• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Zasto sam zasluzio da odem u raj?
Zasto sam zasluzio da odem u raj?






95
poruka na forumu
28 222



post # 1 | 2013-03-23 , 11:01 AM

Recimo da ste pred vratima raja i Bog vas pita:“Zašto da te pustim unutra?“, šta biste odgovorili?


Grešila sam mnogo, ljubili me svici, na zabranjeno voće po mesečini se pela.
Grešiću još više to na mene liči, svoje grehe ne dam- sa njima sam cela!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 2 | 2013-03-23 , 12:12 PM

Kajem se za svaki greh koji sam pocinila !!!! Mada znam u Raj ja mesta nemam . :)

Skoro sam citala knjigu Svedocanstvo o zeni koju je udario grom koja je zavirila na onaj svet i koja opisuje sta se tamo desava i koji su nasi gresi na ovom svetu.

Mi kad bi ziveli po Deset Bozi Zapovedi imali bi kartu za raj ali hmmm ko vec tako zivi.

Ja sam Gospodin, Bog tvoj, nemaj drugih bogova uz mene!
Ne izusti imena Gospodina, Boga svoga, uzalud!
Spomeni se da svetkuješ dan Gospodnji!
Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude!
Ne ubij!
Ne sagriješi bludno!
Ne ukradi!
Ne reci lažna svjedočanstva na bližnjega svoga!
Ne poželi žene ni muža bližnjega svoga!
Ne poželi nikakve stvari bližnjega svoga!










782
poruka na forumu
47 137



post # 3 | 2013-03-23 , 3:37 PM

Zato sto ti je ovo jedina prilika da me uveris da postojis. :D


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."








592
poruka na forumu
208 1412



post # 4 | 2013-03-23 , 4:54 PM

Quote (Mallena♥)
Recimo da ste pred vratima raja i Bog vas pita:“Zašto da te pustim unutra?“, šta biste odgovorili?

Pa zato što ti ako ti se mole praštaš svima i može uđe ko oće, zato te zamoljavam da se skloniš sa ti vrata samo se blamiraš xd








3
poruka na forumu
0 0



post # 5 | 2013-03-28 , 2:17 AM

Quote (Mallena♥)
Recimo da ste pred vratima raja i Bog vas pita:“Zašto da te pustim unutra?“, šta biste odgovorili?


Na ovo pitanje mogu da odogovorim samo na jedan nacin... a to je da svaki covek koji je na zemlji , zasluzuje pakao .
Ne postoji ni jedan covek da sam po sebi zaradi spasenje i da ode u raj. Ni jedan covek nije dobar.Mi smo svi gresni. Jedini nacin je da se pokajes za sve svoje grehe dok je jos doba milosti, i da prihvatis Isusa Hrista za svog osobnog spasitelja. Drugi put ne postoji. Znaci ko nema Isusa Hrista taj ne moze imati ni Oca (Boga) .Znaci ko nema Hrista ne moze da udje u raj , koliko god verovali u Boga... to ne kazem ja.. to kaze Bibilja :)








5
poruka na forumu
0 0



post # 6 | 2013-03-29 , 11:30 PM

Од свих људи на свету који у живели до данас једино се поуздано зна да је у рају онај разбојник који је био разапет заједно са Христосом , он се покајао и молио Господа да га се сети када стигне у своме царству а Христос му је рекао :
"заиста ти кажем: данас ћеш бити самном у рају. " -Јеванђељ по Луки глава 23, стих 43.

А сви ми остали чекамо страшан Христов суд на коме ће се одлучити ко где иде , дали ћемо стати са дене страе Господње или пак са леве , хоћемо ли бити пшеница или пак кукољ.
Ја ничиме нисам заслужио бити у рају па и да нисам никакв грех починио а оно бар сам у својим мислим сагрешио.Па тако једино сае надам у милост Божју јер једино то може да ми да наду .

Узгред рај као рај није коначност и он није статичан и тамо се узраста односбно напредује па тако и сами анђели на небу духовно узрастају односно напредују , Господ је створиодевет анђеоских чинова , и то су :

Анђели и они су на најнижој лествици и најближи људима и најчешће комуницирају са људским душама,они су војска Божја.
Арханђелиони који доносе разне вести па тако је и један Архагел Гаврило објавио вест Марији да ће родити Христа .
Силе
Господства
Престоли
Херувими
И на крају шестолкрилни Серафими и они су најближи Богу

Ако неког занима нека потражи ову књигу „О небеској хијерархији“ од Дионисија Ареопагита иначе он је био ученик Апостола Павла .


Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ и сущим во гробех живот даровав








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 7 | 2013-05-25 , 11:14 AM

Rekla bi Boze ti znas najbolje da li sam zasluzila. :)










595
poruka na forumu
418 2745



post # 8 | 2013-05-25 , 10:55 PM

U raju je super ali u paklu je ekipa.... :D ...ma da mi je da se upoznam sa andjelom koji mi cuci na levom ramenu pa posle mogu i u podrum... xd ...ah da, i onog djavola na desnom koji me navodi na zlo usi da mu izvucem, pokvari me nacisto.... :D


Životna igra je najvatreniji događaj koji može da se dogodi, kroz sav taj proces delovanja života dešavaju se dosta neobične, neočekivane, neodoljive stvari...ne meri se sekundama vec trenucima koji su nam oduzeli dah, zato se treba prepustiti svim čarima koje nudi i pruža... :)








314
poruka na forumu
456 4349



post # 9 | 2013-05-25 , 11:16 PM

Quote
Kajem se za svaki greh koji sam pocinila !!!! Mada znam u Raj ja mesta nemam .


Mnogo dobro receno! :* Isto vazi za mene! :)

Mislim, uvijek sam se trudila da ne nanosim zlo nikom, sto ne znaci da zlo nije nanijeto meni! :) A ako sam kome nannijela zlo, onda sam uradila to nesvjesno ili u ogromnom besu! U svakom slucaju, zalim zbog tog! :)
Moje misljenje je, da se za sve grijehe treba pokajati,ali iskreno od srca, jer samo tako grehovi mogu biti oprosteni. Dzabe je, isto tako, nekim ljudima sto se kaju , ako opet isto rade ili jos gore...

Nadam se da nisam nista puno zgrijesila , i znam da me Bog voli! :*










40
poruka na forumu
6 60



post # 10 | 2013-05-26 , 0:13 AM

Zbog svega. Mislim da bi te dve reci bile i vise nego dovoljne.


"Ali ipak uz mene se moze, mada je neobicno, sa mnom je opasno hteti, ja nikad ne odustajem."





  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 11 | 2013-05-26 , 0:32 AM

Mislim da je mnogo eksplicitno govoriti o ovoj temi, jedino u slucaju sale. :D

Mozda je u raju lepo ali u paklu je ekipa. :p prijatelji prijatelji prijatelji xd



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








379
poruka na forumu
207 1209



post # 12 | 2013-05-26 , 1:34 AM

neznam jos je rano da govorim o tome zivot mi je tek poceo kad budem imala 70 godina onda cu moci da kazem moju prognozu za destinaciju na koju idem. A ako ne dozivim toliko godima onda ne bog odluci, ja verujem da nisam nista toliko lose uradia da bih bila u paklu.


Mnogo toga me je lomilo, ali sta me nije slomilo ojacalo me je i opametilo.








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 13 | 2014-05-30 , 0:10 AM











1676
poruka na forumu
2385 4623



post # 14 | 2014-05-30 , 0:33 AM

Mislim da ja ne bih stigla ni do tih vrata Raja :D :)








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 15 | 2014-05-30 , 1:00 AM

Ma kakv raj ... nisam ja to zasluzila !


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Zasto sam zasluzio da odem u raj?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]