• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Deset stvari koje ne treba reći ženi
Deset stvari koje ne treba reći ženi






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-11-01 , 9:38 PM

Zna se već da taktika "što na umu, to na drumu" nije najbolja ideja, kao i da je, ma koliko iskrenost bila u principu cenjena, neke stvari bolje prećutati ili ih preformulisati. Kad se o muško-ženskim odnosima radi, postoje neke stvari koje veliki broj žena (ima izuzetaka, naravno) neće želeti da čuje, a mi vam pominjemo deset takvih stvari.

1. "Šta si to uradila s kosom?" Tehnički, ovo pitanje je neprecizno kad se o novoj frizuri radi, jer nije to uradila žena sama, već njen frizer ili frizerka. A žena je strpljivo sedela u salonu, prošla kroz sve muke koje pravljenje nove frizure zahteva i najverovatnije izdvojila ne baš neznatnu sumu novca za to. I nikako ne želi da čuje da je rezultat svih tih muka tragično loš. Želi da čuje da vam se dopada njena nova frizura - to joj potvrđuje da vam se ona dopada, kao i da ste primetili da ima novu frizuru. Ako baš mislite da joj ta frizura užasno stoji, pokušajte da nađete taktičan i nežan način da joj to saopštite.

2. "Meni oba izgledaju isto."
Znaju žene da je muškarcima manje stalo do garderobe ili modnih detalja nego njima, ali teško da će dve stvari za koje vas je zamolila da ih pogledate izgledati potpuno isto, zar ne? Odaberite jednu od njih. Ako vam je apsolutno i totalno svejedno, zamislite bacanje novčića i na osnovu rezultata odaberite jednu od dve ponuđene opcije. Tako izbegavate da vaša draga pomisli da vam je vreme da posetite oftalmologa ili da vas nije briga za nju.

3. "Ma, daj, opusti se."
To je slično kao da kažete: "Šta histerišeš?". Kada izgovorite tako nešto, efekat najčešće bude potpuno suprotan od onoga koji ste želeli. Zašto? Zato što žena, kad čuje "opusti se", često pomisli da smatrate da se ponaša histerično ili da se bez ikakvog razloga nervira oko sitnica - a takva misao mnogo kojoj ženi baš i neće biti opuštajuća.

4. "Sve je pod kontrolom."
Žena će na to odmah da pomisli da ništa nije pod kontrolom. Ne izgovarajte tako nešto osim ako ne želite da vas vaša draga kasnije zadirkuje jer niste hteli da zaustavite kola i pitate nekog prolaznika da vas uputi tamo gde treba da stignete (ako kasnite na nešto što je njoj važno, neće vas zadirkivati nego će se razbesneti), ili zato što niste stavili neki deo tamo gde treba jer vas je mrzelo da pročitate uputstvo.

5. "Ti nisi jedna od onih feministkinja, nadam se?"
Bilo da je feministkinja ili ne, ženu će ovakvo pitanje najverovatnije uvrediti. Na vama je da se ponesete kao kavaljer - pridržite joj vrata, stolicu i kaput, budite učtivi, ponudite da ceo račun za večeru platite vi, a ako dama s kojom ste izašli nešto od toga ne želi, staviće vam to do znanja.

6. "Kada je termin?"
Samo zamislite da vam dama koju ste to pitali odgovori da nije trudna, ili da je bebu rodila pre šest meseci, i biće vam jasno zbog čega nije trebalo da postavite to pitanje. Da, postavili ste ga iz dobre namere, iz prijateljske radoznalosti, zbog toga što vam je baš drago kad vidite da će se neko uskoro radovati bepčetu - ali ako žena nije trudna, to je kao da ste je nazvali debelom, pa bi na pitanje postavljeno sa simpatijom mogla da reaguje uz pravednički bes osvetoljubive aždaje.

7. "Previše emotivno reaguješ." Vaša opaska može biti stoprocentno tačna, ali je vrlo verovatno da će na nju dama kojoj to kažete da reaguje još emotivnije. Slično bi bilo da ste naglas konstatovali da se radi o PMS-u. Detetu koje u takvoj situaciji pita šta je mami kaže se da mamu nešto boli glava, a odrasla osoba koja ima ikakvog iskustva u takvim situacijama uzdržaće se od komentara i sačekati da bura prođe.

8. "Ponašaš se kao tvoja majka/moja majka/moja bivša devojka." Nipošto to ne izgovarajte!
Žene ne trpe da ih poredite s drugim ženama, naročito ne ako ste u pravu. Svoju bivšu devojku treba da spomenete samo uzgred, i nikako da je ne poredite sa svojom dragom. Nijedna žena ne želi da čuje da je poredite s osobom s kojom ste raskinuli (zašto li uopšte mislite na nju?), a neće im se dopasti ni poređenje sa znatno starijom ženom, i to još u negativnom kontekstu. Nađite drugi način da kažete šta vam smeta, neki koji neće dovesti u sumnju da svoju dragu posmatrate kao ličnost za sebe.

9. "Činiš me kompletnim." Ili bilo koja rečenica koja je imala taaako pozitivne efekte u romantičnoj komediji. Te rečenice treba pominjati samo ako ih parodirate, pravite šalu od njih, ili zajedno sa svojom dragom komentarišete koliko su zapravo glupe (nema veze ako se ona raspilavila na neku od njih dok ste gledali film). Ako želite voljenoj osobi da kažete nešto lepo i emotivno, učinite to svojim rečima. "Volim te", ma koliko puta bilo upotrebljeno, i dalje funkcioniše mnogo bolje od bilo koje rečenice iz filma.

10. "Da li si sigurna da bi to trebalo da pojedeš?" (Ne važi za situacije kada bi se nečim otrovala ili na drugi način drastično ugrozila svoje zdravlje.) Da, sigurna je. Čak i ako je rekla da je na dijeti.







  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 2 | 2012-11-01 , 10:03 PM

i bez ovog one same sebi to ponavljaju xd xd xd








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2012-11-02 , 2:00 AM

Quote (Dusomoja)
1. "Šta si to uradila s kosom?"
>( znaci izgledam grozno i to me sokira ako mi kaze.
Quote (Dusomoja)
3. "Ma, daj, opusti se."
Kako oako sam bjesna jedino ako me zagrlis i mazis onako kuscheln :p
Quote (Dusomoja)
4. "Sve je pod kontrolom."
Laz jer kontrola je disciplina koju ja ne postujem
Quote (Dusomoja)
7. "Previše emotivno reaguješ."
Sta cu kad sam plackava a on ne razume umesto da me zagrli on kritikuje >(
Quote (Dusomoja)
8. "Ponašaš se kao tvoja majka/moja majka/moja bivša devojka." Nipošto to ne izgovarajte!
Bolje mu je
Quote (Dusomoja)
9. "Činiš me kompletnim."
Laze i ako je to izgovorio to je rekao dok e bio ludo zaljubiljen :D
Quote (Dusomoja)
10. "Da li si sigurna da bi to trebalo da pojedeš?"
Naljuticu se i odmah mi prisidne vedera pomisao smatra me debelom >( :D










387
poruka na forumu
34 201



post # 4 | 2012-11-02 , 2:53 AM

hahahhahahaha...ovo moram da komentarisem ponaosob

Quote (Dusomoja)
9. "Činiš me kompletnim."

na ovo bih umrla od smeha i to odmah,mada lepo zvuci... xd
Quote (Dusomoja)
8. "Ponašaš se kao tvoja majka/moja majka/moja bivša devojka."

istog momenta bi bio kraj svega sto nas veze.ako me interesuje nesto bivse,pitacu sta me interesuje.majke su po strani. %)

Quote (Dusomoja)
7. "Previše emotivno reaguješ."

ili "kad treba da dobijes".pocnem da se smejem,jer stvarno utice na mene pms.sta cu... :D
Quote (Dusomoja)
4. "Sve je pod kontrolom."

cekam da dodje do onoga "rekla sam ti",pa onda po nosu >(

Quote (Dusomoja)
2. "Meni oba izgledaju isto."

to bi bio prvi i poslednji put da pitam. :p
Quote (Dusomoja)
1. "Šta si to uradila s kosom?"

<_< moja kosa,moja stvar B)
Quote (Dusomoja)
3. "Ma, daj, opusti se."

puca
Quote (Dusomoja)
10. "Da li si sigurna da bi to trebalo da pojedeš?"

naravno,i hocu jos ruze
Quote (Dusomoja)
5. "Ti nisi jedna od onih feministkinja, nadam se?"

:kazna:( sta te briga,majmune)
Quote (Dusomoja)
6. "Kada je termin?"

prosao,ali ti izgledas kao da ti je blizu xd kao


vecina ljudi misli da intelekt cini coveka velikim,ali nisu u pravu,to je karakter.ajnstajn








782
poruka na forumu
47 137



post # 5 | 2012-11-02 , 11:02 AM

Quote (Dusomoja)
"Ponašaš se kao tvoja majka/moja majka/moja bivša devojka." Nipošto to ne izgovarajte!


Lose bi prosao onaj koji bi meni ovo rekao. brows2


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."








718
poruka na forumu
55 286



post # 6 | 2012-11-02 , 11:17 AM

Quote (elllena70)
Lose bi prosao onaj koji bi meni ovo rekao.

ako bih ti ikada ja ovo rekao to bi bio kompliment


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








782
poruka na forumu
47 137



post # 7 | 2012-11-02 , 12:04 PM

Quote (gutabgd)
ako bih ti ikada ja ovo rekao to bi bio kompliment


Ako uzmemo da neko svoju majku smatra za olicenje postenja, i svega dobrog sto bi neciji karakter trebao da ima, verujem da bi bio kompliment, ali ja, svejedno, mrzim da me porede sa bilo kim....tako da, nemoj to da kazes nijednoj zeni :p


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 8 | 2012-11-02 , 12:36 PM

ja moram priznati da me niti jedna od ovih gore navedenih stvari ne bi pogodila...
mora da nisam zena... ili sam isuvise tolerantna??? zbunjen zbunjen
npr.
Quote (Dusomoja)
1. "Šta si to uradila s kosom?"
ako se meni svidja... ma briga me sto se njemu ne svidja... neka me ne gleda
Quote (Dusomoja)
8. "Ponašaš se kao tvoja majka/moja majka/moja bivša devojka."

ako mu se ne svidja, zna gdje su vrata...
Quote (Dusomoja)
10. "Da li si sigurna da bi to trebalo da pojedeš?"

apsolutno sam uvijek sigurna kada nesto pojedem da je "sjelo" na mjesto...
;) ;)


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








718
poruka na forumu
55 286



post # 9 | 2012-11-02 , 1:29 PM

Quote (elllena70)
Ako uzmemo da neko svoju majku smatra za olicenje postenja

mislio sam da ako bih te uporedio sa majkom moje bivse to bi znacilo da me volis, cenis, brines o meni ....
mene su uvek vise volele mame mojih devojaka nego devojke same, mada ni jednu mamu nisam "radovao" a to za poredjenje apsolutno te razumem.
ali ne brini, necu ti reci da si ista kao .... bilo ko. bas si sama svoja

Added (2012-11-02, 11:29 AM)
---------------------------------------------

Quote (devils_angel)
"Da li si sigurna da bi to trebalo da pojedeš?"

apsolutno sam uvijek sigurna kada nesto pojedem da je "sjelo" na mjesto...
;) ;)


PET BAMBIJA ZA TEBE!!!!
to jedino kazem kad zelim da ona razmislja dok ja ne pojedem dovoljno :)


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








308
poruka na forumu
349 1445



post # 10 | 2014-05-27 , 1:14 PM

Ili ono sta sam pre neki dan cuo, kad jo covek rece ej mala sto si ti zaboravila sise kod kuce lele


Poruku je menjao/la dragantorbica - Utorak, 2014-05-27, 2:21 PM


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 11 | 2014-05-27 , 1:46 PM

Quote Dusomoja ()
1. "Šta si to uradila s kosom?"

nzm zasto neki to smatraju lose sto je upitao, pa hvala bogu da je primjetio neki ni ne primjete :p
Quote Impi ()
"Meni oba izgledaju isto."

eh to kad bi mi reko , znaci ni jedan nije dobar hahah
Quote Impi ()
"Ma, daj, opusti se.

hhahah , ovo mi je smijesno
Quote Dusomoja ()
Sve je pod kontrolom."

ma jok eto , cini mu se da je podkontrolom
Quote Dusomoja ()

5. "Ti nisi jedna od onih feministkinja, nadam se?

i da jesam .. pa sta hahhahha
Quote Dusomoja ()
6. "Kada je termin?"

eh , sjetio se je i to upitati ccc
Quote Dusomoja ()
. "Previše emotivno reaguješ."

hahah,majkoo hahah
Quote Dusomoja ()
8. "Ponašaš se kao tvoja majka/moja majka/moja bivša devojka." Nipošto to ne izgovarajte!

jednom bi mi ovo mogao reci i nikad vise
Quote Dusomoja ()
9. "Činiš me kompletnim."

hahah to kad bi cula, rekla bih "stavarno"
Quote Dusomoja ()
10. "Da li si sigurna da bi to trebalo da pojedeš?"

ha na ovo se ne bih uvrijedila :D


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








256
poruka na forumu
33 238



post # 12 | 2014-05-27 , 3:27 PM

Fifi,pazi drvo. Fifi digni rep...








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 13 | 2014-05-28 , 12:58 PM

sve zavisi znam kad se naljute opasno sto nisi primetio da se osisala %)
hahahah sve ispeci pa reci :D :p


FORTIS FORTUNA ADIUVAT


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Deset stvari koje ne treba reći ženi
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]