• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Sumnja
Sumnja






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-08-23 , 0:30 AM

Što s njom kada se počne zavlačiti pod kožu, kada počne gristi i podkopavati sve što čovjek misli da valja?
Kada počne kvariti sve što je bilo lijepo..zašto počnemo sumnjati..u bilo što..koga..sebe..

Kako se s njom borite, pričate li o njoj s onim kog se tiće..ili je puštate da prođe sama od sebe..vraća li se onda brzo..zašto uopče dolazi?
Jel dolazi zato što je čovjek nesiguran u sebe i ono što misli da ima?
Bude li opravdana ikada..onaj delic što nam šapuće da pazimo i govori da budemo na oprezu..jel dobar ili...razara...










437
poruka na forumu
65 203



post # 2 | 2012-08-23 , 2:53 AM

Uvek kada bi mi neko bio sumnjiv jednostavno istrazila bi pa cak i rodene...To je kao bolest sve vise vise ulazi u tebe izjeda te neda ti mira uff.. <_<





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 3 | 2012-09-05 , 4:22 PM

Dusomoja, ako i posumnjam onda porazgovaram sa nekom meni bliskim ko vec zna situaciju, ili pitam direktno.
I onda gledam nacin na koji mi kaze. Jer ako nekog dugo poznate, dovoljno je da znate nacin na koji kaze da znate da li
govori ili ne govori istinu.

Sumnja razara samo onda kada covek nije stabilna licnost, kada nema dovoljno samopostovanja i sl.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 4 | 2012-09-12 , 2:50 PM

Quote (Leksi)
Sumnja razara samo onda kada covek nije stabilna licnost, kada nema dovoljno samopostovanja i sl.

E to sam ja %) :D Desava se da sumljam u samu sebe nebitno sta radim a na drugu stranu sam ubedjena mogu ja to uspecu ipak ona sumnja je tu negde a nestane tek kad uspijem.
Tad se nasmejem sama sebi i pomislim dokle cu da sumnjam kad na kraju ipak uspijem ostvarim dozivim,samo na to neznam odgovor.







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 5 | 2012-09-12 , 5:41 PM

Dusomoja, voli sebe najvise na svetu, i nikada vise neces sumnjati.
Vidi mene :) Ja nekad samo sumnjam u svekrvu i ne jedem nista kod nje. :) Za svaki slucaj.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 6 | 2012-09-18 , 10:14 AM

sumnja je kad kuvas rucak,a ne probas ga (sto ja uvijek radim) pa fino lijepo postavis sto,i turis im pa nek oni prvi probaju :D


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








782
poruka na forumu
47 137



post # 7 | 2012-09-19 , 10:54 AM

sumnja je kada se naviknes da ti ljudi cine lose stvari pa ne verujes da mogu uciniti dobro.....kao voleti bez koristi...pomoci bez da ocekuju nesto zauzvrat....cuti neciju tajnu bez da je proslede dalje....
ja ne verujem ljudima i uvek sumnjam u njihove "dobre namere".


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."








478
poruka na forumu
107 311



post # 8 | 2012-09-27 , 11:25 PM

Sumnjam u skoro sve i svakog dok se ne uvjerim u suprotno a kad se uvjerim i tada malo sumnjam.
Nije da sam nesigurna u sebe vec sam nesigurna u druge.
Ne vjerujem nikome, oduvijek sam takva i ne mogu si pomoci, svi su mi sumnjivi.
Bas kao sto elllena kaze, kad se naviknes da ti ljudi cine lose stvari ne vjerujes da mogu uciniti nesto dobro...
I jest tako, barem u mom slucaju.
Vecina govori jedno, misli drugo a radi trece pa sad ti vjeruj nekome potpuno.
Imala sam svega par situacija u zivotu kad nisam sumnjala a na kraju se ispostavilo da sam trebala, mozda bi mi razocaranje bilo manje.


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








387
poruka na forumu
34 201



post # 9 | 2012-09-28 , 0:43 AM

sumnjam samo kada mi neko da povoda,pa onda proverim,koliko god i kako god mogu. <_< u sustini,verujem ljudima,dok ne pocnu da lazu,a i onda ih pustim,jer mi nije bitno,jer u sustini lazu sebe,a ne mene.samo volim da dam do znanja, da znam da lazu xd :p onda takve svrstam u poseban lonac:"za moze,a ne mora" B)
sto se tice moje druge polovine,sumnju moram odmah da resim:direktno ili indirektno >( ,ali ODMAH,jer moze da odvede u sasvim drugom pravcu i moze nesto sasvim drugo da se izrodi %) ,sto nije zdravo,ni za mene,a pogotovo za njega udri luda cistim lol


vecina ljudi misli da intelekt cini coveka velikim,ali nisu u pravu,to je karakter.ajnstajn








409
poruka na forumu
50 74



post # 10 | 2012-10-02 , 2:44 PM

Sumnja je uvijek pozeljna u onoj kolicini sa kojom mozemo sacuvati svoj integritet. Prokletstvo je uvijek prisutno i vreba svoju potencijalnu priliku da iskoristi tvoju slabost.





  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 11 | 2012-10-17 , 1:30 AM

sumnja je nesto sto izjeda covijeka iz nutra...
bolje je znati da te partner vara nego sumnjati...
bolje je znati da ce ti auto stati u pola puta nego sumnjati...
dok god sumnjas a neznas u sebi imas grc, i onda kada saznas, pa kakva god istina bila, laksa je od sumnje...


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 12 | 2012-10-17 , 5:30 PM

sumnja je grozan osjecaj... drzi te uvijek negdje u "pripravnosti" ne da ti da se opustis... a ima li potrebe za tim??? pa sve ovisi kako i s kim dijelis te osjecaje....


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 13 | 2012-10-17 , 6:33 PM

Pa da recem i ja koju pametnu :

Ako sumnjaš, suzdrži se!

Vjeruj u svoja uvjerenja i sumnjaj u svoje sumnje.

Kad ste voljeni, ne munjate ni u što, ali kad sami volite, sumnjate u sve.

Manje je zlo sumnjati nego se uspavljivati zabludom.

Ono što svijet ipak goni naprijed nije ljubav nego sumnja.
Sumnja drhti, kuca u meni vječito, kao drugo tamno moje srce nevidljivo.

Što je sumnja? Osjećaj koji nas goni da tražimo ono što ne bismo htjeli znati.

Sumnje kojima se prečesto prepuštamo ubrzo se ostvare.

Mi zapravo znamo ako malo znamo. Sa znanjem raste i sumnja.

Kad čovjek očajava, uvijek se treba nadati; a kad se nada, treba sumnjati.

Slikar koji ne sumnja u svoje sposobnosti malo postiže.

Skepticizam nije neoboriv, nego očigledno besmislen ako hoće da sumnja ο onome ο čemu se ne može pitati. Sumnja može postojati samo tamo gdje postoji pitanje; pitanje samo tamo gdje postoji odgovor; a ovaj samo tamo gdje se nešto može reći.

Nikada nemojte sumnjati u činjenicu da mala skupina promišljenih i zabrinutih građana može promijeniti svijet. Uistinu, dosad su ga jedino oni i mijenjali.

Radikalna sumnja je otac spoznaje.

Najgore je kad ljudi šute, kad se ne objasne, pa svaka sumnja ima pravo na život. I moja i tvoja. Jer ti možda misliš o meni što je samo za tebe istina, što je samo za tebe moja krivica, jer te niko ne razuvjerava, a ja mogu da ti pripišem zlu namjeru, a to nije dobro, rat je, prijek pogled je opasniji nego u miru, teže se podnosi i krvavije vraća, a ponekad sumnja i strah natjeraju čovjeka da učini ružnu stvar, da se osigura i obrani.

Što je znanost : Znanost je sumnja.

U ljubavi se često sumnja u ono u što se najviše vjeruje.

Sumnje su naše podli izdajnici
Zbog kojih gubiš sve što bi dobio
Kad bi pokuš'o...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 14 | 2012-10-29 , 3:38 PM

Ja sumljam cak i u ono sto vidim i cujem :D
Razlog mnogima sam verovala pa se uspostavilo nisam trebala
Ma sumlja je nista posebno i nema onog ko ne sumlja
Ja kad pravim palacinke uvek sumljam hmmmm dal ce da bude dobro ili ne :D










3268
poruka na forumu
448 1828



post # 15 | 2013-01-08 , 12:45 PM

(Dusomoja)
palacinke uvek sumljam hmmmm dal ce da bude dobro ili ne

zovi da probamo pa cemo ti reci da li si sumnjala uzalud ;)

ja sam definitivno odlucila da cu prestati da sumnjam...
cak sam i obecala jednoj osobi da necu vise da sumnjam i rekla da me svaki put pukne po glavi kada pocnem da se tripujem... :D :D


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Sumnja
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]