• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kako nauciti da zivis sa smrcu drage osobe? (Kako vam je to uspelo?)
Kako nauciti da zivis sa smrcu drage osobe?






3907
poruka na forumu
677 4248



post # 1 | 2012-10-28 , 9:05 PM

Zanimaju me iskustva drugih forumasa kako su izasli na kraj sami sa sobom kada su izgubili neku jako dragu osobu.
Kako su nastavili svoj zivot?
Koliko im je trebalo da se sve vrati u neku normalu i da li su ikada osecaj praznine uspeli da ublaze?


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








1597
poruka na forumu
77 196



post # 2 | 2012-10-28 , 10:10 PM

Neznam sta reci izgubio sam i ja drage osobe ali zivot tece dalje
moras se sloziti sa tim vremenom se ojacas i bice ti lakse
neznam bas objasniti ali mislim da ces razumeti








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 3 | 2012-10-28 , 11:11 PM

U petak je bila sahrana ja ne mogu da dodjem sebi
Imam osecaj da je jedan deo mog zivota gotov.
Ne mogu da se skupim a ljudi vole da cute i ignorisu bol ja ne.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








718
poruka na forumu
55 286



post # 4 | 2012-10-28 , 11:14 PM

ukoliko pokusas da prenebregnes to da je i to zivot, i ukoliko pokusas da sebi objasnis kako te ne boli ili cak ni ne dotice ... ne bio ti ja u kozi jedino sto mozes a svrsishodno je jeste da prihvatis da jeste umrlo jedno fizicko telo za koje si ti bila vezana iako nisi bila za to fizicko telo vezana osim ako si to telo ili delove istog koristila, u bukvalnom smislu, ti si bila vezana za dusu tog nekoga, a dusa je besmrtna, i besmisleno je toliko zaliti za telom.
covek zapravo umre onda kad ga proguta zaborav, dotle je uobicajeno da neko ciji duh jos nije otisao dalje, nasao novo telo ili se otselio iz sveta zivih pokusa da komunicira sa nama, postoji bezbroj nacina kako pokusavaju to a da nas ne prepadnu, licno znam za neke, i ako dusa tog nekoga ti se npr pojavi u snu a ti se ne prestravis i pobegnes vec shvatis da je tu zato sto te voli i zeli da sto bezbolnije prodjes ovaj period verujem da ces saznati veoma zanimljive i znacajne stvari za tebe. pojavljivanje u snu je samo jedan od nacina, a bezbrojni su


Poruku je menjao/la gutabgd - Nedelja, 2012-10-28, 11:25 PM


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 5 | 2012-10-28 , 11:24 PM

Kako mi je bilo sa 19g izbuniti u saobracajnoj nesreci momka s kojim sam bila dugo u vezi
Pozelela sam da sam s njim na motoru bila da sam zavrsila zivot kad i on
Vreme je prlazilo a ja se svakodnevno satima zadrzavala na njegovom grobu pricala s njim govorila mu sta bi i gde bili ja i on da je on tu

Ponekad sam bila ljuta sto me samu ostavio bila sam upala u svet samoce svet iz kojeg sam se jedva izvukla
moju bol niko nije mogao razumeti iako kaze razumem te al nije to tako bilo
Govorili su prestani Majo a ja tad misleci zele d aga zaboravim radila kontra ´jos duze na grobu ostajala hrana je za mene bila
pomisao na nesto grozno bol u telu u srcu je postajao sve tezi i gori

I sad dok ovo pisem osecam taj bol koji ce uvek biti u meni suze mi se slile niz lice pomislila sam kako bi bilo da se to nije desilo
Mesecima sam isla na mesta gde smo nas dvoje odlazili ali njega nije bilo nisma trpela drustvo miti obracala brigu svoje majke
Jako je tesko i sve ovisi ko je i kako umro smatram da je gubitak drage osobe jako tezak period kasnije
Nebi znala reci kako sam se izvukjla ali jedno mogu reci nikad ga necu zaboraviti ni preboleti

I kad god motor prodje ulicom setim se njega i kad god mi je rodjendan setim se njega jer je tad rekao samo par dana pre mila moja
kupio sam ti nesto morao sam ti to reci jako sam napet i radoznal kako ce ti se svideti dacu ti ga u srijedu za rodjendan
Nije mi on dao poklon uzela sam ga sama iz njegove sobe bilo je to najlepse pismo najlepse reci i najlepsi poklon narokvica na kojoj pise ispod volecu te zauvek.

Korisnice samo se nadam nije neko mlad a da je bolno nebitno ko je i koliko g to verujem i znam
Umrla mi je i baka i deda i ujna s a31g ma sta da ti pricam kad sve znas










3907
poruka na forumu
677 4248



post # 6 | 2012-10-29 , 0:38 AM

Kao maloj umrli su mi kevini roditelji,caletovi i stric.
Moji me nisu traumirali nisu plakali ispred mene i to je bezbolno proslo.
Umrli su skoro evo ovako...
Moj ucitelj i razredni-bolest i kraj,razredni nastavnik i profa biologije iz osnovne-bolest i kraj- tu nije bilo toliko tuge nekako secam se lepih i manje lepih stvari ali nemam osecaj gubitka nekog posebno vec imam osecaj da im je patnja olaksana jer su bili bas bolesni.
Drugarica iz osnovne,88.-mo god.- jednog dana ove godine dosla sam kuci i cale kaze danas je sahrana bila one ma znas plave devojke ma nisam ni pomisljala na nju i kad mi je objasnio ko je ja sam stala u shoku..
Galopirajuca leukemija je odnela.
Da sam znala da je bolesna prva bi isla da vidim da li joj moja krv odgovara al nisam znala i eto.
Nakon osnovne putevi nam se razisli ali bas me je pogodilo otisla sam da popijem negde napolju toplu cokoladu ceo dan u shoku bila.
Svaki dan prolazim kraj njene umrlice i uvek me pogodi.
Profesor matematike iz srednje skole-njegova smrt me je ubila u pojam.
Postovala sam tog coveka za zivota izuzetan je bio,mislim da ce me savest gristi zauvek sto nisam isla do njega kad je bio u bolnici u posetu.
I kad je izasao iz bolnice da zavrsi ...tuga :( .
Ali komsinica ljudi ja se rasplacem za sekundu ne mogu da se kontrolisem uopste srce mi je skrcano.
Sve je prazno sve je bol.
Legnem placem,ustanem ujutru ma probudim se isto.
A jedina osoba za koju sam mislila da ce me razumeti menja temu i ne kapira sta mi je .
Hvala na odgovorima znace mnogo.
I tuzna sam dok pisem ovo suze same idu ali nije to zbog pisanja stalno je tako kad ostanem sama sa sobom.


Poruku je menjao/la Korisnica - Ponedeljak, 2012-10-29, 0:39 AM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








718
poruka na forumu
55 286



post # 7 | 2012-10-29 , 2:04 AM

ruza bar malo da ti olaksa


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








1354
poruka na forumu
453 256



post # 8 | 2012-10-29 , 2:36 PM

Nikako, to nije nesto sto se uci. :(
Jednostavno ma koliko bolno da je potisnes ga u neki delic sebe, i ides dalje iako je on uvek deo tebe, tu ne postoji zaborav niti neka nauka, sve je to zivot!


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:








718
poruka na forumu
55 286



post # 9 | 2012-10-29 , 3:13 PM

Quote (Majche87)
Nikako, to nije nesto sto se uci.

sa ovim se hteo ili ne moram sloziti


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 10 | 2012-10-31 , 12:41 PM

nisam... i mislim da necu nauciti nikada...
vec 20 i vise godina zivim bez oca, ali jos uvijek ocekujem da ce se vrata otvoriti i da ce doci sa nekog dalekog puta...
nemoguce se navici na gubitak nekoga ko ti je bio sve u zivotu...


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 11 | 2012-10-31 , 1:02 PM

Prica keva da mi je njena majka moja baba govorila da je jednog dana nece biti bice na onom tamo brdu i mirisati ljubicice odozgore kad sam je pitala kako ona je rekla shvatices kad budes velika,u tom fazonu je isao moj razgovor sa njom o tome kad se pricalo...
Ja bi volela da sam flegmatik da me smrti dragih osoba ne dodiruju ali prisutan je osecaj praznine.
Jednostavno neko je bio tu a sada ga nema i nece ga biti.
Nekako sve gubi smisao prazno je...
Nekako prazno.
Komsinica je bila vesela osoba,draga,pozitivna i pretpostavljam da ne bi volela da iko tuguje jer je nema vec da se secamo i smejemo podsecanjima na lepe uspomene ali je ne mogu nekako sve je prazno a ja sam tuzna.
Dodje mi da vristim od nemoci kad vidim prazne drvene stepenice ispred kuce gde je volela da sedi kada je lepo vreme, srce mi se kida.
Nekako..fali.
Bas fali.
Bol tuga al* osecaj praznine je nesto najgore.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 12 | 2012-12-17 , 11:50 PM

Covek se na sve navikne pa i na taj gubitak bliske osobe
S vremenom shvatimo nema ga vise prisecamo se lepih trenutaka osmeha glasa zagrljaja
zaboli mnogo zaboli ali osmehnem se i pomislim dobro mu je :)










3907
poruka na forumu
677 4248



post # 13 | 2012-12-18 , 0:31 AM

51 dan kako je nema.
Davano je 40 dana skoro,isli su moji.
Bilo je oko 30 osoba a to su samo najblizi njoj.
Pozitivna secanja su ostala.
Iks puta zateknem sebe kako gledam u njena vrata.
Tuga ne nestaje,ucis da zivis sa njom.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








386
poruka na forumu
90 1169



post # 14 | 2012-12-18 , 1:45 AM

Korisnica, Imas moje iskreno saucesce :( ali moras biti jaka kao sto su svi rekli, zivot tece dalje.
jednog dana cemo se svi sresti tamo gore da










3907
poruka na forumu
677 4248



post # 15 | 2012-12-18 , 1:51 AM

Hvala tuga .
Da,a tu prazninu nista i niko ne moze da ispuni.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kako nauciti da zivis sa smrcu drage osobe? (Kako vam je to uspelo?)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]