Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Da li vas je iskrenost kostala u zivotu?
Da li vas je iskrenost kostala u zivotu?



  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 16 | 2012-11-15 , 1:01 PM

Iskrena sam do maximuma, da li me je kostala, pa i nije
Onaj ko ceni moje misljenje se ne naljuti jer zna da je iskreno pa ma kakvo bilo!Pravi prijatelj zna da ga ja necu lagati i zna da se na mene moze osloniti!
Onaj ko se naljuti, njegova steta, taj ne zeli da cuje istinu!
Ta osoba voli da ga prijatelji lazu!
Nema sta da me kosta iskrenost, kazem i sta je tu je, taj drugi moze samo da je prihvati ili ne, pravi prijatelj ce znati da ceni iskrenost!
Quote (ALLURE)
Laznjake ilti "ljudske sline" treba odmah ispuvati i otarasiti se bakcila.

da da da da da da da da da da








14
poruka na forumu
0 0



post # 17 | 2012-11-15 , 2:10 PM

Jeste,ponekad je bolje neke stvari precutati,ali ja sam osoba koja sve kaze u lice. Previse sam iskrena ali mi nije zao kada kazem nesto jer znam da sam u pravu. ;)








14
poruka na forumu
2 9



post # 18 | 2012-12-25 , 0:13 AM

Heh, dobri ljudi sa foruma, sprečavati sebe da budeš iskren, uvek je lakše uz neku materiju ili manipulaciju koja blokira neurotransmitere za kulturu, duhovnost i umetnost kao oplemenjivače ljudske duše iz koje potiče sve pa i iskrenost o kojoj govorimo. Pa su otud prostakluk, droga i alkohol danas socijalno prihvatljiva kategorija napredovanja u socijalnim grupama. Danas je najmodernije ići negde gde ćeš imati pozornicu za svoje polne organe a šipka za igranje je puka simbolička zamena za glavno jelo. Nije zaista više bitno, ni šta se misli, šta se izgovara, šta pije, bitno je samo da važi "Idemo u grad da se ubijemo", čujem, odjekuje mi eustahijevim trubama svako veče... I treba! Treba ići što dalje... isprazniti se, onako maksimalno, ništa u sebi ne čuvati, jer Bože moj, ako zadržimo nešto za sebe, možda se susretnemo sa sobom, a ko će tog smarača slušati, ko će njega podnositi, kad je alkohol jeftin, penis u erekciji (ili vlažnost vagine, svejedno) a droga iza svakog ćoška? Bitno je samo društvo, jer mi se držimo zajedno dok se zaokružujemo svojom bedom u banalnim i životinjskim željama... čak i po cenu apsurda i podsmeha našoj degenerisanosti.

A sada kraj sarkazma i osude uzroka svih poremećaja, rešenje:

Dugo godina sam aktivan u centrima kulture i znam da taj estetski momenat mora biti očuvan negde, kao neka obaveza, valjda nas on sačinjava onakvim kakvim trebamo biti u toj gracioznosti kombinacije snage i lepote jednog umetničkog dela ili čina poštovanja istog. To pruža nam neko sigurno ogledalo, za koje znamo da se nije nakrivilo ni na jednu stranu, u kojem ćemo moći bolje da vidimo sebe.... šta to jesmo. Tada dostižemo vrhunsku iskrenost.


Always be a poet, even in prose.

A man who wants na lead the whole orchestra - must turn his back to the crowd.








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 19 | 2013-12-16 , 9:48 PM











2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 20 | 2014-03-05 , 1:33 PM

Pa zavisi sa koje strane gledam.. :)

Iskrenost prema totalno nebitnim ljudima mi je došla pro bono, tako da fala bogu ništa nisam izgubila sem možda par reči na nebitne ljude.

No, iskrenost kod nekih meni dragih osoba me je koštala itekako, no da su bili zaista toliko pravi koliko sam mislila i koliko su se predstavljali ostali bi , ne bi pobegli od istine, tako da ne žalim.

Kad se meni sruči šta ne valja kod mene, nisam neko ko beži.


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








14
poruka na forumu
2 22



post # 21 | 2014-03-06 , 7:22 AM

Quote tatjana73 ()
uuuuuuuuuu,jos kako,ali ne moze drugacije,samo po istini.

drugi nacin ne postoji


Sigurno si omrazena u drustvu. Iskrenost je najbolji nacin da se otarasite nezeljenih osoba.
Kao i da im pozajmite 50ak eura :)


Stvarno sam hteo da napravim vremeplov... Dobro, sadio sam i stabla petardi pa i automobila, pomfrita.. Cega sve ne. I nista nije uspelo od toga.








121
poruka na forumu
479 4165



post # 22 | 2014-03-14 , 9:53 PM

Uvek sam u životu birala iskrenost, mnogo me je koštala, ali sam ja bar mirno spavala!


"Nije znanje znanje znati, već je znanje znanje dati" Jovan Jovanović Zmaj








59
poruka na forumu
19 175



post # 23 | 2014-03-14 , 11:36 PM

Vesnabv, upravo tako gj


ja sam cvetak zanovjetak :)





  BMW



3820
poruka na forumu
98 692



post # 24 | 2014-04-04 , 4:57 PM

Ponekad je bolje cutati ;)


''Ko rano rani, cijeli dan mu se spava''

''Pazi kome poklanjaš sebe,svoju ljubav i svoje povjerenje,jer,svi smo mi ljudi,ali rijetko ko je čovjek.''








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 25 | 2014-04-04 , 5:39 PM

Quote Bacchus ()
uuuuuuuuuu,jos kako,ali ne moze drugacije,samo po istini.

drugi nacin ne postoji


;) :)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…





  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 26 | 2014-04-04 , 5:47 PM

Jeste i to vise puta, ali jbg sta je tu je drugacije ne vredi :)


I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








543
poruka na forumu
1516 4731



post # 27 | 2014-04-04 , 10:05 PM

Jest me kostala mnogo puta da ali nikad nisam zazalila zbog te iskrenosti, jer znam da je to bila ispravna stvar :) pa koje god posljedice bile nzm


Mogu ja da sanjam snove sve dok si ti glavna uloga. Da.








266
poruka na forumu
366 513



post # 28 | 2014-04-07 , 4:38 PM

Quote SamoJustinova ()
Jest me kostala mnogo puta da ali nikad nisam zazalila zbog te iskrenosti, jer znam da je to bila ispravna stvar :) pa koje god posljedice bile nzm


Da se ne ponavljam.





  Muhy

Federacija Bosne i Hercegovine, USK
485
poruka na forumu
410 2331



post # 29 | 2014-04-07 , 5:18 PM

Iskrenost, me je kostala, zato jer neki ljudi vole da žive u laži :) ;)


.....





  BMW



3820
poruka na forumu
98 692



post # 30 | 2014-04-13 , 7:49 PM

Iskrenost zna kostati :p


''Ko rano rani, cijeli dan mu se spava''

''Pazi kome poklanjaš sebe,svoju ljubav i svoje povjerenje,jer,svi smo mi ljudi,ali rijetko ko je čovjek.''


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Da li vas je iskrenost kostala u zivotu?
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]