• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Deformiteti.
Deformiteti.






287
poruka na forumu
36 149



post # 1 | 2012-09-26 , 9:53 PM

Nažalost, posljedica rata je veliki broj ljudi sa tjelesnim deformitetima.. Njima je osim fizikalne terapije, potreban neko ko će ih i psihički osposobiti za nastavak života...

Pa ja vas pitam:

Kako se odnosite prema tim ljudima ?

Mislite li da su oni uskraćeni za mjesto u društvu samim time što su uskraćeni za neki ud ???

Kakav je odnos drugih ljudi prema njima ?

Prepreke na koje oni svakodnevno nailaze ?


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 2 | 2012-09-26 , 11:32 PM

Odnosim se kao i prema normalnim ljudima.
Cak sta vise oni koji su i bili u ratu i koji su ostali bez ruke, noge, ili invalidi blazeg oblika
su mnogo bolji ljudi od od normalnih, i rekla bih manje nacionalni, i manje mrze.
Imam kucne prijatelje. Tj. moji roditelji imaju, i sasvim normalno. Smeh, pesma zabava!

Uskraceni su kod ogranicenih ljudi koji ih gledaju kao robu s greskom.
I samim tim oni ih odbace a da pri tome nisu prozborili ni reci s njima.
A to je tako maloumno i mutavo!

Ja sam nailazila i na one koji ih podrzavaju, guraju napred i na one koji ih omalovazavaju.
A takvi mi se gade.

Koje prepreke imaju to samo oni znaju!


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2014-06-01 , 8:20 PM

Quote 1divljak1 ()
Mislite li da su oni uskraćeni za mjesto u društvu samim time što su uskraćeni za neki ud ???

Kakav je odnos drugih ljudi prema njima ?

Prepreke na koje oni svakodnevno nailaze ?


Ako jesu onda nisu nikad imali pravo drustvo.
Iskreno imam u krugu poznanika prijatelja poreklom iz Turske on je nazalost ostao invalid poslije saobracajne nesrece
verujte uvek je svugde dobro dosao oko njega se svi vrte.
NIje posledica rata ali je zavrsio gde mnogo poslije rata.

Prepreke mogu smao biti ako se na njih ne obraca paznja sto smatram sebicno i zalosno jer njima treba kako fizicka tako i psihicka pomoc.




Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Deformiteti.
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]