la vega777 - Ponedeljak, 2014-06-16, 6:50 PM


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








1676
poruka na forumu
2385 4623



post # 14 | 2014-06-17 , 3:16 AM

Mmmm ja sam se zaljubila u drugog, ali prije nego sam ista 'pocela' sa tim drugim ,zavrsila sam sa prvim :)
Razlog mog 'raskida' sa prvim, nije nikako bio razlog drugi :)
'Raskid' sa prvim je bio neminovan.
Sa drugim je sve pocelo poslije 'raskida' sa prvim :)
Dakle, POSLIJE 'raskida' sa prvim, samo tako jer, nikako prije i nikada prije nije ni moglo, ni sa moje, ni sa strane drugoga :)
Nikada nisam bila istovremeno sa obojicom, NITI BIH IKADA :)
Evoo navedoh neke od razloga :) Pa sad.... Treba li mi se dodjeliti titula licemjera?
Hmmmm vjerovatno da treba ;)

Licemjerje ili hipokrizija je čin kojim se osuđuje ili poziva na osuđivanje drugoga dok je kritičar i sam kriv za ono za što osuđuje drugoga.

OVAKO :)


Poruku je menjao/la wide-awake - Utorak, 2014-06-17, 4:38 AM








49
poruka na forumu
30 132



post # 15 | 2014-06-17 , 5:56 PM



imam milion godina
i nadživeću boje ...


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Da li ste licemerna osoba?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]