• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Tuga, kao cuvar proslosti
Tuga, kao cuvar proslosti






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2013-12-11 , 10:23 AM

U nekim momentima zivota nas tuga okuje.
Cuvamo proslost duboko u sebi, kako se ne bi ugasila, kako ne bi nestala.
Iz nje crpimo svoju vrednost i negujemo je ...

A tuga?
Postoje ljudi koji svoju tugu cuvaju samo za sebe,ne bi rekla da uzivaju u nju, jel mi je to malo mazohicki,pre bih rekla da kad im krene po zlu utapaju se u nju.

- Covek kad je srecan nadje u muzici srecu, a tuzan covek tugu ...

Imate li dana kada neka pesma, dogadjaj ili susret otvore vrata proslosti,
kada danima slusate tuzne pesme, utapajuci se u sopstvenoj tuzi i samoci?
Kada ne zelite da izadjete iz tog stanja,ma koliko svesni bili da to nije dobro.

Da li spadate u one ljude, koji tugu nazivaju svojom i uzivaju u njoj?
Ili se grozite takvih ljudi?







  Ktre



47
poruka na forumu
4 31



post # 2 | 2013-12-22 , 5:50 PM

meni ovo goreopisano lici na depresiju a ne tugu , nema zbog cega da se grozi neko toga , kad si tuzan svaka pesma te podseca na dogadjaj zbog kog si se rastuzio isto kao i kad si srecan ...
tako da se vise grozim onih ljudi koji su stalno srecni nego onih koji se zatvaraju u sebe ...


"Imagination is more important than knowledge" -Albert Einstein








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 3 | 2014-01-16 , 8:23 PM

Quote Dusomoja ()
Da li spadate u one ljude, koji tugu nazivaju svojom i uzivaju u njoj?
Ili se grozite takvih ljudi?

ne.. ko moze da uziva u tuzi ... niko...
ne da se grozim jezim se od tih ljudii .. kad vidi sta neki radi od sebe .. i kako se ponasaju
to mi je bas bezveze... da se ti .. tamo zbog nekog nesto .. sta ja znamm..

Normalno svako bude tuzna.. u zviotu .. i bude to malo .. traja.. al da bolujes za tom osobom .. ne .. nikad

ImA Pjesam posjete me na periiod kad sam bila nesretna ..a to traje 1 min.. i ode
odam nesto veselo se pusti da se ddodje sebi ..

sve je to sastavno dio zivota da cvojek pati.. i da prodje kroz to sve al u nekim umjerenim granicam :D


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 4 | 2014-01-17 , 1:29 AM

Oh u mom slucaju hm pa nije tuga :D

Mnogo stvari sto su me rastuzile u proslosti isto su deo uspomena :) Bile lose ili dobre opet su na neki nacin uspomene koje me podsete na neki trenutak :)

Mnogo ljudi tera napred sa uspomenom na proslost .. ali uvek postoji onaj momenat kad cuju pesmu koja ih asocira na neki deo proslosti u koji zele ili ne zele da se vrate :)

Tuga ne nestaje nikad :D ona samo vremenom bledi sve vise :) Ne mozes je izbrisati jer u nekom delu proslosti ona ti je pomogla u necemu iako ti je tad delovalo sve lose .. Okarakterisala te je ko osobu i ojacala :) Tako da nema ocajavanja i depresije :) Sta je zivot ako ne brdo uspona i padova :)


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Tuga, kao cuvar proslosti
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]