• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Anonimnost na forumu
Anonimnost na forumu



  roki




poruka na forumu
REP OFF



post # 1 | 2011-04-13 , 10:13 AM

Podstaknut prizorom da na forumu (a pogotovu na PDF-u psihologija) postoje ljudi koji vole da razmenjuju mišljenja, dele savete i sl. i da pritom ne osete neugodnost što pričaju o oblasti u koju se ne razumeju, niti strah da će ,,ispasti glupi'' jer im je zagarantovana anonimnost otvorio sam ovu temu. Dakle, šta mislite, koliko bi se sam koncept foruma i forumske diskusije promenio i u kom pravcu bi išla ta promena ako bi svako od nas morao da navede svoje pravo ime i prezime, JMBG...adresu...šta god, dakle ako ne bi imali mogućnost da budemo anonimni?





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 2 | 2011-04-13 , 5:30 PM

Pa licno sam bio svedok raznih neprijatnosti na raznim forumima i jako sam protiv bilo kojeg javnoga odavanja licnih informacija ( aj ime i prezime jos nekako al JMBG, adresa itd ma nema sanse ) da ne duzim pricu reci cu samo da onda svaka buda*a moze da iskoristi te podatke protiv tebe na vise nacina... wink








235
poruka na forumu
101 568



post # 3 | 2011-05-02 , 1:58 AM

Tu si apsolutno u pravu. JMBG ostaviti je ravno samoubistvu,jer u ovo vreme modernih tehnologija,kriminalci mogu to da iskoriste u razne svrhe.
A savete koji se daju preko foruma,svako ko ih daje i prima ima svoje razloge,ali i rezerve prema istima. Ne mozemo svi biti pametni i ne mozemo svi sve znati. Ali je lakse iz vise uglova sagledati odredjenu temu,pa tek onda o tome donositi svoj sud.
Anonimnost ti daje neku vrstu sigurnosti,ali ja licno smatram da ti oduzima na uverljivosti.








348
poruka na forumu
18 69



post # 4 | 2012-01-05 , 2:03 PM

Dosta sam tugo u svetu interneta i pricaonica i znam kako se treba sluziti snjime i biti precizan u vezi licnih stvari tako da sonim skim pricam lako procenim po prici ali naravno ime odakle sam broj slika to je oky i ne mislim da moze iko drugi da zloupotrebi to da mi nesto nakaci neko zlo.... tako da je to JMBG taman posla davati nekom nit ostale podatke sem ove sto sam naveo smile


Hvaliti se je znak sirotinje...





  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 5 | 2012-01-06 , 9:14 PM

Ostavim ime i prezime uvijek, i mail...
ako ce se netko pomoci ako to na neki nacin iskoristi neka mu je sa srecom...
ime i prezime ostavljam bez srama jer iza onoga sto napisem i stojim, prerasao sam sakrivanje...
a rasprave na forumima smatram interesantnima, jer mnogi su puno otvoreniji ovako nego u 4 oka...
zasto je to tako neznam, odgovor se skriva negdje u psihologiji...


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 6 | 2012-01-08 , 8:59 PM

Forumi su mesta za razmenu misljenja, smatranja, verovanja, ubedjenja, tumacenja, i kao takvi na njima mozes da susretnes sa raznoraznim ljudima.
Svaki covek ima svoju muku koja ga muci. Neko ne moze da kaze sta ga muci svojim najblizima, sto ja smatram da je greska, nego se otvore potpunom neznancu. Sto je i ok. To je da kazem neki vid izduvnog ventila.
Opet, svako ima pravo na svoju privatnost.

Ako sam ista naucila od roditelja je da se JMBG nikad nikome ne daje, osim policiji ako zahteva, bolnici i tome slicno ustanovama. A ovako da napise se negde javno pa kao sto Davor rece je totalna ludost.
Moje pravo je biti anonimna, a tvoj je izbor da li ces stupiti u kontakt sa mnom. I obrnuto. smile


Poruku je menjao/la Leksi - Nedelja, 2012-01-08, 9:00 PM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  zed



92
poruka na forumu
6 10



post # 7 | 2012-01-12 , 9:43 PM

Sve zavisi od foruma do foruma i njegovog rada.Na nekim forumim sa sam stavio ime i prezime i broj telefona,ali nikako i maticni broj ili broj licne.








256
poruka na forumu
33 238



post # 8 | 2012-01-13 , 2:10 AM

Da bi dosao do istine moras da mozgas,da sagledavas cinjenice iz raznih uglova. Mislim da ti tu slobodu anonimnost daje. Da istrazujes,filozofiras itd...

Mada ime i prezime me ne sputava da kazem ''trenutno'' ono sto mislim.Mozda kasnije iskustvom otkrijem da to nije tako.
Mozes' misliti ako neko pomisli da sam glup i slicno. Intelekt se gradi. Stavi najpametnije dete u okruzenje neskolovane dece i u roku od godinu-dve ces dobiti isto takvo ''zaglupljeno'' dete.

Inace Drapsin Aleksandar iz Novog Sada(Telep).








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 9 | 2012-02-04 , 5:03 PM

To bi onda bilo Forum FB %)
Mislim da svet nebi pisao opusteno kao sad iz razloga jer mu tu mozda komsija mozda neko od rodbine i sl.
Verujte mi i bez tih podataka se moze imati problema a kamoli s podatcima,zato je bolje ovako kako je svako pise gde zeli i sta zeli,ono sto ga zanima pita bez da se ustrucava sta ce onaj reci ili dali ce ga ismijavati ili ga pitati hej ti sta ono pise na netu o tebi %) %)







  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 10 | 2012-04-05 , 3:59 PM

Iz gore navedenih razloga (svih) ne volim FB, nisam na FB i ne zanima me FB
Forum je mesto gde mozes ostati anoniman i reci svoje misljenje, podeliti ga a isuvise sam nego kompetenta da ga dajem u ovoj oblasti a kome se ne dopada nek ne cita, uostalom niko nikog ne tera da poslusa neki savet,
cujes misljenje i uzmes ga s "rezervom"
A i sta bi ti znacilo da znas odakle sam, ko sam ,koliko imam godina, cime se bavim.....
moje misljenje je moje misljenje i to nista ne menja....


Poruku je menjao/la ket - Cetvrtak, 2012-04-05, 4:04 PM





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 11 | 2012-05-31 , 12:33 PM

Ako zelis, mozes svakako da budes anoniman, nikome da ne kazes nisto o tebi, pa koliko i da se slagas sa nekim ljudima.

Quote (ket)
A i sta bi ti znacilo da znas odakle sam, ko sam ,koliko imam godina, cime se bavim.....
moje misljenje je moje misljenje i to nista ne menja....


Pa dobro ne mora znaciti to da kazes po svakoj ceni, no ako na pr. ja i ti lepo se druzimo tu i koliko toliko vospostavili smo neki kontakt ... da ti vjerujes mene i ja tebi...zar nebih rekla nekome kako se zoves ili sve ... ok sad ne JMBG, ali na primer ime, prezime i odakle si... da ako sa nekim od tu kako sto sam rekao izgradis neki odnos, mozda sam ja od tvog grada ili idem tamo cesto...da na primer ne ides na kavicu, cisto onako ... ili od kud znas...nikad se ne zna gde ce te put navesti ili kao sto kazu svet je mali, nikad ne znas gde mozes nekome da sretnes... ????


Poruku je menjao/la ace1 - Cetvrtak, 2012-05-31, 12:35 PM










50
poruka na forumu
39 167



post # 12 | 2012-06-10 , 1:03 PM

Nisam za anonimnost.Naravno da ne treba ostavljati svoj mail,adresu,mesto stanovanja.Ali sam za to da se stavi slika i ime i prezime.Kao sto sam jednom rekla na fb jednoj devojci sto sam se svadjala sa njom,a bila je lazan profil:Prvo stavi svoju sliku,i svioje ime i prezime-tek onda mozemo biti jednaki.Ok,nekome je lakse da se krije.Neko ima privatne razloge.Ali ja sam to sto jesam.Nisam prelepa,nisam savrsena,al to sam ja.








308
poruka na forumu
349 1445



post # 13 | 2012-06-10 , 2:42 PM

Quote (roki)
Podstaknut prizorom da na forumu (a pogotovu na PDF-u psihologija) postoje ljudi koji vole da razmenjuju mišljenja, dele savete i sl. i da pritom ne osete neugodnost što pričaju o oblasti u koju se ne razumeju, niti strah da će ,,ispasti glupi'' jer im je zagarantovana anonimnost otvorio sam ovu temu. Dakle, šta mislite, koliko bi se sam koncept foruma i forumske diskusije promenio i u kom pravcu bi išla ta promena ako bi svako od nas morao da navede svoje pravo ime i prezime, JMBG...adresu...šta god, dakle ako ne bi imali mogućnost da budemo anonimni


Koncept forum i forumske diskusije bih se tezko promenio u tom pravcu, zbog vise razloga:
!. Pravna regulacija interneta i licnih podataka.
2.velicina interneta (mednarodna sirina upotrebe interneta)
3. Internet je pametan toliko koliko su pametni koristnici( nemogučnost interneta da te natera upotrebiti pravi identitet)
4. Ko je kompetentan, da odredjuje sta je je "glupo" a sta "pametno"
5.Kontrola podatak( kako proveriti ime prezime pa caki i sliku nekog korisnika)
6.Namere koristnika, koji participira na forumu.
7.Pravo coveka na slobodu govora.


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se








718
poruka na forumu
55 286



post # 14 | 2012-11-13 , 7:11 PM

Quote (ket)
sta bi ti znacilo da znas odakle sam, ko sam ,koliko imam godina, cime se bavim.....

mislim da se ne smem sloziti sa uopstavanjem, za veliku vecinu ucesnika foruma si u pravu, ali ne i za 100%


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








387
poruka na forumu
34 201



post # 15 | 2012-11-13 , 8:40 PM

mislim da anonimnost daje samo malo vise slobode da kazes sta mislis,sta si doziveo i ostalo.nekad me podseti na spomenar iz osnovne skole.mozda se ljudi osete vise vazno,nego inace,jer komentarisu i daju svoje misljenje,dobiju isto paznje kao i svi ostali na forumu,istog su ranga sa ostalima,ravnopravni.misljenja se govore bez ustrucavanja,jednostavno,upoznajes druge i drugi upoznaju tebe.da li ces ostati ista osoba ili izgraditi neki novi karakter,to ostaje da se bira.licno,nemam nista protiv da se daje ime,prezime,godine,iz kog si grada,sta si,udata,ozenjen,deca,ali sve ostalo,nikako.za one koji hoce vise,postoje privatne poruke,pa nek se dogovaraju :D


vecina ljudi misli da intelekt cini coveka velikim,ali nisu u pravu,to je karakter.ajnstajn


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Anonimnost na forumu
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]