• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » I djeca koriste FB, zar ne??
I djeca koriste FB, zar ne??






3268
poruka na forumu
448 1828



post # 1 | 2013-01-26 , 7:57 PM

Dobna granica početka korištenja FB spustila se na 5 godina! Čelni ljudi facebooka isključivo krive roditelje!

Šta vi kažete na sve veći broj profila djece ispod 12 god.?



Fajlovi: 3255350.jpg (19.6 Kb)

Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








718
poruka na forumu
55 286



post # 2 | 2013-01-26 , 8:34 PM

Quote (devils_angel)
Šta vi kažete na sve veći broj profila djece ispod 12 god.?

kako bih takvim roditeljima prste lomio!!!
sa zadovoljstvom a kao grisine


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam





  XAVI



157
poruka na forumu
103 131



post # 3 | 2013-01-26 , 8:40 PM

gutabgd, Pa nisu samo roditelji krivi,znas danas u ovom periodu,svi to koriste,sva deca.... I ako npr nije kuci na Facebook,moze otici u igraonici,internet kafe-u ili kod drugara....

I meni bi krajni limit bio 16 godina... Nema nacina da se to zaustavi nazalost,aaa Facebook bi mogao da osmisli neki "Kids Faceebok" sa ogranicem fotografijama,ogranicen limitom iskazivanja svega i svacega... Mozda da igraju igrice i da mogu dodaju samo neke svoje drugare skolske neki taj fazon... Tuzno ali istinito tehnologija,savremenost uh......


"ACTA NON VERBA"

"Svako djelo nosi sa sobom posledice,bilo negativne ili pozitivne,ali to odredjuje djelo koje napravis"








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 4 | 2013-01-27 , 0:13 AM

Nema razgovora sa djecom, tehnologija uzela maha, provodi se vise za racunarom igrajuci igrice, koristeci facebook i ko zna sta jos, naravno da su roditelji tu glavni krivci, i neka normalna dobna granica koristenja fb bi bila od 16 godina, djeci stvarno nije mjesto na fb, sta ce jednom dvanaestogodisnjaku profil na fb, bolje im je da to vrijeme provedu napolju igrajuci sa vrsnjacima kao sto smo svi radili, kad odrastu bice prekasno, shvatice sta su propustili.


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 5 | 2013-02-05 , 5:54 PM

Danas roditelji prave bebama naloge na fejsu~bilo je reci o tome u emisiji na tv~u.
Mislim da je najbolje ono sto je Xavi gore predlozio~decji fejsbuk sa sadrzajem za decu i zabranama za ostali sadrzaj.
Ogranicila bih im takodje i vreme na fejsu na neku razumnu meru~da imaju kada i da se igraju,rade domaci itd.
I slazem se sa d_angel,ako se kao ne budu igrali sa vrsnjacima i izlazili napolje zalice kad porastu.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








1354
poruka na forumu
453 256



post # 6 | 2013-02-05 , 6:20 PM

Za decu su igracke, parkovi, crtani filmovi a ne internet! Al na zalost danasnja deca prvo nauce tipkati pa tek onda pisati, sede satima za racunarom i toga je na zalost sve vise, danasnje detinjstvo je vezano za tehnologiju jel danasnjim roditeljima, cast izuzecima! lakse im je dati im internet, kompljuter mob telefon nego ih izvesti do parka zabaviti nekom igrom, nisu deca kriva sto vise na netu nego njihovi roditelji i sredina u kojoj odrastaju. :)


Poruku je menjao/la djawolica87 - Utorak, 2013-02-05, 6:25 PM


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 7 | 2014-06-21 , 11:30 PM

Deca ispod 12 godina bi trebala da se igraju napolju sa vrsnjacima.

Treba im kupiti jeftin fon sa kamerom i to je to.

Nikako da samo vreme provode na netu.

To su deca,gde ide danasnji svet %) .


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








345
poruka na forumu
17 143



post # 8 | 2014-06-22 , 0:05 AM

ja nisam znao prije 15 sta je kompjuter
ali kada sam dobio
a to za FB to su roditelji krivi puno popustaju


Ali nekako mi kroz glavu prolaze neka obećanja koja su mi ljudi davali. Ona koja nisu ispunjena i vjerovtno neće biti nikada. I pitam se da li sam ja nekada dao obećanje na koje sam zaboravio i nisam ga ispunio? Da li će to obećanje zaboljeti tog nekoga kada ga se prisjeti...








196
poruka na forumu
100 512



post # 9 | 2014-06-22 , 2:10 AM

Ma hajte ljudi,..vrijeme se mijenja.Sad je sasvim normalno da djeca jos u 5-6 razredu osnovne koriste FB.Prije 10 god. nije se sto sta moglo zamisliti da mladi ljudi rade,a pogledaj nas sad? :D
To je nesto sto se ne moze zaustaviti...nije vise Titova Jugoslavija...nek se djeca uce da budu "open minded" od malena,i da idu u korak sa razvicem tehnologije..a FB je u tom domenu samo vrh ledenog brijega ;)


Moj potpis








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 10 | 2014-06-29 , 6:01 PM

pa ok je taj napredak u tehnologiji ali ipak ne bi trebalo dozvoljavati detetu da sedi predugo za kompom
bolje da je napolju da se druzi sa vrsnjacima i stice iskustvo u tome ....net ok ali ne preterivati :)


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








154
poruka na forumu
3 34



post # 11 | 2014-11-23 , 12:17 PM

nemam komentara,tehnologija je odradila svoje,facebook takodje i sada većina ljudi samo sedi za taj fb i ko zna šta ti ljudi sve rade i to a druženje ovako mislim licem u lice je iščezlo odnosno sve slabije vidjam ljude da pričaju ovako i to...
svi samo gde god da odu treba im Wi-Fi omg




Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » I djeca koriste FB, zar ne??
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]