• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Mislite da su domaći običaji sa vjenčanja čudni???
Mislite da su domaći običaji sa vjenčanja čudni???






3268
poruka na forumu
448 1828



post # 1 | 2012-10-03 , 11:34 AM

Mislite da su domaći običaji sa vjenčanja čudni: Niste pročitali ove bizarne rituale!

Sjeverni Borneo - Trodnevna zabrana toaleta
Medeni mjesec bi trebalo da bude uživanje u strasti, ali teško da je to moguće za pripadnike Tidong zajednice u Sjevernom Borneu. Parovi tri dana i tri noći poslije vjenčanja ne smiju da koriste toalet, prenose crnogorske Vijesti. Da bi se osigurali da mladenci ne krše
pravilo članovi porodice na smjenu čuvaju WC! Ovaj najblaže rečeno čudan običaj preduzima se kao zaštitna mjera, da bi par živio dugo, sretno i sa puno djece.

Ukrajina - Spaljivanje provodadžike
Na tradicionalnim ukrajinskim vjenčanjima postoji jedan neobičan i moglo bi se reći pesimistički običaj. Već očekujući mogućnost razvoda u budućnosti, iako su se tek vjenčali, na samoj ceremoniji mladenci spaljuju lutkicu koja predstavlja provodadžiku, osobu koja ih je spojila.

Škotska - Ocrnjivanje nevjeste
U Škotskoj djevojačko veče i nije neko uživanje. Noć prije vjenčanja drugarice mladu potapaju u kiselo mlijeko, uginulu ribu, katran i perje, a zatim je vode na piće. Suština ove vjekovne tradicije, pod nazivom "ocrnjivanje nevjeste", je da pripremi mladu za bilo kakvo poniženje ili probleme sa kojima će se sresti u braku.

Ostrvo Markiz - Ljudski tepih za mladence
Na ostrvu Markiz u Tahitiju mladenci hodaju preko članova porodice i gostiju. Istina je, svi svatovi legnu na zemlju stvarajući "ljudski tepih" preko kojeg prelaze mladenci. Ne zna se značenje ovog čudnog običaja.

Južnoafrička Republika - Vrijeđanje
Ovo je ritual koji bi i kod nas mnogi rado usvojili. Naime, za vrijeme vjenčanja mladina i mladoženjina porodica razmjenjuju uvrede, a svaki slijedeći krug je sve žustriji!

Kina- Uplakana mlada
Da li ste tip osobe koja uvijek plače na svadbama? Pa, u Kini svaka žena je taj tip, jer prema tradiciji, mlada mora da plače svakog dana mjesec dana prije vjenčanja, u čudnom običaju bi trebalo da joj se pridruže svi ženski članovi porodice. Na dan vjenčanja uz suze nevjesta mora da otpjeva pjesmu kojom oplakuje brak!

Indija - Vjenčanje sa životinjama
Ovako nešto sigurno niste čuli! Prema jednom indijskom vjerovanju djevojčica rođena sa zubom koji je već probio desni mora da se vjenča sa životinjom (obično pas ili koza) inače će biti prokleta!

Mauritanija - Nasilno hranjenje nevjeste
Da bi pokazao svoju moć i status muškarac iz Mauritanije mora da oženi debelu djevojku. U ritualu koji se naziva Leblouh, djevojke stare od pet do 15 godina se šalju na "farme masti" i na silu hrane hiljadama kalorija kako bi se brzo ugojile. Kada bi odbile hranu djevojke bi često bile i pretučene!


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 2 | 2012-10-05 , 2:06 PM

Ma nema nista cudnije od tih starih obicaja.
Meni licno je to smesno!

Zato sam se i odlucila na najskromniju svadbu ikada.
I ispala je prelepa svadba. Bas onako kako sam i zamisljala.
Darovanje mlade sam zabranila. Prvu bracnu noc nisam brojala pare, kao sto to je danas obicaj.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 3 | 2012-10-05 , 7:07 PM

sve nekako al kako da placem mjesec dana to nikako :D


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 4 | 2012-10-07 , 1:06 AM

Uranijum, vala i ovu zendbu za zivotinju. hahah :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 5 | 2012-10-07 , 1:32 AM

Leksi, ma i to bi nekako al kako da placem,neznam jel luk dozvoljen ahahahahahahahaahhaha


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 6 | 2012-10-10 , 11:19 PM

Uranijum, ahahhahaa ili da ti neko stane na mali prst noge pa da udaris u plac :) ahahhahah


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 7 | 2012-10-11 , 11:56 AM

Leksi, taman posla mjesec dana da mi staju na mali prst pa da mu je zlatan ahahahahahhahahah


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 8 | 2013-05-25 , 11:12 AM

Ja bi rekla ovako meni s emnogo svidjaju nasi Balkanski obicaju kad usporedim svabe ili turke
Nije to jer je nas obicaj nego jer je zaista lep i po potvrde i gore navedeni da je obicaj star azanimljiv lep i nasmejan










379
poruka na forumu
207 1209



post # 9 | 2013-05-26 , 1:51 AM

Južnoafrička Republika - Vrijeđanje
Ovo je ritual koji bi i kod nas mnogi rado usvojili. Naime, za vrijeme vjenčanja mladina i mladoženjina porodica razmjenjuju uvrede, a svaki slijedeći krug je sve žustriji! Ovo je u juznoj africi a ima ovde jedan obicaj da kako mi je rekla drugaricina majka kad mladozenja dodje po mladu,mladozenjina svita pokupi 1 prase 5 kokosaka ovcu itd. Glupost.


Mnogo toga me je lomilo, ali sta me nije slomilo ojacalo me je i opametilo.








1203
poruka na forumu
58 815



post # 10 | 2013-06-01 , 7:51 PM

Cudno jeste ali je to po meni normalno ;)








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 11 | 2014-05-09 , 0:02 AM

Quote devils_angel ()
"ocrnjivanje nevjeste", je da pripremi mladu za bilo kakvo poniženje ili probleme sa kojima će se sresti u braku.

hahhahah ludi su nema sta
Quote LaMistress ()
kako da placem mjesec dana to nikako


hahhaha nakrizaj luka sebiii pa ces plakatii ccc :ccc:


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Mislite da su domaći običaji sa vjenčanja čudni???
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]