• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Mito i korupcija ("Rak rana našeg društva'')
Mito i korupcija



  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 1 | 2013-11-04 , 1:59 PM


Mito i korupcija... jedna od rak rana našeg društva... mislim da ona proizilazi iz nas samih, mi smo prosto prirodno prilagođeni da težimo davanju/uzimanju mita... što nas na kraju čini najkorumpiranijim društovm na planeti. Mito i korupcija su praktično zastupljeni u svim granama našeg društva. ''Sve funkcioniše na bazi mita i korupcije a cifre su milionske''.

Šta mislite o ovome?
Koliko su u vašoj zemlji zastupljeni mito i korupcija?
Kako se uopšte boriti protiv toga, možemo li mi kao pojedinci delovati na tom polju?
Da li ste bili ikada u situaciji da ste morali podmititi nekoga da dođete do svoga cilja?

Kada ste se zadnji put susreli sa ovim?
Da li ste deo istog?
I koji je uopšteno vaš stav o pomenutom?
Gde je po vama ima najviše?
Rešenje sistema po vama je?


Fajlovi: 5025853.jpg (34.5 Kb)

Poruku je menjao/la G@le - Ponedeljak, 2013-11-04, 2:00 PM



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 2 | 2013-11-04 , 2:14 PM


Quote G@le ()
Šta mislite o ovome?

mislim da nikad necemo postici nista u ovoj nasoj drzavi nasavili se tako...
Quote G@le ()
Koliko su u vašoj zemlji zastupljeni mito i korupcija?

toliko mnogo da je zalosno .. i jadnoo
Quote G@le ()
Kako se uopšte boriti protiv toga, možemo li mi kao pojedinci delovati na tom polju?

Kako se boriti , pa sad.. pitanje: da li je mogu ce boriti protiv toga? Mozeli se omladina sloziti , nas vecina
da se svi protiv toga borimo zajedno.. jer ipak: Kazu da na mladjima svijet ostaje ... tesko danas da je tako
dok se taj dio ne iscripi #mito i korupcija# ova ce drzava i dalje biti zemlja staraca..

Quote G@le ()
Da li ste bili ikada u situaciji da ste morali podmititi nekoga da dođete do svoga cilja?

nisam jos ... nadam se da necu morati uskoro

Quote G@le ()
Kada ste se zadnji put susreli sa ovim?
Da li ste deo istog?I koji je uopšteno vaš stav o pomenutom?

Nedavno, covjek mi u lice rekao koliki izbos trebam da bi dobila posao .. koji je cak nije ni stala a cifra je bila ogromna .
Nikad i niti bi kad zeljela da bude,


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2013-11-10 , 0:39 AM

To sam se uverila u Bosni da sam jos jednih 20-50€ mozes se izvuci iz kaznjenog prekrsaja u voznji :D
A tek na granici fora staviti u Pasos novac ako imas sta prevuci sto nesmes :D :D %) ako je kg neceg visak ili nemam prijavnicu prebivalista za to vreme :D

Ovdje kad bi uradila isto zavrsila bi u zatvoru :D







  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 4 | 2013-12-11 , 2:04 PM

Dansa tesko sta u zivotu moze da se zavrsi bez neke veze, samo cusni nesto u dzep ili daj ispod stola i sve ce se srediti, nema tog problema sto suskavac ne moze srediti. Bez neke veze da dobijes posao... ti mozes samo da ga sanjas ili da budes ''verna biro musterija na svaka tri meseca da se javljas'', ne mislim bas bukvalno, ali 90% radi veza. Drustvo nam tako funkcionise, tako da se mito i korupcija tesko mogu iskoreniti, to je ''mission impossible''. :D

Quote strumfeta_mala ()
Nedavno, covjek mi u lice rekao koliki izbos trebam da bi dobila posao .. koji je cak nije ni stala a cifra je bila ogromna.Nikad i niti bi kad zeljela da bude,

Nista cudno, to ti je ko dobar dan kada ti neko kaze. :D

Quote Dusomoja ()
To sam se uverila u Bosni da sam jos jednih 20-50€ mozes se izvuci iz kaznjenog prekrsaja u voznji

Ne samo u Bosni, dodji malo i u Srbiju, ista situacija. :D

I dve pametne za kraj: ''Plati pa klati'' ili ''Koliko para toliko i muzike'' :D



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








592
poruka na forumu
208 1412



post # 5 | 2013-12-13 , 12:32 PM

zbunjen
Quote Dusomoja ()
To sam se uverila u Bosni da sam jos jednih 20-50€ mozes se izvuci iz kaznjenog prekrsaja u voznji

:o ja to plaćam 10 evrića zbunjen zbunjen mada jesam jednom dao 20 na magistrali bila republička pa reko da nerizikujem te stavio u vozačku 20-ticu. Naravno kad je saobraćajac pregledo vozačku to je nestalo i čiča reko sve u redu gospodine nastavite :D
Šala na stranu, najača je državna korupcija, i sve dok čelnici partija smenama vlasti stavljaju ljude iz partije u javna preduzeća korupcije će biti. Direktori, inspektori često imaju školu za šnajdera a ne fakultet za poso koji obavljaju pa čak neki nemaju ni srednju . xd





  Muhy

Federacija Bosne i Hercegovine, USK
485
poruka na forumu
410 2331



post # 6 | 2013-12-13 , 2:38 PM

Mito i korupcija su stvari koje neodgovornom državnom službeniku ulijepšavaju dan i od njega prave korumpirušu xd da


.....








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 7 | 2013-12-13 , 3:05 PM

to je realnost nazalost valjda narod zivi tesko i samim tim korupcija caruje


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








196
poruka na forumu
17 310



post # 8 | 2013-12-13 , 10:47 PM











305
poruka na forumu
403 1340



post # 9 | 2013-12-14 , 1:25 AM

Mito i Korupcija....to je od pocetka sveta bilo i bice uvek...nema tu ovo,ono...i POSTEN COVEK SE MOZE KUPITI SAMO MORA SE POSTENO PLATITI ! ! !


Uvek u zivotu postoji neko ko je malo losiji od tebe a uveren da je malo bolji i tada nastaju sve nevolje ! ! !


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Mito i korupcija ("Rak rana našeg društva'')
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]