• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Zbog ulaska u EU izmene
Zbog ulaska u EU izmene






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2013-04-10 , 5:41 PM

Kao sto znamo u nasoj zemlji se sve moglo samo je bilo pitanje cene

Pre neki dan sam pratila nasu televiziju i slucajno pokazuju Hr kako su uhvaceni fakulteti na kojem su se prodavale diplome.
Ljudi na selu koji su 70g sad i celi svoj zivot cuvaju ovce i sad dolazi drzava da kaze od sutra moras imati polozeno da si coban.

Zar se to nije oduvek radilo?
Zar se pre nije znalo da s ediploma moze kupiti i kod koga i za koliko novaca
Zar se nije znalo da stari ljudi nemaju skolu i da svoj krih zaradjivaju civajuci ovce
I sad oni ulaze u eu i pre ulaska otkrivaju novosti

Sta me nanerviralo jos se kao cude !
Cemu se cude pa danas svako dete zna ko love ima sve moze.
Sta vi mislite o tome da li su krivi oni su kupe diplomu ili onaj ko ju proda?
Da li je kriv ovaj deda od 70g koji pred kamerama place kako ce biti oficielno coban kad nezna ni citati?

Zasto se sve to pre nije davalo u javnost i zasto tek sad?







  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 2 | 2013-04-10 , 5:50 PM

Ti primeri oko cuvanja ovci, precenja rakije itd sto se vidja na Tv-u su cista glupost a pri tome svako ko veruje da ce Srbija da udje u EU u sledecih 4-6 godina blago receno nije normalan, mislim bez uvrede ja bih prvi voleo da udjemo al nista od toga..

Takodje ta ista EU je u qc, osim Nemacke i jos 2-3 zemlje za ostatak je sve gore ( Grcka, Spanija sjebane, Engleska hoce napolje, Slovenija na granici bankrota )..

Hocu da kazem sve te zemlje iako su trenutno u dosta boljem stanju od Srbije al sve vise pucaju tako da nema potrebe da se neko nervira oko sitnica, mislim da ce prvo neke bitnije stvari da se resavaju od cobana i rakije a za nekih 10-20 god ako Eu jos bude postojala videcemo...

Majdarska je zivi primer u Eu a ljudi peku rakiju, kolju stoku ( svinjokolj ) i slicne stvari ko pre iako "ne smeju" po zakonu al i taj zakon provode ljudi koji isto to rade, nece da dodje neko iz Eu da pogleda bas u moje dvoriste..

A sto se diploma tice i slicnih stvari, mita itd to svugde ima a i bice nema tu pomoci posebno kod nas, jbg takav nam mentalitet...








592
poruka na forumu
208 1412



post # 3 | 2013-04-10 , 9:27 PM

Ja mislim dok srbija dođe na red da uđe u EU ova će se raspadne.il će se raspasti kad nas vide :p I ako uđemo pola njih će izađe. koko čitam sve više jačih zemalja se buni i neće surađuje, jer prosto nežele više od svojih novaca da drže večito u stipendiji grčku, španiju i gomilu slabije rangiranih zemalja koje su ušle u nju a stalno traže pomoć kredite i slično, i nemci su zavezali kaiš odavno, englezi nisu nešto ni bili izdašni pomoći osim kad je u krizu ualzila irska :D
Ranije dok su u EU bile neke razvijenije zemlje na ta pravila jeste se pazilo al kad su nagrnule zemlje istočnog bloka sve slabije tako da nemislim da će neko juriti pastira za diplomu ili korupciju u fakultetu osim vlast neka nova koja oće se ulizuje evropskim zvaničnicima da dobije podršku partiji lol Biće ko i sade ko ima rođaka il vezu u inspekciji il je potplati može i nepismen da radi bilo šta :D Ući ćemo u EU verovatno i odma će traže da izdvajamo novac kao članovi za kredite ostalim zemljama a mi će otplaćujemo stare, pa kad otplatimo sve onda razgovaramo mada mislim da će dotle nas porobe vanzemaljci il dođe ledeno doba kao i EU neće ni postoji :D


Poruku je menjao/la Alice-In-Chain - Sreda, 2013-04-10, 9:30 PM


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Zbog ulaska u EU izmene
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]