• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Da li možemo bez drugih ljudi?
Da li možemo bez drugih ljudi?



  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 1 | 2013-12-24 , 12:10 PM



Ljudi su socijalna bića. Svi mi, manje ili više, imamo potrebu za drugim ljudima, za društvom, za različitim vrstama odnosa. Čovek nije ostrvo, čak i onda kada bira da to bude.

U savremenom dobu, oblik i način socijalizacije se promenio, ali potreba za odnosima i kontaktom sa drugim ljudima je ostala. Jedan od nužnih uslova za život u savremenom društvu jesu upravo komunikacija i drugi ljudi. Čak i za one koje smatramo introvertnim, nedruštvenim, asocijalnim. S druge strane, ljudi se sve više žale na usamljenost. Ideja da moderno društvo podstiče usamljenost uzima se za apsolutnu istinu. Živimo u milionskim gradovima, a nemamo prijatelja. Kafu pijemo gledajući druge preko kamere na svom računaru. Komunikacija se svodi na mašine i uređaje, sve to dok sedimo u prepunom kafiću. Sami.

Jednom smo se otvorili, dali sebe nekome ko nas je odbacio i potom doživeli gotovo nepodnošljiv bol. Svakome od nas se dogodilo razočaranje u ljubavi. U zavisnosti od stepena u kome je ta patnja bila nepodnošljiva, neki ljudi donose odluku da se zatvore i da im se to nikada više ne dogodi. Odlučuju da se nikada više neće zaljubiti.

Kakvo je mesto bliskosti danas? Da li joj ljudi teže ili od nje beže? Da li je to što su nam dostupni za komunikaciju svi ljudi na ovoj planeti koji imaju internet konekciju pomoglo da bliskost razvijemo ili nas upravo ta dostupnost gura sve dublje u usamljenost i otuđenost?

Onda kada sebe uskraćujemo za bliskost sa drugom osobom, sebi oduzimamo mnogo i stoga je cena koju plaćamo prevelika. Osim što je potreba za bliskošću prirodna, ona nam donosi i mnogo pozitivnih stvari u život i daje mu određene boje i nijanse koje inače ne bi imao.

Popijte kafu sa nekim danas, ispričajte mu nešto o sebi, dajte mu mali komadić sebe, videćete da vredi.


Fajlovi: 8968855.jpg (113.2 Kb)


Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 2 | 2014-01-13 , 8:39 PM

To sve zavisi od coveka :)

Moze se bez drugih ljudi , ali ne na neki duzi period. Covek nije rodjen da cuti , da ne iskazuje osecanja, da ne izgovara reci i ne deli misljenje ... To su urodjene radnje za koje je potrebno minimum dvoje ljudi , inace se taj neko smatra slucajem za Lazu :)

Koliko god se mi borili protiv ljudi koji su nas povredili ili inesto slicno , opet ne mozemo se totalno distancirati od njih a ni od ostalih zbog toga.

Covek kad bi trpeo sam u sebi sva osecanja on bi pukao iznutra skroz , a to bi se odrazilo na njegovu psihu, sto znaci da ljudi ne mogu bez ljudi lele


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








592
poruka na forumu
208 1412



post # 3 | 2014-01-13 , 9:04 PM

Mislim da nije dobro kad neko se udalji od kontakta sa drugim ljudima. Možemo ima primera takih dosta i pustinjaka, internet, tv, mobilni i neke stavri su smanjile taj kontakt. Skoro sam gledo dokumentarce neke o aljasci gomila ljudi kupi tako neko parče zemlje u divljini te odluči živeti bez ikoga, struje, vodovoda i bilo kakog kontakta sa drugim ljudima. To su nekad uspešni i porodični ljudi, koji nisu bili nenormalni i neprilagođeni već im se smučila civilizacija i žele živeti u prirodi u tišini, ima tu i drugih motiva svakako al tu nema popisa i 0,1 posto tih ljudi ima na TV-u il nekom popisu zvaničnom :)








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 4 | 2014-03-05 , 1:53 PM



"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








2620
poruka na forumu
330 2814



post # 5 | 2014-03-05 , 8:09 PM

Sve zavisi od osobe do osobe. Bez nekih ne mozes, dok je bez nekih mnogo lakse.


Najbolje su žene koje nisu svesne svoje lepote. Kada ih posmatrate, a one to osete, porumene iako više nisu devojčice. Traže mrlju po haljini ili brišu maskaru ispod očiju jer misle da ih zbog toga gledate tako. Najlepše žene su najjednostavnije. ♥


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Da li možemo bez drugih ljudi?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]