• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Stara, dobra vremena
Stara, dobra vremena






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-12-11 , 10:03 AM

Cesto cujem one starije osobe koje su odrasli na Balkanu kad spomenu reci Stara, dobra vremena
Izraz lica price tih osba u mojoj glavi stvaraju sliku koja je meni nepoznata
Ta stara vremena taj nacin zivota ta mzuika to drustvo sve u jednom ta lepa vremena

Sta vi kazete o tom vremenu da li je to tako bilo kako se oni secaju ili je sada bolje?
Kako se to zivelo kako su to mladi drugacije odrastali druzili se?
Da li bi vi zeleli zaviriti u to vreme ili s evratiti nazad u njega?

Ja iskreno volela bi zaviriti u vreme tih takozvanih boljih i lepsih vremena
mnogo me zanima sta je lepse kakav je tad narod bio.
Da li su se vise veselili od nas sada ili od mladje generacije.







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 2 | 2012-12-14 , 1:03 PM

Cesto puta majka mi zna reci da se pre bolje zivelo, a i u pravu je zena.
Takodje, rekla mi je da se pre muzika slusala tako sto se sedelo, a sada se skace i divlja,
te da danasnja muzika (govorim o narodnoj) nije nimalo prijatna uhu.

Ziveli su bolje, jer su imali posao, nisi morao biti neciji potrcko da bi dobio posao, niti brat od ovog ili onog,
nego je bila vazna tvoja sposobnost.

Mada koliko ja znam i tada je bila kriza. Mozda ne kao sada, ali smatram da ako se nesto ne promeni uskoro
ce biti rata i za hranu i za vodu. A takav rat je ekstremniji nego rat za teritoriju.

Elem, ja bih volela da mogu ziveti u njihovo vreme, bez mobitela, bez interneta. Jer lepse je sporije ziveti nego
kao danas sve je uzurbano i na silu.

Danas niko nece otici s nekim na pice ako nema neke koristi od njega. A to je zalosno!


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 3 | 2014-02-18 , 2:38 AM



sad je sve nesto previse ... upecitoo .. svi zele to neko savrsenstvoo ...
Roditelji djecu uljepsavaju .. nema vise onog .. da se djeca igraju vani .. onih fini igrica.. nema onog sastajnja na
nekom igralistu .. sve otislo ..
sad se sve svelo na net...

zalosnoo...

Voljela bi da bude bar malo kao sto je nekad bilo .. jer se uzivalo .. jeste da je nauka puna doprinjela cvojeku ali .. nekako i previse...
Quote Leksi ()
Cesto puta majka mi zna reci da se pre bolje zivelo, a i u pravu je zena.
Takodje, rekla mi je da se pre muzika slusala tako sto se sedelo, a sada se skace i divlja,
te da danasnja muzika (govorim o narodnoj) nije nimalo prijatna uhu.

bravo :D


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 4 | 2014-05-12 , 11:52 PM











5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 5 | 2014-06-02 , 2:18 PM


eh kad se sjetim ove igrice :D

Nesjecam se kad sam vidjela motivisan crtic za djecu poput ovog



Nije bilo tef.nije bilo interneta al ipak smo znali gdje cemo naci svoje prijetelje ... :D
a Danas imam svu tehnologiju pa je tesko se vidjeti i nema se kao vremena :)

Ovu igru nikad zaboraviti necu :


:*


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








592
poruka na forumu
208 1412



post # 6 | 2014-06-02 , 3:57 PM

Quote Dusomoja ()
Sta vi kazete o tom vremenu da li je to tako bilo kako se oni secaju ili je sada bolje?

pa ja sam bio dete al kuću usred grada nisi moro zaključavaš, mogo si putuješ de oćeš na carini ako vide pasoš SFRJ kažu teraj dalje kontrola je za neke druge. Hrvat, Srbin il Bosanac nije imalo nikake razlike nigde. A keša koko oćeš, da ti ćale kusur od piva u kavani ti odeš kupiš kesu slatkiša za koju bi ti sad trebalo jedno 100-injak eura :D Tako je negde bilo do pred kraj 80-tih u sistemu koji nam nije valjo xd da kriminala, korupcije bezmalo nije ni bilo :)


Poruku je menjao/la Heaven - Ponedeljak, 2014-06-02, 3:59 PM








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 7 | 2014-06-02 , 4:06 PM

Ja sam cula realne price.

Bilo je i tada podela medju ljudima i te kakvih ali nije smelo javno da se prica.

Postojao je Goli Otok gde su sve koji nisu bili za komunizam slali,svi za koje se sumnjalo i svi koji su se nasli u pogresno vreme na pogresnom mestu.

Onima koji pricaju o starim dobrim vremenima niko nije bio na Golom Otoku,dobijali su stanove jer su bili komunisti i odrekli se svoje slave i sveca koji im stiti kucu i njih.

Slava je bila zabranjena da se slavi.

Jugoslavija se toliko zaduzivala u svetu da smo danas zato u problemima samo takvim.

Jedino sto neki ljudi realni iz tog vremena pamte kao lepo-bili su mladi i moglo je da se ustedi za putovanja sirom Jugoslavije jer je bila jedna drzava.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








592
poruka na forumu
208 1412



post # 8 | 2014-06-02 , 4:22 PM

Quote Korisnica ()
Postojao je Goli Otok gde su sve koji nisu bili za komunizam slali,svi za koje se sumnjalo i svi koji su se nasli u pogresno vreme na pogresnom mestu.

Da je sreće i da sada postoji bilo bi nam bolje, sad mazneš kao političar milion evra iz budžeta i dobiješ 3 meseca uslovno :D
Stanove su dobijali svi redom al dosta njih je vraćalo iste državi. Ovo za svece i religiju u pravu si, toga nije bilo a samim tim nismo se delili na hrišćane muslimane i posle se u ime toga ubijali ko svude danas na svetu. Što se tiče zaduživanja pa lepo nam sad ide hrvatska, srbija, bosna su tolko zadužene da dugovi neke juge se mere u promilima. Eve danas čitam bosna nema isplati platu il penziju ako poverioci iz MMF-a prvo to ne odobre :) To o dugovima nepije vodu ko zna kako je onda bilo i sad.
Da zaboravih stanovi su se dobijali preko sitema bodovanja osim za pripadnike vojske. Moj otac je bio komunjara al nije mogo dobiti stan jer nije imo dovoljno bodova iako je bio malo jači komunista u odnosu na ostale :)


Poruku je menjao/la Heaven - Ponedeljak, 2014-06-02, 4:38 PM


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Stara, dobra vremena
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]