• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kritika čovjeku.
Kritika čovjeku.






287
poruka na forumu
36 149



post # 1 | 2012-07-25 , 2:10 AM

Ovo je dio jednog mog podužeg sastava, koji sam napisao nakon što su me neki ljudi, pa malo je reći tako, ali iznenadili svojim postupcima...

Ovo moram da napišem, jednostavno sam dobio poriv koji nikako ne mogu da savladam i kažem sebi ne... Nije mi jasno jedno, kao što je i pokojni Toše Proeski rekao:" Šta je to u ljudima čudno, pa ulaze u tuđe živote?".. Nikako mi to nije jasno.. Kao da je čovječanstvo pogledalo neko zlo oko, koje je urok bacilo, pa sve ide k' vragu... Bezbroj mana čovjek ima, da toga ni svjestan nije.. Onda se nađe neko, ko vidi to sve, ko kaže to sve i odma je autsajder... Odma on u društvu postane najgori, omražen i tu oni još jednom pokažu kakvi su uistinu ljudi...

U našem društvu si dobar dok šutiš i radiš što ti se kaže.. Samim time postaješ rob, onoga koji misli da je oslobodio pola Bosne, onoga koji misli da je uvijek u pravu... Postaješ marioneta, čiji su koncu rasuti u rukama onih sa kojima se družiš.. Tužno je to sve.. Pobuni se, postaješ višak, izdajica.. U svakom slučaju, ti si žrtva koja utočišta nema.. No, isplatili se biti onaj koji konce drži.. Biti materijalan i okretati svoje male igračke u smijeru koji tebi odgovara.. Izvlačiti iz njih sve, kao i iz njihovih džepova.. Ne, to je biti poput robovlasnika, a ropstvo je davno, davno, izašlo iz prakse...

Boli me i to što su ljudi ljubomorni... Nije to ono ljubomora koja se rađa iz ljubavi, to je ona ljubomora koja se rađa iz pakosti... Tuđi uspjeh osporavaju, svoj prolongiraju, drugom komad hljeba iz ruke izbijaju, svoj ljubomorno čuvaju... Životinjsko ponašanje, moram reći...

Humanost... Odlika koja krasi samu dušu čovjeka.. Malo nas je humanih, koji će dati mali dio svog imetka za pomoć drugima, onih koji će naći vremena i pomoći drugima, onih koji će odvojiti minutu i barem pitati za druge.. Svjedok sam toga.. Sve je u redu dok im pomoć nije potrebna, ali kada ona postane neophodna, svi plaču, zovu i kritikuju...

Istina, slušati je i govoriti.. Koliko vas zna kakav je to osjećaj.. Laž kao laž je je zlo, koje se provlači kroz vaše vene, i kao droga, sve više truje vaše tijelo.. Na kraju, kada ona dođe do svake vaše pore, vi ćete biti samo jedan jedini glumac na daskama koje ste svojim lažima stvorili... Tu vam nestaje integritet ličnosti, prestaje istina, prestaje život, nestaje šansa za bolje sutra...

Zatrovan je ovaj svijet, i to moram reći... Puno je bolesti za koje nema tablete, za koje nema lijeka, a prenosilaca ima, ni više ni manje, nego sedam milijardi...

Elem, pišući ovo, sjetih se ja svog starog prijatelja.. Dobro, ako sam ga prijateljom ikad zvati mogao.. Pun ti je on ovih mana koje sam napisao, a ja, još uvijek krivim sebe.. Jer rekao sam mu to, a on je dobar glumac, pa je krivicu meni na ramena natovario.. Tužno, tužno je ovo sve... I neki, tripuju da su ljudi,a samo su ljudska bića na intelektualnom nivou, malo većem od majmuna... Žalim vas, gadi mi se što sam čovjek, jer da sam mačka, imao bi devet šansi da život proživim.. Imate pozdrav od mene, pa nakon što ovo pročitate, "kučite" se malo u glavu pa o svemu dobro razmislite...

Šta mislite, koliko sam bio u pravu ?


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!








235
poruka na forumu
101 568



post # 2 | 2012-07-29 , 5:31 AM

I isuviše si u pravu.
Odlična tema,zapis još bolji.
A eto... Sve je to tako. Čovek je čoveku postao zver.
A nada postoji dokle god postoje ljudi koji to vide i razumeju. Jer nije uvek bilo ovako,a uz Božiju pomoć,nadam se da neće uvek biti ovako.








287
poruka na forumu
36 149



post # 3 | 2012-07-29 , 12:46 PM

Quote (badule)
I isuviše si u pravu.
Odlična tema,zapis još bolji.

Hvala ti! Ovu temu trenutno pretvaram u jednu novelicu, već sam napisao 26 strana.. Izgleda da stvarno mogu puno da kritikujem :D


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 4 | 2012-07-29 , 10:41 PM

Mene jedino sto moze danas iznenadi je ona kolicina pakosti da nekome svesno ucinis zlo.
Za to se mora roditi, i mrziti citav zivot, da imas dovoljno mrznje u sebi da tako nesto svesno ucinis.

Ja nemam vise nista da dodam, osim da kazem delim tvoje misljenje, a ovo ispred sam dodala, jer kad bih apsolutno delila misljenje tvoje, onda bi nesto u tvojim smatranjima bilo pogresno :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








287
poruka na forumu
36 149



post # 5 | 2012-07-29 , 11:48 PM

Quote (Leksi)
Mene jedino sto moze danas iznenadi je ona kolicina pakosti da nekome svesno ucinis zlo.
Za to se mora roditi, i mrziti citav zivot, da imas dovoljno mrznje u sebi da tako nesto svesno ucinis.


Poznajem nekoga takvog, i na prvi pogled se odma vidi da sa njim nešto ne štima...


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!





  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 6 | 2012-08-23 , 12:07 PM

super je ;)


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.








1641
poruka na forumu
171 425



post # 7 | 2012-08-26 , 10:33 PM

Ne mogu razumeti pakosne, ljubomorne, zavidne.To se valjda tako rodi pa maltretira sve oko sebe.








409
poruka na forumu
50 74



post # 8 | 2012-10-02 , 2:19 PM

Kada je rijec o ovoj temi, nema mjesta glupiranju i pristupicu joj maximalno ozbiljno, jer pojedine teme na forumu tipa "Sta bi ste porucili svojim neprijateljima" ili "Trac" i sl., su ispod svakog ljudskog dostojanstva i zato ih i tretiram onako kako im i dolikuje.

Tuzno ali istinito, prokletstvo je glavna odlika svijeta. Ono je uzrok sveg zla i nedaca.
Ljudi konstantno imaju potrebu da u drugima vide nekakvu konkurenciju, rivalstvo, neprijateljstvo. Hm, kako to moze biti odlika savjesnih ljudi?

Od svog nespokoja zele napraviti "brend", osvajanjem sto vise "ciljnih meta". Medjutim, ukoliko im se nadje na putu ka tom cilju meta koja je protivna svim zlim namjerama, tada na povrsinu izvire njihovo prokletstvo.

"Citav svet je dirnut mojom ljubavlju, a vi ostajte i dalje u svojoj ravnodusnosti i praznini", cesto vodjena ovim citatom moje srce uvijek ima dosta ljubavi za sve (pa i za te tzv. "neprijatelje") i u najgoroj varijanti, ta ljubav moze samo da stagnira u pojedinim trenutcima zivota i nikada ne moze priljubiti recesivan karakter.

Iako prokletstvo svakim danom dobija sve vece dimenzije, treba se truditi u ocuvanju sopstvene stabilnost i raditi na samokontroli cak i onda kada konstantno nailazite na one cije je osnovno zanimanje "prodavanje magle" ili kod kojih je osnovni razlog njihove velike patnje, bola i ocaja, pojeo sam previse CIPIRIPI-ja, a pogotovo na one nepravedne sto ne vole pravdu, pa ih istina toboze ubi u njihov "zdrav" mozak.

Svijet je cesto isuvise okrutan i ne prihvata vasu naivnost, skromnost, prefinjenost, ali zato imate mogucnost da iz svega toga izvucete odredjene pouke i nastavite zivot sa vecim oprezom kod slicnih i gorih opasnosti.

1divljak1, sve pohvale sto si potvrdio realnu sliku svega onoga sto nas okruzuje.





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 9 | 2012-12-04 , 5:52 PM

Quote (1divljak1)
Zatrovan je ovaj svijet, i to moram reći... Puno je bolesti za koje nema tablete, za koje nema lijeka, a prenosilaca ima, ni više ni manje, nego sedam milijardi...

dragi moj 1divljak1, jeste zatrovan i previse ali " mi" svesni cemo jedino uspeti odagnati od sebe zlo, prokletstvo, ljubomoru tako sto cemo pruziti ljubav, razumevanje, oprastanje bas onima koji su zli, jer nece razumeti nasa dela a kidace ih sto se ne nerviramo i sto ih pustamo da trunu u svom zlu.
Oprastanjem, ljubavlju i razumevanjem mi cemo biti slobodni iako strcimo u drustvu
ja volim da strcim , ja volim da sam izrod jer onda znam da nisam pokvarena nego da se vracam svom iskonu
1divljak1, ja ne bih mozda tvoju besedu nazvala kritikom vec samosvesnoscu, vidjenjem onoga koji vidi u gomili slepih ili onih koji zele biti slepi
stoga mi smo u povlascenom polozaju u odnosu na one zle, ljubomorne, pakosne jer od svoje pakosti ne vide dalje
mi smo "TI" koji ce opstati iako se zaraza zla siri
:* :* :* :* :* :* :* :*








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 10 | 2014-05-08 , 11:58 PM

1divljak1, svaka ti cast za svaku rijec gore navedenu ... nemam rijeci .. bravo...
Quote 1divljak1 ()
Ovo moram da napišem, jednostavno sam dobio poriv koji nikako ne mogu da savladam i kažem sebi ne... Nije mi jasno jedno, kao što je i pokojni Toše Proeski rekao:" Šta je to u ljudima čudno, pa ulaze u tuđe živote?".. Nikako mi to nije jasno.. Kao da je čovječanstvo pogledalo neko zlo oko, koje je urok bacilo, pa sve ide k' vragu... Bezbroj mana čovjek ima, da toga ni svjestan nije.. Onda se nađe neko, ko vidi to sve, ko kaže to sve i odma je autsajder... Odma on u društvu postane najgori, omražen i tu oni još jednom pokažu kakvi su uistinu ljudi..

ovaga ce uvijek da bude :)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kritika čovjeku.
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]