• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Da li vi stedite
Da li vi stedite






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2014-01-22 , 2:14 PM

Stednja u Srbiji u brojkama


- 4,2 hiljade dinara prosečan mesečni iznos koji se odvaja za štednju
- 55% Srba novac čuva u slamaricama jer smatra da je taj vid štednje najsigurniji
- 75% građana Srbije štedi da bi imali novac "kada dođu crni dani"
- 45% građana štedi da bi u vremenu koje dolazi priuštili sebi nešto posebno
- 38% građana Srbije štedi da bi mogli da renoviraju svoj stambeni prostor

Da li stedite u ova krizna vremena?
Da li je to ista suma na racunu i podizete samo kamatu ili uvek dodate na pocetni ulog?










592
poruka na forumu
208 1412



post # 2 | 2014-01-22 , 4:32 PM

Pošto živim u srbiji mislim da su ovi podatci rezultat istraživanja koje je platila neka politička partija za izbore il reklamu, i nije realna baza :D
U srbiji 95% stanovništva nema odakle da štedi jer pola od toga jer nezaposleno a druga polovina ako ima dovoljno za račune i klopu smatra taj mesec velikom srećom :D
Istraživanja, ankete, statistike se dosta kreiraju u zavisnosti od potrebe. Recimo dosta imam kontakta sa ljudima iz bosne, koko vidim oni dosta bolje žive nego ljudi iz srbije al na TV il istraživanjima je drugačije. U bosni prikazuje se stanje što je moguće gore da bi se mogle musti pare od Evrope, MMF-a itd. U Srbiji se prikazuje kako sve ide nabolje ne bi li privukli investitore jer nema šta više od dobrih firmi da prodamo a i da bi izgledali bolje pred EU u koju želimo (tako bi i u Hravatskoj pa kad upadoše u EU stanje nevalja ni upola preko noći) :p
Ako pogledaju se realno stvari stanje se nemenja više od pola veka. Najbogatije zemlje sa prostora bivše juge su Slovenija, Hrvatska, Makedonija, a negde na kraju je Bosna pa srbija :D


Poruku je menjao/la Heaven - Sreda, 2014-01-22, 4:55 PM








712
poruka na forumu
219 844



post # 3 | 2014-01-22 , 5:28 PM

nemam sta stediti. hehe


Kada idem tvojim putem meni stvarno nije jasno sta oduzima mi snagu kad te zelim zvati
glasno tvoji koraci mi imaju tragove jasne ja sam posesivna zver iz samo meni znane basne nisam
tvoja sena ni andjeo cuvar ni deo tvojih misli niti deo toga bar uvek se krio,pored tebe bio
znala da postojim nisi dok sam na te mislio okreni se,vidi oko sebe dok ja cu znaj biti znaj iza tebe...








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 4 | 2014-01-23 , 10:49 AM

aha stedim dinare i zlote i tako te pare sto mi muz donese ahahahha sa putovanja jer ovde nit imam gde potrositi niti gde zameniti :D

mislim mogu da zamenim al on meni donese kovanice pa nit menjaju nit se isplati :D

inace sam uvek u minusu :D


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 5 | 2014-01-24 , 5:52 PM

Quote Dusomoja ()
Da li stedite u ova krizna vremena?


Oh , da imam sta stedeti lol

Salu na stranu , nije ni sve u kukanju "Ovo je Srbija, ovde nema para " i slicno , jer smatram da se sve moze kad se dovoljno jako hoce. Naravno da necemo imati da ustedimo nista , ako sedimo i cekamo da nam pare padnu sa neba i kukamo da nista nemamo .. Onda nikad necemo ni imati :)

Licno ne stignem da stedim , uvek se nakupe racuni i kad sve to isplatis "nidje para"

A i nekom meni cudnom logikom : Sto vishe pokusavam da stedim to manje para imam, a sto vise trosim (cak i pare koje jos nemam) e tako obrcem neverovatnu kolicinu novca nzm

Fenomen ruza

Inace da se pohvalim da sam bogata imam cak 20e na stednom racunu ruze


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








2620
poruka na forumu
330 2814



post # 6 | 2014-01-25 , 8:18 PM

Pa nije bas da se stekam posebno. Ja trosim nemilice, pa ako nesto ostane, dobro je. :D


Najbolje su žene koje nisu svesne svoje lepote. Kada ih posmatrate, a one to osete, porumene iako više nisu devojčice. Traže mrlju po haljini ili brišu maskaru ispod očiju jer misle da ih zbog toga gledate tako. Najlepše žene su najjednostavnije. ♥








543
poruka na forumu
1516 4731



post # 7 | 2014-03-24 , 11:13 PM

Ja nmg tj. ne znam stedit nzm stid
HAHAHAHAHA takva sam ..da cim imam neku kao lovu odmah razmisljam kako cu je potrosit.
Ona mi kasica prasica lol samo sluzi kao ukras stid


Mogu ja da sanjam snove sve dok si ti glavna uloga. Da.








272
poruka na forumu
399 1461



post # 8 | 2014-12-05 , 5:22 PM

Uvijek, jer ne volim trositi pare na gluposti.










2137
poruka na forumu
904 4467



post # 9 | 2015-01-04 , 9:35 PM

Potrosim sve sto mi se nadje u rukama :)
Jedan je zivot :) Nema stekanja.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








166
poruka na forumu
209 566



post # 10 | 2015-01-05 , 0:38 AM

Naravno da stedim ali do prve subote :D xd


Bolje da places kod psihologa nego da se smijes kod psihijatra...








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 11 | 2015-01-13 , 1:01 AM

pa sad da bas stedim ne stedim ali ne trosim bas pare na sve i svasta :D


FORTIS FORTUNA ADIUVAT






Massachusetts, Boston
220
poruka na forumu
93 624



post # 12 | 2016-01-03 , 0:34 AM

Ju strasnoo, ovaj post je od pre dve godine, a i tada je bila strasna kriza u Srbiji. Stvarno ne znam sta treba sad da kazemo...


Pozelite mi srecu.






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 13 | 2016-01-03 , 1:13 AM

Ne stedim nista, sve ode na kola i na alkohol :D










2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 14 | 2016-06-29 , 10:42 AM

Pokusavam ! Ali sam jos i u minusu -.-
Stedim bankine pare lol ako je to ikako moguce :D

Sve u svemu uvek sam na pozitivnoj nuli kako god se okrenulo lol


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 15 | 2016-06-29 , 1:44 PM

Kamo srece, taman, mislim, super krenuo sam stediti, kad ono nesta izleti i odose pare :D Izgleda nema druge nego mi otvarati stedni racun, na jedno 10 godina stavit, odlagat zenidbu do tad, i taman tad sve da se poklopi lol




Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Da li vi stedite
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]