• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kada se cini da zivot nema smisla
Kada se cini da zivot nema smisla






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-08-23 , 0:14 AM

Da li ima tih trenutaka
Sta je to sto vas drzi nad vodom to sto vas tjera dalje iako vam prodje glavom nema smisla ?







  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 2 | 2012-08-23 , 11:54 AM

ima trenutaka,drzi me moj sin za koga vredi ziveti i boreti se ici dalje kroz ovaj teski zivot :)


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2012-08-23 , 11:05 PM

Ti trenutci su u zadnje mesece bili malo cesce tu,neznam ali mislim da je nada ta sto me drzi na nogama
jer sam neko ko se uvek nada ko misli bice bolje samo kad neznam jbg mozda mi je tako sudjeno







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 4 | 2012-08-24 , 1:11 AM

Oh, naravno da sam ih imala.
Cak i sada to smatram.
Ali onda sebi postavim pitanje: Zasto zivot mora imati smisla da bih ja postojala????Valjda sam ja smisao zivota. :)
Zar to nije dovoljno???


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








1641
poruka na forumu
171 425



post # 5 | 2012-08-24 , 7:42 PM

Ucinilo mi se u jednom momentu ....shvatih da imam nesto iza sebe da moram ,da mogu dalje samo ako se malo potrudim.Da sam nekom nesto obecao ... :(








11
poruka na forumu
0 0



post # 6 | 2012-08-29 , 1:45 AM

Mislim da je onaj zivotinjski dio u meni krivac za to 'dalje"...I uvijek se pojavi bas kad treba, pet do dvanaest :o





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 7 | 2012-08-29 , 11:47 AM

Nikada nemam osecaj da zivot nema smisla, cak i u trenucima kad sam filozofirala o tome, uvek sam nasla smisao, sreca, ja male stvari koje me cine srecnom, ovaj svet satkan takav kakav jeste, sve sto se desava ima nekog smisla, sve se desava sa nekim dobrim razlogom, cak i najtuznije i najruznije stvari desavaju se s razlogom...posle toga opet je sreca, opet je svetlost, ja sam smisao moga postojanja, ja sam smisao moga zivota, da sam tu gde jesam, da sam tu da napredujem, da sam tu da shvatim srecu, da delim srecu i ljubav, ljubav je smisao, ljubav je ono sto mi daje snagu, ljubav kao ljubav, ljubav prema svemu, zivotu, drugima, ljubav uopste








478
poruka na forumu
107 311



post # 8 | 2012-08-29 , 11:56 PM

Pa i nema nekog smisla zapravo. Danas si tu sutra nisi.
Rodis se,ucis sjediti,puzati,hodati...
Gledas svijet oko sebe i ljude oko sebe,
upoznajes ih.
Oblikuju te.
Mastas o svemu sto te ceka u tom svijetu,
zelis vidjeti sto je tamo negdje,
sve ti je tako tajanstveno,
jedva cekas da krenes.
Onda odrastes.
Krenes...
Ides kroz zivot,
koracas,
ucis i dalje,
upoznajes ljude,
upoznajes neke osjecaje,
ostvarujes svoje ciljeve i ciljeve drugih,
razocaravas se,
trudis se,
radis,
sluzis druge,
stvaras nesto.
Jednog dana ostaris (ako),
razbolis se,
shvatis da nista naucio nisi...
Da svijet nije onakav kakav se cinio dok si bio mali.
Opet upoznas neke osjecaje.
Onda umres i za koju godinu skoro nitko se ni ne sjeca da si postojao.

No nije sve tako crno.
Zivot uvijek ima smisla sto god nam se desilo dok koracamo kroz njega.
Samo se trebamo znati dici kad padnemo, otresti prasinu sa poderanih hlaca,izlijeciti rane na koljenima i sakama i krenuti dalje. Ako zbog niceg drugog bar zbog ovog osjecaja kojeg zadnjeg upoznajemo, kad ostarimo i osvrnemo se unazad.
A kakav ce on biti to je na nama.

:)


Poruku je menjao/la Fizica - Cetvrtak, 2012-08-30, 0:02 AM


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 9 | 2012-09-05 , 4:11 PM

Fizica, mnogo lepo receno, moja draga fiziko i matematiko :*


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!









poruka na forumu
REP OFF



post # 10 | 2012-09-30 , 6:12 PM

Nema sta da se cini on zaista nema smisla.
Drzi me to sto znam da bi moj brat posao losim putem da me nema,vec je jednom bilo tako i pomogla sam da izadje iz zacaranog kruga losih osoba i dogadjaja,a za sebe ne hajem dva posto,samo da je on okic.


Poruku je menjao/la Korisnica - Nedelja, 2012-09-30, 6:13 PM





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 11 | 2012-09-30 , 7:27 PM

Korisnica, sama ta činjenica da pomažeš bratu je smisao tvog života! :)
A sveukupna smisao života je u stvaranju, bilo čega!


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!









poruka na forumu
REP OFF



post # 12 | 2012-09-30 , 8:35 PM

Verovala ili ne samo to jer on sam ne bi izgurao za sve me bas briga al on bez mene ne bi mogao.








409
poruka na forumu
50 74



post # 13 | 2012-09-30 , 8:37 PM

Nikada.

Sve nastaje s odredjenim smislom.
Na nama je da ga spoznamo i sve vise i vise produbljujemo.

Ne bih sad da sirim svoja filozovska svatanja o smislenosti zivota, ali bih istakla samo jedno, mnogi se pozivaju na onu cuvenu da sitnice zivot znace, ali isto tako mnogi ne znaju ili ne mogu pronici u ljepotu tog "sitnisa".

I na kraju, ako nekada neko bude zagubio negdje taj smisao nek' se javi na adresu ucemujefrka.ba, tu se krije izgubljeno blago. skrivanje





  Pegaz



1294
poruka na forumu
1315 7661



post # 14 | 2012-09-30 , 8:39 PM

Nema savrsenog zivota...!!! svako ima nekih nedostataka..za koje se veze pomisao da zivot nema smisla.!!!










74
poruka na forumu
2 24



post # 15 | 2012-10-01 , 5:53 PM

Nisam se nikada dosada nasao u ovakvoj situaciji, ali kada imam neki problem samo pomislim da na svijetu postoje ljudi sa mnogo vecim problemima od mog' i na taj nacin pokusavam preci preko toga.


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kada se cini da zivot nema smisla
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]