• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Parapsihologija
Parapsihologija






172
poruka na forumu
79 708



post # 1 | 2013-06-29 , 0:25 AM

E ovako posto sam nako za sebe krenula da proucavam ovaj deo psihologije zanimame i vase misljenje o parapsihologiji?
Za one koje ne znaju...

Parapsihologija se bavi neobjašnjivim pojavama i nauka koja pokušava da pronađe objašnjenja za sledeće pojave:
1. Telepatija (prenos misli na daljinu)
2. Vidovitost (viđenje van granica čula)
3. Proricanje (viđenje budućih događaja)
4. Telekineza ili psihokineza (pokretanje stvari snagom uma)
5. Bio-psihokineza (upravljanje živim organizmima snagom uma)
6. Astralna projekcija (iskustva napuštanja sopstvenog tela) i posmatranja sveta sa druge tačke
7. Iskustva kliničke smrti (osoba koje su privremeno prešle granicu između života i smrti i donele nam svoja zapažanja “sa druge strane”)
8. Psihometrija (vančulno pribavljanje saznanja o udaljenim objektima fokusiranjem pažnje na fizički objekat, na primer kristalnu kuglu)
9. Rašljarenje ili radiestezija (pronalaženja podzemne vode ili drugih objekata pomoću viska, rašlji i sličnih pomagala)
10. Fenomen medijuma (sposobnost da se, pri svesti ili u transu, posreduje u komunikaciji ili akciji između živih osoba i duhova umrlih ili mitskih bića)
11. Reinkarnacija (posmrtna selidba duše u drugo telo)
12. Regresija na prethodne živote (sećanja na prethodne inkarnacije)
13. Progresija na buduće živote (predskazivanje budućih inkarnacija)
14. Pre-inkarnacija (posećivanje mesta budućeg života od strane duha nerođenog i nezačetog deteta, u cilju izbora roditelja)15.
15. Materijalizacija ili dematerijalizacija (neobjašnjivo pojavljivanje ili nestajanje opipljivih objekata i ljudi)
16. Teleportacija (neobjašnjivo transportovanje objekta na daljinu)
17. Ksenoglosija (pojava povremenog smislenog govora ili pisanja jezikom koji osoba nikad nije učila)
18. Misaona fotografija (sposobnost stvaranja smislenih likova na filmu bez stvarnog eksponiranja)
19. Levitacija (neobjašnjivo podizanje i lebdenje objekata ili osoba)
20.Glosolalija (naoko besmisleni govor u transu ili izmenjenom stanju svesti)
21. Teurgija (magijsko komuniciranje sa Bogom)
22. Stigmata (neobjašnjivi belezi na telu koji liče na Hristove rane načinjene pri raspeću)
23. Posednutost tela (preuzimanje i upravljanje telom žive osobe od strane đavola ili nekog drugog uljeza)
24. Posednutost nekih mesta koje se manifestuje pokretanjem stvari, neobjašnjenim zvucima i slično.

Pa me zanima da li verujete u to?
DA li mozda imate iskustva sa nekom pojavom od ovde navedenih ili dali posedujete nesto od ovde navedenih stvari?
Ako da podelite to iskustvo ovde :D

JA inace verujem u to a o iskustvima necu ovde imala bi da pisem do sutra... :D


Poruku je menjao/la QueenOfShadow - Subota, 2013-06-29, 0:30 AM


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 2 | 2013-06-29 , 11:04 AM

evo ja cu :D

Verujem u sve ,a imam iskustva sa astralnom projekcijom :)

mislim da sam i temu otvorila negde :)


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








1203
poruka na forumu
58 815



post # 3 | 2013-06-29 , 12:05 PM

Quote (QueenOfShadow)
Pa me zanima da li verujete u to?

Verujem i sve a najvise u Bio-psihokinezu
Quote (QueenOfShadow)
DA li mozda imate iskustva sa nekom pojavom od ovde navedenih ili dali posedujete nesto od ovde navedenih stvari?

Nisam imao iskustva do sada :)








172
poruka na forumu
79 708



post # 4 | 2014-04-27 , 0:17 AM

Quote LaMistress ()
Verujem u sve ,a imam iskustva sa astralnom projekcijom


OOOO, Mozes li reci nes vise o tom iskustvu pliz xD Dosta razmisljam na tu temu skoro i bas me interesujee? xd


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Parapsihologija
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]