• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Ljepota prošlosti
Ljepota prošlosti






3268
poruka na forumu
448 1828



post # 1 | 2012-11-22 , 12:56 PM

Kada se prica o zivotu svi se slazu kako treba zivjeti u trenutku, kako je sadasnjost sve sto imamo. Ipak, to je najcesce samo teorija. Vecina ljudi zapravo ne zivi u trenutku koliko god to neobicno zvucalo. Dok postojimo u ovom casu mi razmisljamo kako postici nesto sto ce nam omoguciti da nam bude bolje u buducnosti. Ne razmisljamo toliko kako smo sretni i zadovoljni u ovom trenu sada vec o onom sto ce biti. Medjutim, cak kada to i postignemo vec imamo neki drugi cilj koji ce omoguciti da bude jos bolje i opet ne uzivamo u trenutku (ili to uzivanje jako kratko traje). To je, valjda, ljudska priroda.
Postoje i oni koji zive u proslosti. Stari ljudi su navise zastupljeni u ovoj kategoriji. Ali danas je ona prilicno ucestala i kod mladje populacije. Radi o sjecanju na neka stara, bolja vremena. Isto tako se javlja i kod ljudi koji su pretrpjeli neki gubitak s kojim se tesko mire ili ljudi pogodjeni PTSP-om. U svemu tome su i situacije za koje znate da, dok ste ih prozivljavali, nisu bile ugodno iskustvo ali ih kasnije promatrate kao pozitivnu uspomenu. Nevjerojatna igra uma, moglo bi se reci. U svakom slucaju ta 'igra' otezava mogucnost da se osoba oslobodi proslosti.
U kojem trenutku vi zivite? Da li ste se nasi u ulozi u kojoj ste na mahove 'zatoceni' u proslosti i kako ste se 'izvukli' iz toga?


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 2 | 2012-11-22 , 9:09 PM

Da takav je zivot svi kazemo zivi kao da je poslednji dan a u biti ne cinimo to
A zasto`?
Zato sto neznamo ceniti,sto neznamo kako je to imati pa nemati.
Ja znam da sam u zadnjih par meseci promenila svoj zivot uzela sam sebe malo pod lupu
nasla sebe u sebi a na to me posteklo nesot sto se desilo u mom zivotu
Shvatila sam da je zivot jedinstven i da je steta potrositi vreme na nepotrebno na ono
sto nije vazno niti vredno da zasluzujem biti sretna i da ma koliko neko rekao da nesot nemogu
ja ipak mogu ;)
Kako drugi zive to oni znaju i znam da se danas svako bori kako zna i ume
Netrebamo osudjivati nikoga najbolje je okrenuti se oko sebe
Tad covek shvati sta ima i sta ce imati ako se bude brinuo sta komsija ima i stoce mu to










1354
poruka na forumu
453 256



post # 3 | 2012-11-22 , 9:38 PM

Kad bih zivela u proslosti svaki dan bih lila suze, zato imam svoj moto " ne zivim za juce ne zivim za sutra, nego samo za danas pa kako mi bude' ;)

Nije da se ponekad ne osvrnem i ne pogledam u proslost al cemu sve to kad znam da bi me zabolelo. Zato koracam samo u sadasnjosti ne mareci za juce "Prošlost je lektira o tiranima, a budućnost Biblija oslobođenima." . :)


Poruku je menjao/la djawolica87 - Cetvrtak, 2012-11-22, 9:40 PM


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 4 | 2012-11-26 , 3:28 PM

Ne bih da se vracam ni juce, a tek jos dublje u proslost.
To nije zdrav zivot.
Zivim za danas. Da mi je danas lepo. A sutra ce biti kako mora. :)

Zivim u sadasnjosti, mada imam samo jednu bolnu tacku, koja ce me uvek vracati u prolsost, i nikada je se necu i ne mogu resiti. A taj bol nikome pozelela ne bih.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 5 | 2014-02-10 , 1:26 AM

Quote djawolica87 ()
Kad bih zivela u proslosti svaki dan bih lila suze, zato imam svoj moto " ne zivim za juce ne zivim za sutra, nego samo za danas pa kako mi bude'

+1 potpisujem :D


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 6 | 2017-04-23 , 11:04 PM

Quote djawolica87 ()
Nije da se ponekad ne osvrnem i ne pogledam u proslost al cemu sve to kad znam da bi me zabolelo. Zato koracam samo u sadasnjosti ne mareci za juce
Tako je ali neke detalje mog Zivota zelim da su u mom srcu i sad i sutra.
Ne da me rastuze nego da me usrece.




Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Ljepota prošlosti
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]