• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Nesvesni smo svoje nesvesti (........)
Nesvesni smo svoje nesvesti






3907
poruka na forumu
677 4248



post # 1 | 2012-11-08 , 11:30 PM

Stalno nam na televizijskom programu prikazuju decu koja nemaju nista idu pesice do skole kilometrima .

Cepaju drva kuci za ogrev, idu u nadnicu za sto dinara znaci deca su nasmejana trce igraju se jeste ne znaju za bolje ali meni se namece pitanje- oni ne kukaju a nemaju ni osnovne uslove za zivot ne zale se a mi?

Kukamo kad nema neta,kukamo kad nema signala za mobilnu telefoniju,kukako zbog svega i svacega a oni fakticki bez icega su nasmejani.

Da li je moguce da smo toliko razmazeni postali i nicim nismo zadovoljni a oni iako nemaju skoro nista nasmejani su i bore se,ne kukaju,ne zale se ?

Nekada mi zaista nije jasno.


Poruku je menjao/la Korisnica - Cetvrtak, 2012-11-08, 11:31 PM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








782
poruka na forumu
47 137



post # 2 | 2012-11-08 , 11:48 PM

Smatram da je ljudski teziti za boljim. Mrzim kad mi babe kazu " cuti, uvek ima gore". Znam ja da ima gore, nisam moron, ali ja zelim da razmisljam "ima bolje, i ja to bolje mogu postici". Tako da, ako ne kukaju, ne znaci da im je dobro...ali ne znaci ni da je nama lose. Ne treba kukati, treba se boriti u zivotu da ti bude bolje nego drugima. Postena, fer borba sa svojim mozgom i svojim rukama a ne preko tudjih ledja ili na ustrb drugih.
Zakljucak....ne treba porediti danasnje vreme sa nekim proslim...treba gledati u buducnost i teziti boljem a to ne mozemo postici ako razmisljamo.."on nema ni bicikl a ja kukam sto mi auto ne valja"...vec treba razmisljati "on nema ni bicikl a ja imam los auto...daj da radim vise i bolje i da se potrudim da kupim bolji auto...zao mi je sto on nema ni bicikl, ali zato ja moram da se borim da ne bih dosla u tu situaciju".


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2012-11-09 , 0:21 AM

Aaaaa ovo je mnogo jaka tema volim ovakve price volim zaviriti u ljutsko srce kad se radi o sirmomastvu

Lepo si to rekla nemaju
Quote (Korisnica)
oni ne kukaju a nemaju ni osnovne uslove za zivot ne zale se a mi

Verovali ili ne na ovako nesto mogu pricati svaki dan jer sam se nagledala svega
Hvala bogu nikad nisam bila u stanju da nemam ali sam cesto u onom da pomognem nekome
pogotovo kad se o deci i starcima radi.

Mi.... pocimam od sebe smo se zasitili svega nema onog cega smo zeljni popiti ili pojesti a o materijalu da ne pricam
Kad malo razmislim uvek uzimam sebe za primer pitam se sta nemogu kupiti a da je u granici normalle preko granice je zgrada,brod,avion i takve stvari znaci sve se moze.

Ali nemozemo mi promeniti svoj standard zivota jer je neko beda ja kazem uvek se pomoci moze
i netreba se uzdizati prkositi nekome da nebi bilo ono stiglo nas je
Danas si bogat sutra prosis zato pre nego bacimo u smece trebamo s ezapitati mogu li ove cizme nekome dobro doci
pa ubaciti u kontener za siromasne
Ili na bilo koji nacin pomoci onima sto nemaju

Ja sam ovu godinu isplanirala ako budem za bozic isla u Bosnu oticu u jedno prodavnicu
u rodnom mestu i traziti da mi pokazu onu knjigu gde zapisivaju dugove kupaca
Da mi pojasnu koja je familija siromasna ja bi za bozicni poklon platila dug a da me i neznaju niti upoznaju
Ne zelim da pomislite sad nesto lose ovo sam vam rekla da bi mozda i u vama probudilo nesot isto su necije reci u meni ovo probudile.

ne ocekujem hvala ja znam zasto to cinim
Zato trebamo ceniti ono sot imamo i nauciti se podeliti barem jednom u g.
A ne od zasicenosti kukati kako torba ne pase uz jaknu










3907
poruka na forumu
677 4248



post # 4 | 2012-11-10 , 9:36 PM

Quote (elllena70)
Smatram da je ljudski teziti za boljim. Mrzim kad mi babe kazu " cuti, uvek ima gore". Znam ja da ima gore, nisam moron, ali ja zelim da razmisljam "ima bolje, i ja to bolje mogu postici".


Znam ali nisam to mislila nego sam htela da kazem da mi je neverovatno koliko su ljudi nezahvalni na onome sto imaju...

I uvek kukaju i zanovetaju sto nemaju bolje a neko nema skoro nista a cuti i bori se sa stvarnoscu...

Oni koji zaista nemaju cute i bore se ponos im ne da da kukaju i zanovetaju a oni koji imaju su ne zadovoljni tim sto imaju i uvek hoce jos i nikada nisu zadovoljni.


Poruku je menjao/la Korisnica - Subota, 2012-11-10, 9:39 PM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 5 | 2014-05-08 , 11:37 PM

Quote elllena70 ()
Smatram da je ljudski teziti za boljim. Mrzim kad mi babe kazu " cuti, uvek ima gore". Znam ja da ima gore, nisam moron, ali ja zelim da razmisljam "ima bolje, i ja to bolje mogu postici".

to si dobro rekla :)

Quote Korisnica ()
Oni koji zaista nemaju cute i bore se ponos im ne da da kukaju i zanovetaju a oni koji imaju su ne zadovoljni tim sto imaju i uvek hoce jos i nikada nisu zadovoljni.

gj

moram da kazem da ima ljudi koji nemaju nista .. pa zive od drugih .. a ti isti da kazem sto "prose" izgledaju bolje
snaznije i mogu da rade al nece.. jer su navikli da ne rade..
Znam da je dansa velika kriza koda nas na Balkanu i da je tesko naci posao da se radi..
I upravu si kad kazes da nismo zadovoljni sa onim sto imamo... jer se i to moze lako da izgubi...

A ima ih koji mogu da rade nesto a nece ... kazu malo je to meni placeno... a ima djece .. nije mu zao gledati dijete da gladuje .. zasto mu nije zao...Zato sto zna da postoje ljudi kao mi kad vidimo ono njegovo dijete da se muci .. da je gladno jadno ono uvijek ispasta da cemo mu mi udijeliti i pomoci ..

A sto kaze moja nane: Ima ledja veca nego njen sin a ide od kuce do kuce i prosi ... znam da nije to ta tema .. al navodim primjer smao ..
Nevolim da kukam i kazem da nemam.. prihvatam ono sto ima i koliko sam u mogucnosti tako me zivot naucioo ..

Znam da ima ljudi kojima je tesko .. i koji stavrno ne mogu i nemaju od cega da zive da se hrane...
Al danas kako je ne zna covjek ni kome ni kako da pomogne !!! :)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Nesvesni smo svoje nesvesti (........)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]