• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Smisao zivota je/nije u novcu
Smisao zivota je/nije u novcu






386
poruka na forumu
90 1169



post # 1 | 2013-06-10 , 8:43 PM

Znamo svi onu mali nagovestaj sta novac nudi...i takodje sta i sa velikim parama ne mozete imati.

Novcem mozete kupiti?
1.Stan, ali ne dom.
2.Odjeću, ali ne stil.
3.Hranu, ali ne uživanje u hrani.
4.Lijek, ali ne zdravlje.
5.Posao, ali ne uživanje u poslu.
6.Krevet, ali ne san.
7.Novu edukaciju, ali ne i znanje.
8.Društvo, ali ne i prave prijatelje.
9.Sex, ali ne i ljubav....

E sada da li je po vama sve u novcu?Da li ljubav moze opstati bez novca?Da li bez novca mozete imati srecan zivot?

U današnje vreme, kad je sve okrenuto naopačke, novcem se može kupiti sve.Sve gore navedeno, pa čak i zdravlje.Narod se mnogo izopačio od doba izreka koje uzimamo za primer.Umesto da nas je veliki izvor slobodnih informacija i dobara okrenuo na bolje,postali smo gori.

Svi mi imamo neki stav o svemu tome pa bih da se svako ko zeli izjasni ovde










2620
poruka na forumu
330 2814



post # 2 | 2013-06-10 , 9:52 PM

Brate, danas se sve vrti oko novca. Pa je tesko reci.
Mozda je nekim smisao zivota bas u tome, ne znam. :)
Znam da meni i nije bas. :)


Najbolje su žene koje nisu svesne svoje lepote. Kada ih posmatrate, a one to osete, porumene iako više nisu devojčice. Traže mrlju po haljini ili brišu maskaru ispod očiju jer misle da ih zbog toga gledate tako. Najlepše žene su najjednostavnije. ♥








869
poruka na forumu
1519 5936



post # 3 | 2013-06-10 , 10:42 PM

Novac nije moj idol..Od ljubavi se zivi i necete novac poljubiti i zagrliti .

Sigurnost koju nam daje novac, ne može se uspoređivati s onom koju nam pruža partner,.Moguće je biti bogat i nesretan, ako nemamo pravu osobu kraj sebe.


Vodite ljubav, a ne rat. A možete i oba, venčajte se





  Ashat



33
poruka na forumu
10 18



post # 4 | 2013-06-12 , 1:22 AM

Nemoze se bez Novca. Isto tako se nemoze bez Ljubavi...

Moje misljenje, da bi se trebala naci neka ravnoteza, izmedju Novca i Ljubavi...


Voljeti nekog,a ne biti s njim
isto je kao biti kažnjen,a ne biti
KRIV!








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 5 | 2013-06-12 , 10:54 AM

U novcu nije sve...
ali budimo realni, bez novca ne mozemo, skoro nista....
gdje god krenes nesto ti naplate... neku taksu, neki porez...
jos je samo zrak besplatan, ali dokle i to.... %)


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








14
poruka na forumu
0 3



post # 6 | 2013-08-05 , 2:59 AM

Nije u novcu ali ga čini lakšim


"Они су сe смeјали мeни зато што сам другачији, а ја сам сe смeјао њима зато што су сви исти."
— Буковски








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 7 | 2014-01-07 , 6:25 PM

Quote Roby_the_King ()
E sada da li je po vama sve u novcu?Da li ljubav moze opstati bez novca?Da li bez novca mozete imati srecan zivot?

Po meni nije sve u novcu,ali da bi covjek prezivioo potreban je .

Ljubav ako je cvrsta i jak prezivjet ce i bez novca, a ako je to ona iz koristi ne stat ce kad nestane i taj novac.

Covjek je sretan i bogat onda kad ima ono pravo uz sebe to je porodica.. bio on siromas ili bogat.


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








1676
poruka na forumu
2385 4623



post # 8 | 2014-01-08 , 4:38 AM

Pa danas se sve vrti oko novca nazalost,najgore mi je saznanje da postoje osobe koje sve posmatraju kroz novcanik,to mi nekako ne ide u glavu.Bitno je da se dobro obuce,a to sto je sa nekim ko joj moze deda biti,to nije bitno jel...ne znam,tuzno zar ne :)
bitan je naravno,ali nije najvazniji,meni ne,usrecuju me lijepa rijec i sitnice,to je nekako po meni bogatstvo ;)





  Pegaz



1294
poruka na forumu
1315 7661



post # 9 | 2014-01-08 , 5:42 AM

S obzirom na danasnju situaciju, izgleda da je zlatna ona "Para vrti gdje burgija nece." prema tome sve se vrti oko novca, bez njega ne mozes ni u wc da ides, tako da je dosta zeznuo zivot, ne mozes ni bez novca, a sa njim si jos gori :)










1676
poruka na forumu
2385 4623



post # 10 | 2014-01-08 , 1:52 PM

Pegaz e vidis kod nas se jos moze besplatno u wc lol lol lol








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 11 | 2014-01-08 , 3:03 PM

Nazalost bez tog prokletog novca nemozem nista osim voleti onog kim smo boriti se i skupa uspeti zaraditi
eto ;) :*
Mada molam reci netrebamo preterivati i malo je dosta :)







  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 12 | 2014-01-08 , 5:43 PM

Ko kaze da novac nije bitan i bez njega se moze taj ocigledno nije bio bez istoga. I ljubav ce da prodje jako brzo ako ste svaki dan gladni, smrznuti, u dugovima itd tako da pustite te price "nije bitan".

Smisao zivota nije u novcu ali bez novca nema zivota i to je je realnost a ne preterivanje, korist, pohlepa itd. :)








592
poruka na forumu
208 1412



post # 13 | 2014-01-08 , 10:19 PM

Mislim da samo onaj ko gleda mnogo turskih serija i romantičnih filmova, živi u zabludi da se od ljubavi može živeti, jesti i naći krov nad glavom. Malo ko razmisli svatio bi da kad bi i želeo naći nekog i zaljubiti se obično mu treba novca da se obuče i izađe negde u potragu :p Pa i ako to prođe ljubav nam ne kupuje hranu a zaljubljenima koji žele dom da stvore neće platiti stan ili kuću :D Čak i produkt ljubavi zvani beba treba novca za pelene, hranu i ostalo








386
poruka na forumu
90 1169



post # 14 | 2014-01-08 , 10:56 PM

Ovako za mene je novac bitan koliko i ostale stvari,znaci postao je potreba :D Ako nemas para nemas ni krov nad glavom tu su

nerviranja,dugovi potrebe,koje se bez novca ne mogu ispuniti,kao sto se na primer zeni za znak paznje ili godisnjice kupi

narukvica ogrlica itd.

Dakle ti se rodis ucis skolu koju placas,onda ides na fax a zasto,zato sto ti je u planu da se zaposlis i zaradjujes novac za bolji zivot,pa ti posle kazi nije bitan ma hau nou xd subi










186
poruka na forumu
321 1340



post # 15 | 2014-01-16 , 6:22 PM

... u malim stvarima


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Smisao zivota je/nije u novcu
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]