• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Adam Lanza, da li je bio tempirana bomba?
Adam Lanza, da li je bio tempirana bomba?






3268
poruka na forumu
448 1828



post # 1 | 2012-12-18 , 0:45 AM

Adam Lanza uznemirio je cijeli svijet, nakon što je kod kuće ubio majku Nancy, otišao u školu u Newtownu u Connecticutu i ubio 20 djece u dobi od 6 do 7 godina i šest odraslih te na kraju počinio samoubistvo. U hodniku je ubio psihologinju i direktoricu. Procjenjuje se da je ispucao više od 100 metaka prije nego je presudio sam sebi.

Obitelj i prijatelji ispričali su da je Lanza bolovao od poremećaja ličnosti, Aspergerovog sindroma, te da se njegova majka koju je ubio prije nego je otišao u školu i napravio masakr, borila s njegovim stanjem.

Aspergerov sindrom jedan je od nekoliko poremećaja iz autističnog spektra. Osobe koje boluju od njega imaju poteškoće u društvenoj interakciji i ograničenim, stereotipnim interesima i aktivnostima. Djeci s aspergerovim sindromom nedostaju vještine neverbalne komunikacije, fizički su nespretna i ne pokazuju empatiju.
Takve osobe doživljavaju poteškoće u osnovnim elementima društvene interakcije, u što može spadati neuspjeh u razvijanju prijateljstava ili u dijeljenju uživanja ili postignuća s drugima.

Navodno je Lanzina majka vjerovala da je svijet na rubu nasilnog i ekonomskog kolapsa. Stoga je sakupljala hranu, vodu i oružje u svojoj kući. Kako je vjerovala da će svijet upasti u haos, djecu je učila kako rukovati oružjem.


Adam u dobi od 15

Da li je Adam bio tempirana bomba koja je pogrešno liječena, mislite li da postoje takve osobe i u našoj okolici?


Fajlovi: 9992804.jpg (18.6 Kb)

Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








718
poruka na forumu
55 286



post # 2 | 2012-12-18 , 1:08 AM

Quote (devils_angel)
mislite li da postoje takve osobe i u našoj okolici?

mozda ne treba ici daleko da bi nasli takve, ali da je pogresno lecen ..... pogresna ga je zena odgajala. pitanje koje se postavlja je :

da li svaki kreten i debil smeju da imaju decu?

prvo je trebala majka da bude izlecena od paranoje i tek onda da dobije licencu da sme da ima dete/decu pa tek onda treba razmisljati o lecenju malog adama


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 3 | 2012-12-18 , 1:20 AM

Quote (gutabgd)
da dobije licencu da sme da ima dete/decu

izvini, gdje se daju licence za djecu??


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 4 | 2012-12-18 , 1:21 AM

BIO JE.... tempirana bomba...al jbg bomba je pukla..ekplodirala :D










718
poruka na forumu
55 286



post # 5 | 2012-12-18 , 1:23 AM

Quote (devils_angel)
izvini, gdje se daju licence za djecu??

na moju veliku zalost nigde koliko ja znam, zato svet i ide u q...


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 6 | 2012-12-18 , 1:26 AM

gutabgd, pa onda budimo realni... ima jedna pametna "covjek je savrsena masina, koju moze da napravi svaka budala"...
ali tema je Adam... ne svijet i licenciranje roditelja ;)


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








718
poruka na forumu
55 286



post # 7 | 2012-12-18 , 1:27 AM

Quote (devils_angel)
ali tema je Adam... ne svijet i licenciranje roditelja

a ja sam rekao:
Quote (gutabgd)
prvo je trebala majka da bude izlecena od paranoje i tek onda da dobije licencu da sme da ima dete/decu pa tek onda treba razmisljati o lecenju malog adama

posto ne postoje licence ali postoje lekarske preporuke protiv trudnoce, postoji pracenje pacijenata po ustanovama zatvorenog tipa ....


Poruku je menjao/la gutabgd - Utorak, 2012-12-18, 1:29 AM


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 8 | 2012-12-18 , 10:01 AM

Kako to da niko od njih nije primetio ono sto ne valja do tada...
Ma dajte...niko od komsiluka nije znao da majka pati od paranoje a da zatim niko u skoli nije primetio njegove promene
Da su svi radili svoj posao ovo se ne bi desilo....i
Ko zna kako je postupala njena majka sa njom da je stvorila paranoju kod nje..
Nikad nije samo jedan kriv za nesto.....
Ali....sta god mi uradili kako god...njihnista nece vratiti
Kako ne znamo da cenimo ovaj jedan zivot koji nam je dat.....
Tuzno je to


Poruku je menjao/la ket - Utorak, 2012-12-18, 10:23 AM








718
poruka na forumu
55 286



post # 9 | 2012-12-18 , 11:07 AM

Quote (ket)
Da su svi radili svoj posao ovo se ne bi desilo....i

Quote (ket)
Nikad nije samo jedan kriv za nesto.....

Quote (ket)
Tuzno je to


debelim crvenim potpisujem


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 10 | 2012-12-18 , 12:47 PM

Previse malo informacija da bi se dao bilo kakav komentar. Sad mi mozemo da trazimo krivca u majci u komsiluku u bilo kome.
Bas tako, svako danas moze dete da napravi, rodi..ali kakvo ce nam dete biti, to ne zavisi od nas. Mozemo se truditi ne znam koliko, a kako ce nam se vratiti, to samo Bog zna.
Gledala sam jedan film gde je bas prikazan trud majke kroz citav film, prevelika pozrtvovanost, posvecenost, a dete je na kraju istu radnju pocinilo kao i Adam. Zasto? Kad ga je pitala majka, njegov odgovor je bio da bi bio primecen, upamcen, da bi svet cuo za njega,sta vec, sada ne mogu tacne izjave da se setim.
Nakon toga, svi su bas, zenu osudjivali. A kada se pogleda ceo film, shvatite da ne mozete toliko naci situacija za zameranje, konkretno njoj.
Medjutim, ima i roditelja, kojima bih bez razmisljanja oduzela decu.. Ali ko sam ja da odredjujem ko ce ga imati ili ne.

Psihicki poremecena osoba, zahteva lecenje, ako vec nisu u stanju da se sami brine o bolesnom detetu, roditelj treba da potraze i pomoc ustanove, bas zbog ovakvih desavanja. Jer su takve osobe neuravnotezene i nepredvidive.

Zao mi je te dece, koja su nastradala..tih roditelja koji su tu decu izgubili.

Posto je Amerika u pitanju, nista me ne cudi, divlji zapad. Maltretiranja dece u skolskom uzrastu su cesta pojava. Svakodnevna ubistva. Gledas istinit film u kome deca od 13-14 godina izjavljuju, da slave svaki prezivljeni dan. Mislim strasno. Kakvo je njihovo detinjstvo, kakve posledice na njihovu psihu ce da ostavi takav nacin odrastanja.

Samo mi nije jasno zasto se to sve prenosi kod nas i ovako smo na putu da postanemo nalik na njih po silnim ubistvima koja se desavaju.

A danas svaka budala kod nas (da se ogradim, mislim na one tzv. normalne osobe, posto ih je sve veci broj) ima pistolj, noz uz sebe, da prosto nisi nigde bezbedan, ne smes nikog pogledati, ne znas sta mu se vrzma po glavi. Da li ce "eksplodirati" kao tempirana bomba.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








478
poruka na forumu
107 311



post # 11 | 2012-12-18 , 11:32 PM

Roditelj prvo mora vidjeti,priznati sam sebi,prihvatiti to da njegovo djete ima problem i
tek onda moze krenuti negdje i traziti pomoc ustanove ili cega vec...
Ovo je veoma tuzna prica o decku kojem nitko nije pomogao, nitko ga nije "vidio" a sam si nije mogao pomoci.
Trebao je cvrstu ruku koja ce ga voditi a nije je imao jer ruka koja je trebala biti cvrsta (majka) i sama je trebala pomoc..
Adam je sigurno pokazivao neke znakove po kojima se moglo vidjeti da nesto nije u redu ali... drustvo koje okrece glavu pred problemom,svi cekaju da netko drugi nesto poduzme, prave se da ne vide nista ili ih nije briga,ne mare (ovdje mislim na opcenito stanje svega oko nas ne samo sto se tice ovog slucaja) i onda kada dodje do neceg ovakvog svi u soku.

Posljedice svega su strasne...

Adam je bio samo klinac koji je trebao pomoc i dozivao je ali nitko se nije odazvao na poziv.
Ovo se moglo sprijeciti,samo da se reagiralo pravovremeno.
Kao sto je ket rekla
Quote (ket)
Da su svi radili svoj posao ovo se ne bi desilo....


Zao mi je sto su toliki zivoti izgubljeni zbog...nemara.Da, cini mi se da je to prava rijec.


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 12 | 2012-12-25 , 4:55 AM

Procitala sam da deca sa poremecajem koji on ima sve shvataju bukvalno i da je prica o smaku sveta dovela do toga sto je uradio.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Adam Lanza, da li je bio tempirana bomba?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]