Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Hrabrost, šta je to??
Hrabrost, šta je to??






3268
poruka na forumu
448 1828



post # 1 | 2012-11-20 , 11:45 PM

Hrabrost, neustrašivost ili junaštvo je jedna od četiri osnovne vrline. Osnova je jaka i stabilna želja za ispunjavanjem svoje osobne obaveze usprkos velikim preprekama, opasnostima i teškoćama. Hrabar čovjek se osjeća sposobnim i ima dovoljno samopouzdanja riskirati nešto.

Hrabrost daje snagu i ustrajnost za prevladavanje teškoća i nastojanje za pronalaženje riješenja i daje nam snagu za prevladavanje straha. Hrabrost može biti i spremnost žrtvovanja vlastitog života. Hrabrost nije poricanje straha, ni odsutnost straha. Naprotiv - to je odluka iz slobodnog izbora učiniti ono što je potrebno, unatoč osjećaju straha.

Šta znači biti hrabar?
Da li smatrate sebe hrabrim?


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 2 | 2012-11-21 , 0:15 AM

Quote (devils_angel)
Šta znači biti hrabar?

Usuditi se rizikovati nesto

Quote (devils_angel)
Da li smatrate sebe hrabrim?

Naravno da nisam hrabra bila ko zna gde bi sad sedela ;)
Bilo je stvari u mom zivotu gde nisam hrabra bila ili mozda
nisam bila spremna nesto uciniti
Danas to gledam drugacije tj iz druge pespektive samo pitanje je dali vredi.

Smatram da je svako hrabar dovoljno za sebe nevalja biti ni prehrabar covek treba znato dobro proceniti i razmisliti
zato ja dvaput citam ili pitam :D










3268
poruka na forumu
448 1828



post # 3 | 2012-11-21 , 9:38 PM

"Hrabrost je strah koji je izmolio svoje molitve."


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








782
poruka na forumu
47 137



post # 4 | 2012-11-21 , 9:52 PM

Ja bih ovde citirala nekog pametnog i mudrog:

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost. A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."








409
poruka na forumu
50 74



post # 5 | 2012-11-22 , 11:28 AM

Hrabrost je deficitarno zanimanje, koje se sve više i dublje zatrpava crnicom.
'Na muci se poznaju junaci', a kukavički pristup i patetično prenemaganje za većinu postaje suština življenja-gube vlast i bježe u tuđi svijet, pa im biva potrebna kakva-takva potpora za neizvjesne dane koji dolaze. Sve sami 'glumci i glumice u pokušaju'.

Neću se izjašnjavati po osnovu hrabrosti, smatram to jako nezahvalnim i nepravednim, a ono sto mogu istaći jeste da nemam strah od sutrašnjice i ne razmišljam koje će mi jelo servirati.

'Kad bi čovjek počeo da razmišlja o tome kako diše i zašto diše i disanje bi postalo otežano. Sve je tajna i sve zastrašuje, ako ljudska pamet kidiše da na svako pitanje dokuči odgovor... i nije tajna, nema očaja, nema nemoći, ako priznamo nemoć i slegnemo ramenima...'








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 6 | 2012-11-22 , 9:15 PM

Quote (elllena70)
"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost. A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

ruza Bravo







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 7 | 2012-11-26 , 3:38 PM

Hrabrost je ludost.
Nisam ja hrabra jer sam digla ruku na sebe, nego kukavica koja nije mogla da podnese situaciju i da je prihvati onakvom kakva je bila u datom mometu. Toliko!


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








718
poruka na forumu
55 286



post # 8 | 2012-11-26 , 7:20 PM

Quote (devils_angel)
Šta znači biti hrabar?

smeti raditi stvari kojih se plasis.

Quote (devils_angel)
Da li smatrate sebe hrabrim?

NE, nisam nasao dovoljno toga sto me plasi da bih dostigao hrabrost

Added (2012-11-26, 5:20 PM)
---------------------------------------------

Quote (Leksi)
Hrabrost je ludost.

da samo znas koliko se slazem sa tvojom izjavom, ali nemanje straha .... tek to sto je ludo


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 9 | 2012-11-30 , 9:11 PM

Hrabrost je kad te neko pita za iskren savet ti mu kazes a on ti za hvala j mater e to je hrabrost >(










2620
poruka na forumu
330 2814



post # 10 | 2012-12-03 , 1:50 AM

Hrabrost je nesto sto malo ljudi danas poseduje. I da mslim za sebe da sam hrabar, ne zato sto se ne plasim nicega.
Vec zato sto sam spreman da se suocim sa svim.


Najbolje su žene koje nisu svesne svoje lepote. Kada ih posmatrate, a one to osete, porumene iako više nisu devojčice. Traže mrlju po haljini ili brišu maskaru ispod očiju jer misle da ih zbog toga gledate tako. Najlepše žene su najjednostavnije. ♥








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 11 | 2012-12-04 , 8:34 PM

Hrabrost je tracati nekoga i kad ta osoba dozna ponoviti sve i rec kako smo rekli.
Hrabrost je kad se borimo i kad snage nema
Hrabrost je reci da ga volim iako znam da od tog nema nista
Hrabrost je uzeti vatru u ruke







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 12 | 2012-12-14 , 1:13 PM

Quote (gutabgd)
da samo znas koliko se slazem sa tvojom izjavom, ali nemanje straha .... tek to sto je ludo

Upravo tako.
Nisam imala strah dici ruku na sebe, i zabrinula sam se tada jer taj potez mi nije bio niti malo pametan :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 13 | 2013-11-14 , 7:47 PM

Hrabrost je obratiti se nekome iako znas ne zanimas ga.

Hrabrost je biti borac i kad si sam.

Hrabrost je pokusati i kad nade nema :)

Hrabrost je kontra onoga sto sam trebala uraditi <_<










305
poruka na forumu
403 1340



post # 14 | 2013-11-14 , 8:06 PM

Plašljiv čovjek ne može da bude sretan. Ljudi ga ne trpe, žene ga ne vole, a i on sam sebe prezire.


Uvek u zivotu postoji neko ko je malo losiji od tebe a uveren da je malo bolji i tada nastaju sve nevolje ! ! !





  Pegaz



1294
poruka na forumu
1315 7661



post # 15 | 2013-11-14 , 9:32 PM

Quote Dusomoja ()
Hrabrost je pokusati i kad nade nema

Samo ako je to nesto vazno i neprocijenjive vrijednosti :)




Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Hrabrost, šta je to??
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]